» »

Prehod na XPje mogoč tudi z Windows 7

Prehod na XPje mogoč tudi z Windows 7

engadget - Da bodo Windows 7 prišli v šestih različicah smo že pisali, prehod na boljšo (khm, dražjo) verzijo pa bo relativno preprost, saj naj bi bilo treba dodatne funkcije le odkleniti po dodatnem plačilu. Tako naj bi uporabniki začeli z npr. verzijo Home in počasi nakupili pakete vse do verzije Ultimate. Očitno pa bo mogoče prehod tudi na nižje stopnje, a ne v obratni smeri, temveč na popolnoma drug operacijski sistem. Da, downgrade na Windows XP bo očitno pri OEM računalnikih še vedno mogoč, dodatno pa bo omogočen še prehod na Windows Vista. To bo mogoče do aprila 2010, možnost pa zaenkrat oglašuje le HP. Podrobnosti o procesu niso znane, saj bodo računalniki prispeli prednaloženi z Windows 7 (z namenom prepričati uporabnike v uporabo najnovejšega operacijskega sistema) in bodo morda potrebovali celo formartiranje za inštalacijo starejšega sistema.

Kljub milostnim strelom Microsofta XP očitno še močno brca.

67 komentarjev

«
1
2

Tero ::

Naj ze enkrat tale zastareli windows xp vržejo v smeti.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Bistri007 ::

HP EliteBook 8730w prihaja po defaultu z XPji. So pa to workstation sistemi 2000€+ (RGB led ekran ;)), kjer je pomembna 100% kompatibilnost.

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

AndrejS ::

Zakaj bi metal nekaj v smeti kar dobro dela ???
Linux sem že vrgel v smeti ker se sploh ni zbootal na mojem compu... probal 5 distribucij. XPji pa so začuda delali

jest10 ::

Če bo prehod na XPje možen do aprila 2010, kdaj naj bi torej W7 izšla?

spenstar ::

Govori se o septembru 2009.
SPENSTAR--builder

jest10 ::

Govori se o septembru 2009.

Če je to res potem fino:P Upam samo, da bodo na msdnaa pred koncem zime, ko mi gre status

carot ::

Izguba cajta za instaliranje windows 7 in nakupovanje dodatkov, da moras to poceti vsake par mesecev, ko se ti sistem sesuje se ne splaca res.

oldguy ::

Naj ze enkrat tale zastareli windows xp vržejo v smeti.


Zastareli? Embedded device-i bodo XPje uporabljali še ohoho let. Z leti pač pride tudi zanesljivost. Poleg tega pa, če je stvar stara, še ne pomeni, da je zastarela. Za zastarelost bi morali novi sistemi ponuditi bistveno izboljšanje uporabnosti za nek tip uporabe, pa je ne, pravzaprav je ravno obratno. Z novim sistemom si trenutno bolj "restricted", kot pa s starim.

djordjevic ::

+1 za 'ohranitev' xp-jev. Praktično edini sistem, na katerem mi deluje program, ki ga potrebujem za delo. Zame so torej XP-ji do nadaljnjega edina opcija.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Icematxyz ::

Važno da bodo pol v statistiki prodanih W7 navajali procent prodanih licenc. Ne pa odšteli še procent downgrade-ov.

Sam sem se odločil da nebom podlegel hypu o W7 kjer po vseh forumih se govori to bo pa končno OS ki bo preseglel XP in to bo najboljši OS. Počakajmo. Resnično upam da se hype ne ustvarja zaradi bete. Ker potem resnično zadev ne morem jemati za verodostojne.

nekikr ::

Že beta je boljša oz. hitrejša kot Vista in XP. Prenosnik dlje zdrži z beta Win7 kot pa XP Home...tko da mislim, da se ne gre samo za hype...

Icematxyz ::

Že beta je boljša oz. hitrejša kot Vista in XP. Prenosnik dlje zdrži z beta Win7 kot pa XP Home...tko da mislim, da se ne gre samo za hype...


Poganjaš pa večino v compatibility mode? Saj ne rečem. Sam sem tudi preizkusil Beto. Inštalacija ni bla hitrejša kot XP in zagon sveže nameščenega sistema tudi ne. Pa bi po vsem kaj sem prebrel MORAL BITI!

