» »

Prehod na XPje mogoč tudi z Windows 7

1
2
»

MrStein ::

Za mstosev-a:

Windows XP market share: 63%
Vir: wikipedia:Microsoft_Windows
oziroma: Net Applications OS versions market share
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

blueFish:
Govora je o enem sistemu, pridruži se debata o prednostih drugega sistema

Edina omenjena prednost W7 je bila priložen gonilnik za neko LAN kartico.
Ful debata na nivoju. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Huh, a zdaj forum več ne združuje zaporedna sporočila ???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

Za mstosev-a:

Windows XP market share: 63%
Vir: wikipedia:Microsoft_Windows
oziroma: Net Applications OS versions market share

in? win 98 so ljudje uporabljali do 2004.

8-O
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

MrStein ::

To pove, da enim ni dovolj hype, da menjajo, ampak rabijo razlog.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

ni problema naj ljudje uporabljajo zastareli software.Zanimivo da npr MS HDA za Visto ni potrebno namestit za xp pa je.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Aston_11 ::

OFF: Sem star. Kaj je to hype?

bluefish ::

PrimozR ::

A lahko še enkrat poveš tole zadnje, če se da slovensko. Sicer pa, in če gre v extended support phase? security patchi bodo še vedno, neke nove funkcionalnosti pa XPji itak ne rabijo Hvala bogu da se osredotočajo na nove sisteme. Sicer pa, po W7, kaj bo pre izumrlo... Valda da Vista, saj je W7 spiritualni naslednik Viste (pustimo zdaj ob strani, a je to le remake ali popolnoma nov sistem, kot smo že slišali tukaj, kar v bistvu ni res, saj sta oba na NT6 jedru). XPji so popolnoma drugačni, Vista pa praktično enaka. Sicer z W7 ciljajo tudi na nettope (kjer je Vista TOTALNO failala, i wonder why, ko pa je tako napredna), kar bi dodatno odžrlo trg XPjem. Zakaj nisem na Visti? Ker sem si rekel, da bom počakal malo dlje, kako in kaj bo. Zaenkrat mi na XPjih ne fali popolnoma nič, Visto pa bom gladko preskočil. Prej se mi je ni splačalo inštalirati, ko pa sem dobil MSDNAA pa je bila tale inštalacija stara že par mesecev. Se ti zdi, da se mi da delat format? Ne. Poleg tega pa bi zaradi Viste oz. bom zaradi W7 moral kupiti še novo zvočno.

mtosev ::

A lahko še enkrat poveš tole zadnje, če se da slovensko. Sicer pa, in če gre v extended support phase? security patchi bodo še vedno, neke nove funkcionalnosti pa XPji itak ne rabijo Hvala bogu da se osredotočajo na nove sisteme. Sicer pa, po W7, kaj bo pre izumrlo... Valda da Vista, saj je W7 spiritualni naslednik Viste (pustimo zdaj ob strani, a je to le remake ali popolnoma nov sistem, kot smo že slišali tukaj, kar v bistvu ni res, saj sta oba na NT6 jedru). XPji so popolnoma drugačni, Vista pa praktično enaka. Sicer z W7 ciljajo tudi na nettope (kjer je Vista TOTALNO failala, i wonder why, ko pa je tako napredna), kar bi dodatno odžrlo trg XPjem. Zakaj nisem na Visti? Ker sem si rekel, da bom počakal malo dlje, kako in kaj bo. Zaenkrat mi na XPjih ne fali popolnoma nič, Visto pa bom gladko preskočil. Prej se mi je ni splačalo inštalirati, ko pa sem dobil MSDNAA pa je bila tale inštalacija stara že par mesecev. Se ti zdi, da se mi da delat format? Ne. Poleg tega pa bi zaradi Viste oz. bom zaradi W7 moral kupiti še novo zvočno.

bogi. ene zvocne za 25eur si ne more privoscit... :P a za diske v podpisu pa mas $$$$ ane?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jest10 ::

Zakaj bi, če ni treba?

nekikr ::

Očitno je, ker sicer ne dela na novem sistemu :)

PrimozR ::

