» »

Kako preseliti mySQL strežnik?

Kako preseliti mySQL strežnik?

Yohan del Sud ::

Še vedno sestavljam koščke, počasi drugega za drugim. Ovire levo, desno. Neznanja in manjka informacij imam še obilo, ampak nekaj se mi je zdaj posvetilo. Delam že z izdelano bazo, v povezavi z PHP-jem in Linuxom. Ni mi bilo jasno, kaj je narobe z samo mySQL bazo, saj se ni obnavljala glede na dnevno uporabo. Nato mi je kapnilo, da dnevne sessione, ki se dogajajo v bazi zadeva skoraj zagotovo spravlja v neke vrste tmp filete (tako kot npr. word, dokler ne shraniš dokumente). Ampak kam? Nisem prepričan niti da mi bo linux pustil do tja,k čeprav imam root geslo. V konzoli sem pa itak bogi.

Po domače povedano. Kaj narediti, da lahko kompletno, ažurirano bazo z vsemi sesioni preseliš iz enega fizičnega strežnbika na drugega. Katere filete moram preseliti kam, da se ne izgubi noben podatek?

Pa še bonus vprašanje. Komu in kako težiš za selitev IP naslova in spremembo DNS podatkov?

DavidJ ::

treba je naredit mysql dump -> naredi se datoteka.. kako naredis.. poglej v manual.. ni tezko

to (textovno) datoteko potem neses tja, kamor hoces.. potem pa importas v bazo..

in to je to :)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

PaJo ::

Glej, ce zelis selit celotno bazo z vsemi userji in vsemi nastavitvemi je najlazje naredit tako da iz starega server skopiras celotni tale direktorij: /var/lib/mysql
Tu noter so vse baze, ki obstajajo na mysql-u in seveda vsi podatki o uporabnikih, v glavnem kompletna baza. Stvar pa zagotovo funkcionira, ker sem jaz to pred enim tednom pocel in stvar na novem serverju dela cisto cool:D Edino priporocam ti da prej na starem serverju ugasnes dol vse servise da nebo kaksnih na pol posnetih podatkov v bazi:\

Kar se pa tice DNS-ov pa zatezi tistemu kateri ti upravlja s tvojo domeno, se pravi tisti kateri ima preko tvoj primarni dns streznik.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PaJo ()

Yohan del Sud ::

OK, hvala za odgovore. Bonus vprašanje sem rabil samo za potrditev domnev, mislim da ne bo problemov. Kar se tiče mySQL baze sva na delu en teoretik in e praktik, bova že zgruntala, očitno sva prav gruntala ampak ziher ni bil nobeden, ker na strežniko preprosto ni bilo MySQL mape...

Admin trenutnega strežnika je sicer stručko za linux ampak o PHP-ju in MySQL-u nima pojma....

Ampak vse podatke sedaj upam imam...

Bom še kaj upršal če bodo problemi...

Zgodovina sprememb…

PaJo ::

Ti kar, namrec jaz sem glih pred enim tednom seliv vse zadeve iz stare masine na novo, edino pri meni je ostal isti ip:D Tak da nekaj se vem kaj je treba kje postorit:\
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

b ::

Emm ne. Za selitev se uporabi mysqldump, ki ti bazo zdumpa v ASCII. Kopiranje /var/lib/mysql (oz. ekvivalenta, kjerkoli je ze) se ne obnese, ker mysql nima enakega formata baze na razlicnih arhitekturah.

Ce prenasas iz ene masine na drugo, kjer imas isto arhitekturo in isto verzijo MySQL-a pa lahko kar skopiras vsebino direktorija, ja. Najprej killas mysql na obeh masinah, skopiras data direktorij in na drugi (novi) masini pozenes mysql. Should work.

lp,
Borut.

PaJo ::

No pri meni je slo vse ok, edino enega userja sem moral dodat na bazo. Pa verziji nista bile cisto identicni, na novem serverju je novejsa:D. Pa tudi distribucije linuxa nista bile identicni, pa je kljub vsemu stvar ok zaspilala:)
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Yohan del Sud ::

Linux bo drugi. Debian 2.xy je sedajšnji in kmalu bivši, novi gre na Mandrake 8, s katerega zdaj pišem to. Zadeva načeloma dela. Problem je, da je bila zadeva (nimam pojma oako) nazadnje sejvana (izvožena) 31.12.01 (če se ne motim sem se sam nekaj špilal s samo bazo na ta dan), ampak vsi podatki od vmes manjkajo...


Bomo probal prenest. Ampak moram fizično priti do strežnika jutri ali pojutrišnrm, ker mojega gesla ne jebe kaj dosti, root sprejme samo prek osebno ali preko interne mreže...

Še neumesno vprešajne za b...

Si kaj v sorodstvu z j...


pivmik ::

Če ne gre drugače poskusi z PHPMyAdmin, ki je otročje lahko vse zdumpat.
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322250832 (25497) miko22
»

[Android] Podatkovna baza

Oddelek: Programiranje
131969 (1687) shadeX
»

Cpanel Cron jobs ne pošlje backup-a baze na mail

Oddelek: Izdelava spletišč
92498 (2365) Housy
»

Kopiranje SQL baze

Oddelek: Izdelava spletišč
91211 (1096) alien01
»

mysql linux problem

Oddelek: Omrežja in internet
141445 (1298) Trubadur

Več podobnih tem