Nisem pa meril nič z benchmarki. Torej ker je hitrejši W7 sedaj kot XP in Vista bi vprašal s čim lahko to izmerim?

Se pravi naprimer FPS za igre, čas renderja ali prekodiranaj videa ali kaj točno naj zmerim da bo se izkazalo da je W7 hitrejši?

Nebom trdil da ni samo nisem se še preveč posvečal meritvam na forumih pa samo slišim nekaj v stilu "ja to bo pa zaj đabest OS". Bi prosil za kakšno meritev ali link.

mtosev ::

za vse uporabnike xpjev: veliko srece v kameni dobi. >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

za vse uporabnike xpjev: veliko srece v kameni dobi. >:D


Se mamo kul k nam na vrata ne skače en tip z imenom UAC.

techfreak :) ::

> Se mamo kul k nam na vrata ne skače en tip z imenom UAC.
Začuda meni skoraj nikoli ne skače. Že vsaj kakšen teden ga nisem videl.

Icematxyz ::

 null

null



Evolucija ni vedno premočrtna - (vse kar pride je boljše) - če smo že pri tem. Pa ne trdim da je W7 slab. Ampak pač rad bi razločil med hype in dejanskim. Pri visti se mi je ta logika obrestovala.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

to bos mel tudi v win 7.-
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Fairplay ::

Najprej preizkusite Windows 7 in mu dajte en teden da se navadite na njega. Garantiram vam, da bo 90% uporabnikom najboljši windows do sedaj. Razen, če jo laufate na računalniku z kamene dobe. Pa ne zdaj preizkušat na kakšnem microsoft virtual pc, oziroma podobnih virtualnih programih, ker tam se hitrost ne opazi. Pa upoštevajte da je W7 komaj v beta verziji, kar pomeni da bo Final verzija samo še boljša.

Icematxyz ::

Ja jaz sem že preiskusil 2 stvari in nista držali:

-Čas namestitve
-Hitrost zagona

To napram XP žal ni bilo hitreje? Pa sem pričakoval da bo občutno glede na ves hype.

Rad bi pa linke ker zgleda eni več časa posvečate W7 kot jaz ko so testi da naprimer igre dosegajo več FPS, da se video hitreje konvertira, da programi hitreje renderirajo...

Ne trdim da ni res samo lepo prosim dajmo že enkrat nekaj z linki podkrepiti ne pa samo hype?

Spc ::

Windows-u 7 sploh ne moremo reči pravilen "OS" za moje pojme je to nadgradnja Viste, saj so porabili za razvoj 7ke zelo zelo malo časa.
Se spomnite kako dolgo so delali visto ? pa še vedno ni končana tako kot bi morala biti ker še vedno ne delajo vsi programi pravilno.

To ko izda microsoft v enem letu novi os je za moje pojme samo finta kako uporabnike prepričat v novo ime nekega os-a, ki je vbistu malo obdelan stari os (vista).
Pri tem se tudi lahko uporabnik vpraša kolikokrat na leto bo mogel nadgraditi / menjati os saj kot vidimo bo sedaj microsoft vsako leto ali leto in pol izdal nov os in bo os star leto in pol že zastarel in outdated.
Včasih smo čakali na novi os iz microsofta 4 ali več let dandanes pa bo zgleda vsako leto in pol prišel ven novi os.
:)
 

3p ::

Spc: Windows 7 ni nov OS v primerjavi s čim? Z novim Ubuntom vsakega pol leta ali koliko že? Z novim OS(X) vsako leto?

In itak ne boš menjal OS-a pred računalnikom... če ne zaradi česa drugega, pa zato, ker ti na starem vse deluje in b, ker imaš najbrž na starem OEM verzijo, ki je vsaj kolikor vem niti nadgraditi ne moreš in te bi nova stala cca. 200 evrov... (razen če kupuješ pri trobenticah)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

Spock83 ::

Upam, da bo ponudil HP/Microsoft za majhen denar za nadgradnjo na Win 7 iz Viste

MrStein ::

mtosev:
za vse uporabnike xpjev: veliko srece v kameni dobi.

za vse uporabnike Viste: veliko sreče pri troubleshooting-u >:D

Zanimivo, do zdaj niti enega linka na verodostojen test, ki potrdi, da je W7 hitrejši od XP.