A lahko še enkrat poveš tole zadnje, če se da slovensko. Sicer pa, in če gre v extended support phase? security patchi bodo še vedno, neke nove funkcionalnosti pa XPji itak ne rabijo Hvala bogu da se osredotočajo na nove sisteme. Sicer pa, po W7, kaj bo pre izumrlo... Valda da Vista, saj je W7 spiritualni naslednik Viste (pustimo zdaj ob strani, a je to le remake ali popolnoma nov sistem, kot smo že slišali tukaj, kar v bistvu ni res, saj sta oba na NT6 jedru). XPji so popolnoma drugačni, Vista pa praktično enaka. Sicer z W7 ciljajo tudi na nettope (kjer je Vista TOTALNO failala, i wonder why, ko pa je tako napredna), kar bi dodatno odžrlo trg XPjem. Zakaj nisem na Visti? Ker sem si rekel, da bom počakal malo dlje, kako in kaj bo. Zaenkrat mi na XPjih ne fali popolnoma nič, Visto pa bom gladko preskočil. Prej se mi je ni splačalo inštalirati, ko pa sem dobil MSDNAA pa je bila tale inštalacija stara že par mesecev. Se ti zdi, da se mi da delat format? Ne. Poleg tega pa bi zaradi Viste oz. bom zaradi W7 moral kupiti še novo zvočno.

bogi. ene zvocne za 25eur si ne more privoscit... :P a za diske v podpisu pa mas $$$$ ane?


Kdo je rekel KARKOLI o denarju? Napisal sem, da bom moral. Kar pa ne pomeni da finačno ne zmorem. Le, kot je rekel jest0, ne vidim pointa v tem, dokler delajo XPji.

Sicer pa ne kupujejo vsem računalnike starši. Dobr, men jih, ampak posredno.

EDIT: za disk sem pa dal 135 € za 1,5 TB, 640ka je bila pa kompenzacija za umrli RAM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Fairplay ::

2 testa (kopiraanje, instalacija, Word, PDF...) za tiste, ki ste zahtevali teste.
Starejši računalnik
Novejši računalnik

Pa ne zdaj govorit da so XP boljši od W7 če slednjega še probali niste. XP na mojem računalniku delujejo odlično, ampak W7 jih povozi v vseh pogledih.

Icematxyz ::

Ok sem pogledal tabeli in končni rezultat pokaže da XP in Vista sta nekje enaka - enkrat je skupno boljši XP drugič pa Vista.

W7 pa torej deluje občutno bolje pri:

-prenosu po mreži
-premikanju datotek
-arhiviranju datotek
-od-arhiviranju datotek
-peki DVD-jev
-odpiranje več datotek hkrati
-inštaliranju programov

Mi lahko prosim poveš še enoto merjenja? Sam je ne najdem.

bluefish ::

načeloma je avtor testa uporabil določena orodja za meritve in je nato zaradi domnevnega lažjega branja rezultate pretvoril v točke.
Tako tudi jaz pri tem pogrešam malo več napisanega o metodah testiranja.

Fairplay ::

Točke so napisane glede na to kateri OS se je najbolje obnesel pri posameznem testu. Najboljši tako dobi 1 točko. Zmaga pa tisti z najmanj točkami. Tako da zmaga W7.

MrStein ::

Torej je seštevek en velik nesmisel.

Ponovim test, v katerem je moj favorit boljši, v petih variantah. In je rezultat: moj favorit 6 točk, drugi: 12 točk, (tretji 18 točk, itd..).
Favorit zgleda kot über zmagovalec. Za faktor 2 je boljši od prvega zasledovalca.

Give us real numbers, thank you.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izteka se rok za brezplačno nadgradnjo na Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
9516757 (12742) mtosev
»

Nove procesorje bo podpiral le najnovejši Windows (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13145563 (39981) jest10
»

Prava nadgradnja na Windows 8 le s Sedmice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13636644 (32487) lopov
»

Delež Windows XP padel pod 50 odstotkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6317931 (15540) MrStein
»

Windows 7 XP mode pripravljen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6610271 (8155) MrStein

Več podobnih tem