» »

Cpanel Cron jobs ne pošlje backup-a baze na mail

Cpanel Cron jobs ne pošlje backup-a baze na mail

Housy ::

Zdravo :)

Nikakor mi ne uspe usposobiti Cron-a, da bi mi vsak dan naredil varnostno kopijo celotne baze, jo zazipal in posredoval na moj mail.

Datoteko mi na strežniku sicer ustvari, vendar nastane problem pri pošiljanju na moj mail, saj prejmem sledečo napako, čeprav sem vpisal geslo.

Napaka:
Enter password: mysqldump: Got error: 1045: Access denied for user 'uporabnik'@'localhost' (using password: NO) when trying to connect


Ukaz, s katerim sem poskušal je pa sledeč:
mysqldump -u uporabnik -p geslo baza | gzip > "/home/user/public_ftp/incoming/database-backup/backup-prevzemi.sql.gz"


Kaj delam narobe?

Lp in hvala,
Housy
  • spremenil: Housy ()

Housy ::

Se opravičujem za zgoraj napisano, sem še enkrat preveril zdajle in mi ustvari sicer datoteko, vendar pa ta ne vsebuje nikakršnih podatkov o moji bazi, saj je čisto prazna.

Ni mi jasno, zakaj ne dela, če sem pa vpisal pravilne podatke =(

Lp, Housy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Housy ()

Housy ::

Še vedno se mučim in nikakor mi ne uspe :'(

Zdaj sem naredil takole, da sem v root naredil mapo backups, kamor se bodo shranjevale kopije baze. Prav tako sem ustvaril še mapo scripts, kjer je koda za cron (npr. backup_baze.sh)

Ukazi skripte so sledeči:
#!/bin/sh
#These are the parts you will need to change to suit your setup
BACKUPDIR=/home/moj_username/backups/
DBNAME=ime_baze
DBUSER=uporabnik
DBPASSWORD=geslo
#End These are the parts you will need to change to suit your setup
BACKUPDATE=`date +%Y-%m-%d`
MySQLFILE=$BACKUPDIR/$BACKUPDATE.$DBNAME.sql.gz

# Use mySQL dump tool to dump your database
mysqldump -u$DBUSER -p$DBPASSWORD $DBNAME | gzip > $MySQLFILE


V cpanel nastavim e-mail, kamor bo poslana kopija baze ter časovni interval, ki je v mojem primeru nastavljen na 1 dan.

Zdaj pa me zanima, kakšen je ukaz, da poženem to mojo skripto, katere pot je /home/moj_username/scripts/backup_baze.sh?

Lp in hvala ter lahko noč hehe =D
Housy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Housy ()

Tody ::

Zato ker se ne konekta na bazo fora je pomoje v tem da ne smeš met presledka med u in uporabnik in p geslo al neka taka fora je.

Housy ::

Tody je izjavil:

Zato ker se ne konekta na bazo fora je pomoje v tem da ne smeš met presledka med u in uporabnik in p geslo al neka taka fora je.


Si imel prav Tody, to zdaj dela, saj mi shrani datoteko na server in tudi vsi podatki iz baze se zabeležijo.

Problem pa je še vedno v elektronski pošti, saj mi na mail pošlje naslednjo napako:
mysqldump: Got error: 2002: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2) when trying to connect


Morda veš, kaj bi lahko to bilo?

Lp in hvala,
Housy

Tody ::

Nevem lahko da tega socketa ni tam kjer piše da je? Mogoče moreš kaj takega narest... http://www.directadmin.com/forum/showth...

Housy ::

Tody je izjavil:

Nevem lahko da tega socketa ni tam kjer piše da je? Mogoče moreš kaj takega narest... http://www.directadmin.com/forum/showth...


Hvala za link, samo problem nastane, ker mi ne najde mysql.conf datoteke, ko uporabim iskalnik v Cpanel File Manager-ju, torej očitno niti ne obstaja.

Ali lahko to datoteko ustvarim sam in vnesem ustrezne ukaze, ali moram o tem obvestiti svojega ponudnika gostovanja, da oni uredijo zadevo?

Lp in hvala,
Housy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Housy ()

Tody ::

Sorry tole pa presega moje znanje :)

RockyS ::

Housy je izjavil:

Tody je izjavil:

Nevem lahko da tega socketa ni tam kjer piše da je? Mogoče moreš kaj takega narest... http://www.directadmin.com/forum/showth...


Hvala za link, samo problem nastane, ker mi ne najde mysql.conf datoteke, ko uporabim iskalnik v Cpanel File Manager-ju, torej očitno niti ne obstaja.

Ali lahko to datoteko ustvarim sam in vnesem ustrezne ukaze, ali moram o tem obvestiti svojega ponudnika gostovanja, da oni uredijo zadevo?

Lp in hvala,
Housy


Preko ponudnika moraš to rešit. Pri webhostingu (zakupljen samo prostor) je tako da določenih konfiguracijskih datotek uporabnik ne vidi, tudi če je admin.

Housy ::

RockyS je izjavil:

Preko ponudnika moraš to rešit. Pri webhostingu (zakupljen samo prostor) je tako da določenih konfiguracijskih datotek uporabnik ne vidi, tudi če je admin.


Hvala, bom uredil.

Lp, Housy


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 različni jquery skripti/knjižici na isti strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
61098 (1038) Housy
»

PHP + MySQL excel export pomoč?

Oddelek: Izdelava spletišč
121383 (1230) sumoborac
»

MySQL BETWEEN dates?

Oddelek: Programiranje
111291 (1205) Housy
»

Router in Wireless system?

Oddelek: Omrežja in internet
253636 (3396) ToJo
»

[C++][Naloga] Kako z for/while zanko izrisati trikotnik in deltoid?

Oddelek: Programiranje
94097 (3923) Keki

Več podobnih tem