Zanimivo tudi, kak en pravi:
- ne upoštevajte testa, kjer W7 izpade počasnejši
- kristalna krogla mi pravi, da bo naslednja izdaja še bolj oh in sploh !

:D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

mtosev:
za vse uporabnike xpjev: veliko srece v kameni dobi.

za vse uporabnike Viste: veliko sreče pri troubleshooting-u >:D

Zanimivo, do zdaj niti enega linka na verodostojen test, ki potrdi, da je W7 hitrejši od XP.

Zanimivo tudi, kak en pravi:
- ne upoštevajte testa, kjer W7 izpade počasnejši
- kristalna krogla mi pravi, da bo naslednja izdaja še bolj oh in sploh !

:D

moja Vista

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jest10 ::

Izguba cajta za instaliranje windows 7 in nakupovanje dodatkov, da moras to poceti vsake par mesecev, ko se ti sistem sesuje se ne splaca res.

Hm... Nekateri so zgleda res zelo nesposobni, da se jim vsake par mesecev sesuje sistem...

Icematxyz ::

Če se že gremo tweakanje potem še moja "delovna" različica XP brez vse krame ki poganja le tri programe (imam dual boot). Različica za vso kramo pa seveda porabi več rama ker imam inštalirano svašta. Ampak fresh install samega OS je nekje 70 mega. Driverji, antivirus pa takoj nabijejo na kakšnih 250-300mb:

 Tweak delovna različica

Tweak delovna različica



Ampak pod linki jaz nisem mislil tega. Predvsem če ma kdo možnost bi me zanimalo benchmarki ali kakšni drugi dokazi da je W7 boljši - hitrejši od XP.

Sam ne trdim da ni. Ampak nihče še me ni prepričal z testi vsi samo hype zganjate kako zelo je W7 hiter. ( Da o Visti sploh ne govorim). Sam sem preiskusil inštalacijo in boot time (v samem beata W7 pa nisem dost delal). In me ni prepričalo da je inštalacija ali boot time hitrejši napram XP. Torej je to hype?

Morda bom celo sam beto še enkrat namestil pa primerjal kakšen benchmark napram xp. Bomo videli če se mi bo dalo. Če pa ima kdo drug oba pa naj zažene in prilepi sliek ne pa sam hype.

gruntfürmich ::

mislim da se w7 veselijo samo geeki, ampak te pa takoj prepoznaš po neumnih izjavah:D
navadnim uporabnikom je verjetno vseeno ali pa jih je malce strah, da kaj od njihove opreme ne bi uredu delalo. ampak ker bo za njih os zastonj, ni pene:)
najbolj pa IMHO trpijo poslovni uporabniki, ker je prehod na nov os ruleta, ki stane dosti denarja tudi v časovni obliki.:|
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Revenant ::

NAJ ŽIVI KRALJ!
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

PrimozR ::

Najprej preizkusite Windows 7 in mu dajte en teden da se navadite na njega. Garantiram vam, da bo 90% uporabnikom najboljši windows do sedaj. Razen, če jo laufate na računalniku z kamene dobe. Pa ne zdaj preizkušat na kakšnem microsoft virtual pc, oziroma podobnih virtualnih programih, ker tam se hitrost ne opazi. Pa upoštevajte da je W7 komaj v beta verziji, kar pomeni da bo Final verzija samo še boljša.


ne morem(o) testirati W7, ker ne dela zvok. Brez zvoka pa ne bom uporabljal sistema več kot 10 minut oz. le v skrajni nuji. Krivda je pa 'moja', ker imam zelo staro zvočno.

mislim da se w7 veselijo samo geeki, ampak te pa takoj prepoznaš po neumnih izjavah:D


moja Vista
PIC


In tole dvoje pove kaj točno že? prvo je neko glupo bluzenje, drugo pa slika taskmanagerja, ki nima nobene veze z debato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

mtosev ::

slika taskmana dosti pove. da lahko se lahko Vista zoptimizira. meni na T7500, 2gb in 8600m gr tece odlicno. zadovoljen. in BTW 14.4 gre Xp v extented support phase. :))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

poweroff ::

ne morem(o) testirati W7, ker ne dela zvok. Brez zvoka pa ne bom uporabljal sistema več kot 10 minut oz. le v skrajni nuji. Krivda je pa 'moja', ker imam zelo staro zvočno.


