» »

Vprašanje glede routerja

Vprašanje glede routerja

Fifty ::

Imam router SMC Barricade ter Siolovo ADSL povezavo in me zanima, če je z njim lahko kaj narobe, kljub temu da lučke gorijo normalno, napiše da je povezava vzpostavljena ter se lahko prijavim na stran od routerja (192.168....)? Sicer piše da je povezava vzpostavljena, ampak mi ne odpre neta/pošte. Če pa modem priklopim direktno na komp pa net/pošta normalno delata.
Sam sicer dvomim, da je router pokvarjen, če lahko pridem do strani od routerja, zanima pa me tudi, če prav nastavim router, in sicer ko me vpraša kakšna je povezava, izberem "xDSL, kjer moram vstaviti dodeljen username/password", to sicer naredim, vendar brez uspeha. Poleg tega pa me zanima tudi, če je možno da morajo narediti kaj s strani Siola, npr. menjava MAC-a (ker pri kabelski povezavi so mi ob namestitvi routerja morali zamenjati mac).

Tnx za odgovore

krneki007 ::

preveri nastavitve DNSjev na računalniku in routerju,mogoče imaš kje vpisane še stare

ender ::

Za začetek poglej, da ni slučajno SiOLov modem v načinu routerja. Pa za vsak slučaj resetiraj modem, pogosto pomaga.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

vaxspec ::

Saj mogoče bo mal neumno vprašanje, sam kako pa veš kdaj je SIOLov modem nastavljen v načinu routerja.

Lp Vaxspec

gpanta ::

pokličeš na siol in prašaš: ali imam ....

krneki007 ::

Ali pri priklopu direkt na modem dela vse takoj ali moraš najprej vzpostaviti še pppoe povezavo? Kakšen IP dobiš od modema? (ponavadi 192.168.1.x )
Kakšen IP ti dodeli router? Če isti rang kot modem,moraš spremenit najprej ip od routerja v npr 192.168.10.1
Kakšen je status wan povezave na routerju? Če ti modem deluje kot router,nastavi wan type na dhcp

Fifty ::

sm rešu problem, ni blo nč posebnga, caps lock sm meu vkloplen ko sem unašal geslo v nastavitvah routerja, hehe, tnx anyway

Fifty ::

zdj me pa še neki zanima, in sicer zakaj mi ne dela komp na Remote Desktop Connection. V nastavitvah routerja sem nastavil Remote Management na Enabled, ter za vse IP-je, vendar do tega namizja ne morem priti z druzga kompa. Je še kej tazga, kar bi mogu nastavt pr routerju?

misek ::

Remote Management ponavadi pomeni, da lahko s teh IP naslovov upravljaš router. Ti moraš nastaviti port forwarding.

Fifty ::

a ni port forwarding samo a aplikacije (npr. če si hočš nastavt za torrente), jaz pa bi rad da ima vsak komp dostop do tega namizja, pri port forwarding pa daš not tiste IPje katere sam hočš, mam prou?

Fifty ::

misek prou si meu, sm zrihtu, zdj, tnx

jan01 ::

Tisti SMC Barricade(če je tisti, ki ga imam v mislih) vrzi stran, saj je že siolov router boljši...

misek ::

Fifty, lepo da si zrihtal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329941 (30397) ignats
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418296 (11233) Hayabusa
»

Ne morem dostopat do računalnika izven LAN-a

Oddelek: Omrežja in internet
221275 (981) Old Spice
»

level one ROUTER FBR-1418TX- nastavitve

Oddelek: Omrežja in internet
475848 (2831) OmegaBlue
»

Router AT-AR220E in delovanje P2P programov.?

Oddelek: Omrežja in internet
232591 (2275) Narcos Satanicos

Več podobnih tem