» »

Kako naj postavim mrežo?

Kako naj postavim mrežo?

Arthur ::

v bratovi firmi so nabavili opremo (kartice, switch, kable), in me zdaj prosijo, da bi jim postavil mrežo. v prihodnosti nameravajo nabavit še ADSL, tako da upoštevajte tudi to. ker je zadeva dosti komplicirana, ne pričakujem ravno opisa cele procedure ;) , zanima me samo naslov kakšne dobre knjige ali drugega vira, ki bi to razložil.

bastadu ::

Pobrskaj malo po arhivu ST foruma in sem prepričan, da boš našel pravo zadevo... Sicer pa postavitev mreže lahko zelo enostavna, lahko pa se zelo zakomplicira:P

Yohan del Sud ::

Moje skromne izkušnje:

2-3 računalniki - zadevo rešijo mrežne kartice..

3-12 - priporočam hub pa kaki mali router (print, fax strežnik, splošno usmerjenje, adminini ne zaupajo preveč hubom)

12-30 resen router in večji hub

več- notranji router, resen server, zunanji router, fitičen firewal in zelo velik hub, ampak tale je iz drugega vira...

gugo ::

Ce si iz Ljubljane ali okolice, ti rade volje priskocim na pomoc, imam pa kar dobre izkusnej z postavljanjem mreze in ADSL routerjev. Pa brezplacno seveda!

LP

Gugo

Arthur ::

hvala za tele odgovore.
gugo, morda te pa res kontaktiram, ampak bom še videl, koliko informacij mi bo uspelo pridobit. ;)
to sem prej pozabil omenit: računalnike imajo samo 3 + v bodoče še en laptop. kot firewall uporabljajo pa zone alarm.
v bistvu me zanima, če je postavitev mreže izi (kot recimo inštaliranje oken, ki imajo razne čarovnike pa to), ali me čaka nebroj nekih nerazumljivih nastavitev. in pa še, ali lahko kaj toliko zajebem, da bom moral ponovno nalagat winse.

ToniT ::

Če imaš Windows XP, obstajajo čarovniki, drugače pa bo treba malo ročnega dela. Če nisi ravno veliki baksuz, boš v najslabšem primeru moral na novo nalagati gonilnike za mrežne kartice in protokole.
Drugače pa najprej naloži gonilnike za mrežne kartice (če že niso), TCP/IP protokol, določi IP adrese recimo C razred (192.168.0.x) net mask naj bo 255.255.255.0 in daj datoteke in printerj v skupno rabo, določi pravice in bi zadeva morala pogojno delovati.

Arthur ::

no, zdaj sem vse povezal (gonilniki od kartic so ok), naštimal IP-je, in stvar ne dela! ;( ne vem, kaj bi lahko bilo narobe. user account je v vseh računalnikih isti, povezava ni na firewallu.. moram povedat, da s prvega računalnika lahko pingam druga dva, z drugih dveh pa ne prvega. na switchu lepo svetijo lučke prižganih računalnikov. ko grem v win explorerju v my network places --> entire network, mi prvo računalnik otrpne za pol minute, potem pa pokaže office (to sem izbral kot ime povezave). ko nato kliknem nanjo, mi spet zašteka, nakar mi pove da zadeva ni accessable, in da naj se posvetujem z administratorjem. da ne omenjam tega, da vse to itak počnem kot administrator...
če rabite še kakšen podatek lahko povem.

btw: Jure Koren mora čimprej spisati nadaljevanje članka o ethernetu. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arthur ()

Arthur ::

no, mreža še vedno ni postavljena, ampak se pa že zelo mudi. gugo, zdaj bi te res rabili. naštimat bo treba še dostop do adsl-ja na vseh računalnikih.
kdorkoli bo to rihtal (in mu bo ratal! >:D ), dobi 2 Prešerna.

mimogrede: kako za boga se na tem forumu pošlje privat msg?

Tomi ::

PM (še) ni na Slo-techu.
Kar se pa mreže tiče, mi pa ni jasno, kako ti ne uspe narediti, saj ni nobena umetnost..
metrodusa.blogspot.com

Arthur ::

hja, saj tudi ni zgledalo nobena umetnost, ampak na koncu vseeno ni hotelo delat. pravzaprav sploh nisem preveč probaval, da jim nebi kaj sfučkal. če bi šlo za mrežo pri meni doma, bi že tolk časa štelal da bi delal, pri njih v službi pa kakšnih akrobacij z računalniki raje ne zganjam.

Arthur ::

nikogar ne zanima? škoda.:|

gugo1 ::

Ojla, Gugo prsu nazaj z dopusta, tko da ma zdej cajt da ti kej postima, ce se nisi sam..:D

Arthur ::

halo, ne nisem še naštimal, kontaktiraj me na ncb147@volja.net, da se zmenva. moj mobi je sicer 041 275 777, ampak v večini primerov ne dela, tako da raj mail. 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548476 (667) Lonsarg
»

Kako konfigurirati ICS? Need HELP!

Oddelek: Omrežja in internet
71383 (1309) Gwanaroth
»

Siol ADSL router in 2 IP naslova - je to mogoce?

Oddelek: Strojna oprema
254458 (4008) BBB
»

trije računalniki v ADSL omrežju in packetloss !!! Pomoč prosim!

Oddelek: Omrežja in internet
151772 (1588) Matek
»

ADSL povezava dveh racunalnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
51021 (842) l-note

Več podobnih tem