A bejž no! Krivda je tvoja?

Če bi imel pa Linux, pa ti kak kos strojne opreme ne bi delal, bi bil pa kriv Linux.

Kakšna dvoličnost!
sudo poweroff

oldguy ::

slika taskmana dosti pove. da lahko se lahko Vista zoptimizira


Pove le to, da se jo da olupit 4x manj kot XPje. Useless...

Aston_11 ::

xp so pod vsako kritiko. Pri inštalaciji za vsak driver, za vsak prdec, za vsak update moraš restartat računalnik. Leta 2009!

xp se nasmetijo s svetlobno hitrostjo - imam jih samo za nlb proklik, brskam po tem forumu, gledam mejle, nobenih pr0n strani itd. in s časoma vseeno delajo vedno slabše... v tripleboot sistemu.

ne omenjam uninstalla - dela kokr dela, vendar če programe redno odstranjuješ, zmeraj pusti nekaj krša gor...

Viste nisem prebavljal. Je šla dol s svetlobno hitrostjo. Take zajeb... od MS že dolgo ne.

7 - je OK. Z njo se dela lepo. Dela takoj po namestitvi. XP ne. Pri njih je treba vsaj gonilnike za mrežo, da lahko prideš do interneta.

No, staroselci z xp-ji? Kakšna je razlika med 7 in XP? Vsi programi delajo pod 7 (jasno so izjeme, kot Proklik zaradi čitalca na com portu), vendar si malo preberite, kaj je izjema. Če zaradi izjeme gonite xp-je in si ne znate nastaviti vsaj dual boota/vklopiti compatibility moda itd..., ste res maherji. Spodaj (ali drugje) je taskbar, ikona start itd. V osnovi enak našminkan sistem, vendar precej bolj odrasel proti XP-jem. In ponuja nekaj bombončkov, ki jih xp jasno ne. Kot jih proti xp-jev niso 98, ali proti 98 95. Ali dos proti..

Ne mi rečt, da se ne morete privaditi na nov control panel?! Tudi glede stabilnosti nimam nobenih pripomb.

Sicer pa - ms sucks - šel sem na linux, kjer končno lahko uporabljam računalnik za to, za kar je namenjen. Končno se mi ni treba polovico časa preganjati z nastavitvami xp-jev, defragmentiranjem, iskanjem virusov, spyjev, ccleanom,...nastavitvami milijona stvari, da stvar sploh dela. Če kaj ne dela iz prve, nastaviš in imaš mir (ni za verjet, kako je to lepo). Ste opazili, da imate pol programov gor, ki so namenjeni zgolj temu, da xp-ji delajo?!

Linux sem dosedaj inštaliral 2x ali 3x na 2 računalnika.
Xp-je do sedaj cca 100x (že po defoltu moraš na pol leta), 98/95 tudi nekaj podobnega, visto 1x, w7 pa enih 3x (zadnje distribucije).

Za w7 lahko rečem, da se MS res trudi. Nobene zajeb... s polsistemi, ki rabijo še sp1 do sp3, da kolikor toliko spodobno delajo in milijontavžent updajtov. Že od prve distribucije so spodoben sistem, ki si ga lahko kar uporabljal za "normalno" delo (internet, pisalni stroj itd.)

Se podpišem pot @mtosev glede kamene dobe. Ok, če imate star komp, ki ne zmore več, potem je to razlog, ostalo pa je golo nabivanje.

Aja - še tisti, ki merite kvaliteto sistema po zagonskem času - za kaj pa uporabljate računalnik? Za zaganjat sistem ali zato da sistem služi nečemu?
Ta boljša izjava je tista, da je sistem slabši, ker se dlje zaganja?? In da rabiš test za ugotovit, kateri je boljši? Če vam ni jasno, ta boljši sistem je tisti, za katerega niti ne veš, da ga imaš. Takega ni, zaenkrat. Bistvo je uporaba programov, ne pa sistema. Torej, da bi zagnal npr. firefox, ko bi vžgal comp... ne pa pol minute sistema, pa pri xp-jih, še pet minut, da se ogrejejo za normalno uporabo, da ne vse šteka prvih nekaj minut, ko si nalagajo, nalagajo stvari v pm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

MrStein ::

aston11:
Xp-je do sedaj cca 100x (že po defoltu moraš na pol leta),

(grem preverjat tega PC-ja)
Original Install Date: 11.3.2005, 16:34:34

No ja.

Aja, W7 je boljši, ker XP nima nekaterih LAN driverjev na install CD-ju ? VAU!!!!"! Takoj menjam!
Sorry, nekam malo si prepričljiv.

ostalo pa je golo nabivanje

Tvoj post pa je kaj ? Nabit z informacijami, argumenti in dejstvi ?

Aja - še tisti, ki merite kvaliteto sistema po zagonskem času - za kaj pa uporabljate računalnik? Za zaganjat sistem ali zato da sistem služi nečemu?

Aja, ti uporabljaš PC, ne da bi ga zagnal ? Aha, zato ti po pol leta W7 dela "enako hitro" kot prvi dan ! >:D ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jest10 ::

xp so pod vsako kritiko. Pri inštalaciji za vsak driver, za vsak prdec, za vsak update moraš restartat računalnik.

Ti imaš pa eno čudno verzijo XPjev... Jaz redko restartam ob instalacijah gonilnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Aston_11 ::

@MrStain - nisem imel namena nikogar prepričevati - vsak bo jasno delal po svoje. W7 slabši zagotovo ni, če ima driverje za LAN in internet dela s prve po zagonu sistema. Pa ti spet ni jasno - sistem je namenjen nečemu, ne pa samemu sebi, kot so pretežno xp-ji. Ste uporabniki xp-jev takoj užaljeni, kot da bi jih sami pisali.

Zmeraj se najdete eni, ki se nemudoma lotite z osebnim napodom, pri tem pa ne veste, kaj je to mnenje. Koliko let imaš, btw? Mimogrede, argumenti so, ta glede LANA te je kar zbodel, vidim.

Glede zagona sistema si preberi post, ker ga očitno nisi razumel - piše, da w7 3x inštaliral - beta w7 veš kdaj je prišla ven, če ne, si preberi na netu. Point si pa zgrešil. Pri linuxu, GOS, preberi na njihovi spletni strani, delajo na Claudu, preberi si, kaj je to. Mišljeno je, da takoj začneš uporabljati računalnik za to, za kar je namenjen, to pa gotovo ni, da bi meril čas zagona sistema ali da bi po tvoje delal z ugasnjenim računalnikom. To je mogoče pri tvojih xp-jih iz leta 2005 (brez posodobitev?), za druge sisteme vem, da ni tako. Glede tvojega argumenta, da pol leta comp ni bil vžgan, zato da w7 še vedno delajo, nimam besed. Zelo na nivoju. Aja, štekaš?!

Tudi tvoji argumenti so zelo prepričljivi - sploh, ker ji ni, ta o LAN-u je ala otroški vrtec, o bootanju tudi.

W7 testiram in lahko zaradi mene danes neha delovati. Kot rečeno MS sucks (mnenje, da ga ne boš zamenjal z argumentom).

Looooooka ::

oh k bi laii vsaj nehal pisat da je windows 7 malo popravljena vista...
ko bi vsaj nehal GUI enacit z operacijskim sistemom...
ko bi vsaj nehal pisat linuxi namesto linux...
verjetn bi se na ta dan z mokrimi hlacami zbudu...

Icematxyz ::

xp so pod vsako kritiko. Pri inštalaciji za vsak driver, za vsak prdec, za vsak update moraš restartat računalnik. Leta 2009!

xp se nasmetijo s svetlobno hitrostjo - imam jih samo za nlb proklik, brskam po tem forumu, gledam mejle, nobenih pr0n strani itd. in s časoma vseeno delajo vedno slabše... v tripleboot sistemu.

ne omenjam uninstalla - dela kokr dela, vendar če programe redno odstranjuješ, zmeraj pusti nekaj krša gor...

Viste nisem prebavljal. Je šla dol s svetlobno hitrostjo. Take zajeb... od MS že dolgo ne.

7 - je OK. Z njo se dela lepo. Dela takoj po namestitvi. XP ne. Pri njih je treba vsaj gonilnike za mrežo, da lahko prideš do interneta.

No, staroselci z xp-ji? Kakšna je razlika med 7 in XP? Vsi programi delajo pod 7 (jasno so izjeme, kot Proklik zaradi čitalca na com portu), vendar si malo preberite, kaj je izjema. Če zaradi izjeme gonite xp-je in si ne znate nastaviti vsaj dual boota/vklopiti compatibility moda itd..., ste res maherji. Spodaj (ali drugje) je taskbar, ikona start itd. V osnovi enak našminkan sistem, vendar precej bolj odrasel proti XP-jem. In ponuja nekaj bombončkov, ki jih xp jasno ne. Kot jih proti xp-jev niso 98, ali proti 98 95. Ali dos proti..

Ne mi rečt, da se ne morete privaditi na nov control panel?! Tudi glede stabilnosti nimam nobenih pripomb.

Sicer pa - ms sucks - šel sem na linux, kjer končno lahko uporabljam računalnik za to, za kar je namenjen. Končno se mi ni treba polovico časa preganjati z nastavitvami xp-jev, defragmentiranjem, iskanjem virusov, spyjev, ccleanom,...nastavitvami milijona stvari, da stvar sploh dela. Če kaj ne dela iz prve, nastaviš in imaš mir (ni za verjet, kako je to lepo). Ste opazili, da imate pol programov gor, ki so namenjeni zgolj temu, da xp-ji delajo?!

Linux sem dosedaj inštaliral 2x ali 3x na 2 računalnika.
Xp-je do sedaj cca 100x (že po defoltu moraš na pol leta), 98/95 tudi nekaj podobnega, visto 1x, w7 pa enih 3x (zadnje distribucije).

Za w7 lahko rečem, da se MS res trudi. Nobene zajeb... s polsistemi, ki rabijo še sp1 do sp3, da kolikor toliko spodobno delajo in milijontavžent updajtov. Že od prve distribucije so spodoben sistem, ki si ga lahko kar uporabljal za "normalno" delo (internet, pisalni stroj itd.)

Se podpišem pot @mtosev glede kamene dobe. Ok, če imate star komp, ki ne zmore več, potem je to razlog, ostalo pa je golo nabivanje.

Aja - še tisti, ki merite kvaliteto sistema po zagonskem času - za kaj pa uporabljate računalnik? Za zaganjat sistem ali zato da sistem služi nečemu?
Ta boljša izjava je tista, da je sistem slabši, ker se dlje zaganja?? In da rabiš test za ugotovit, kateri je boljši? Če vam ni jasno, ta boljši sistem je tisti, za katerega niti ne veš, da ga imaš. Takega ni, zaenkrat. Bistvo je uporaba programov, ne pa sistema. Torej, da bi zagnal npr. firefox, ko bi vžgal comp... ne pa pol minute sistema, pa pri xp-jih, še pet minut, da se ogrejejo za normalno uporabo, da ne vse šteka prvih nekaj minut, ko si nalagajo, nalagajo stvari v pm.


Brez zamere ampak to je hype.

techfreak :) ::

XP je res že star Windows vendar pa še vseeno obstaja strojna in programska oprema, ki deluje samo z njimi. Kaj bi vi naredili?
a) Kupili novo napravo/programsko opremo, se naučili dela z njo, da bi lahko uporabljali W V/7
b) Obdržali XP na eni mašini

Vsekakor se bolj splača b) možnost. Nekateri uporabljajo še starejši Windows, da jim tisto kar potrebujejo deluje.

bluefish ::

Mah, vse te debate so že tako predvidljive. Govora je o enem sistemu, pridruži se debata o prednostih drugega sistema, pojavijo se kritike proti njemu, udeležijo se še pristaši nekega čisto tretjega,...

Icematxyz ::

Ja ampak treba jih je ponavljati. Če ne bi namesto 20% imeli 80% uporabnikov Viste pa nihče ne bi vedel zakaj je temu tako.

Pač ker je novejši?

darksamurai ::

off topic: cloud computing je v bistvu korak nazaj, povrh vsega pa še katastrofa za zasebnost! Zakaj se mi zdi, da je tale GOS cloud malo skregan z linux filozofijo? 8-O Če bi ga preimenovali v "BIG BROTHER (with linux kernel)" bi 100% zadeli naslov.
Če neka zadeva lavfa na 1000km oddaljenem serverju, že ne more imeti dobrega odzivnega časa. Hitrosti pa raje ne bom omenjal, ker je tako ali tako jasno na kakšnem nivoju je. Glede uporabnost delovanja je sistem zelo omejen... sploh pa je googlova politiha slabša od vseh "terorističnih" napadov. Kako ste lahko nekateri tako navdušeni nad cloudom? Pa kaj sploh to pravim. Tolaži me dejstvo, da bo vedno nekaj normalnih odprtih linux distribucij, katerih avtorji ne marajo cloud-a... Za ovčke mi je pa vseeno. Raj bi bil, če bi jih volkec vse pojedel. 8-)

mtosev ::

XP je res že star Windows vendar pa še vseeno obstaja strojna in programska oprema, ki deluje samo z njimi. Kaj bi vi naredili?
a) Kupili novo napravo/programsko opremo, se naučili dela z njo, da bi lahko uporabljali W V/7
b) Obdržali XP na eni mašini

Vsekakor se bolj splača b) možnost. Nekateri uporabljajo še starejši Windows, da jim tisto kar potrebujejo deluje.

jaz A.

za B pa: tudi dinozavri so izumrli.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

ne morem(o) testirati W7, ker ne dela zvok. Brez zvoka pa ne bom uporabljal sistema več kot 10 minut oz. le v skrajni nuji. Krivda je pa 'moja', ker imam zelo staro zvočno.


A bejž no! Krivda je tvoja?

Če bi imel pa Linux, pa ti kak kos strojne opreme ne bi delal, bi bil pa kriv Linux.

Kakšna dvoličnost!


Ne ne, v Linuxu dela popolnoma normalno, takisto v XPjih :) Mislm pač se zavedam, da se M$ju gladko jebe za neko 5+ let staro zvočno (enako Creative-u) in da ne morem pričakovati driverja. nekaj, kar od Linux skupnosti za nekaj tako banalnega, kot je zvočna, ni moč ne-pričakovati.

PrimozR ::

XP je res že star Windows vendar pa še vseeno obstaja strojna in programska oprema, ki deluje samo z njimi. Kaj bi vi naredili?
a) Kupili novo napravo/programsko opremo, se naučili dela z njo, da bi lahko uporabljali W V/7
b) Obdržali XP na eni mašini

Vsekakor se bolj splača b) možnost. Nekateri uporabljajo še starejši Windows, da jim tisto kar potrebujejo deluje.

jaz A.

za B pa: tudi dinozavri so izumrli.


Marsikatera vrsta, mnogo starejša od dinozavrov, pa se je obdržala. Vista = dinozavri? :P

gruntfürmich ::

XP je res že star Windows vendar pa še vseeno obstaja strojna in programska oprema, ki deluje samo z njimi. Kaj bi vi naredili?
a) Kupili novo napravo/programsko opremo, se naučili dela z njo, da bi lahko uporabljali W V/7
b) Obdržali XP na eni mašini

Vsekakor se bolj splača b) možnost. Nekateri uporabljajo še starejši Windows, da jim tisto kar potrebujejo deluje.

jaz A.

za B pa: tudi dinozavri so izumrli.


ko (če boš) povprečen slovenc in si sam plačeval račune in skrbel za otroke, bo verjetno B ;)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mtosev ::

za PIPIja:

XPji od 14.4:

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Icematxyz ::

Bomo videli po tem ko pride W7 kaj boi prej izumrlo. Vista ali XP.

Spc ::

ne morem(o) testirati W7, ker ne dela zvok. Brez zvoka pa ne bom uporabljal sistema več kot 10 minut oz. le v skrajni nuji. Krivda je pa 'moja', ker imam zelo staro zvočno.

Se strinjam.
Na novih sistemih ne delujejo stare stvari (hardware) kajti rabiš najnovejšo robo drugače sploh ne deluje.
 
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izteka se rok za brezplačno nadgradnjo na Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
9516812 (12797) mtosev
»

Nove procesorje bo podpiral le najnovejši Windows (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13145716 (40134) jest10
»

Prava nadgradnja na Windows 8 le s Sedmice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13636754 (32597) lopov
»

Delež Windows XP padel pod 50 odstotkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6318002 (15611) MrStein
»

Windows 7 XP mode pripravljen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6610284 (8168) MrStein

Več podobnih tem