» »

kako namestiti nov OS na Acer Aspire One

kako namestiti nov OS na Acer Aspire One

kren343 ::

Pred nekaj dnevi sem nabavil malega ultraprenosnika od Acera s nameščenimi Windows XP-ji, ampak zadeva je kar počasna in nevem zakaj? Zato razmišljam o sveži namestitvi Ubunta. Sedaj pa težava ker sem navajen samo nameščanja Windowsov preko CD-ja, sedaj nevem kako lahko to narediš preko USB-ja ali zunanjega diska?

Zanima me če se je tudi komu drugemo zgodlo da je bil Acer Aspire One z prednameščenimi Windowsi XP-ji zelo počasen, Firefox-a mi odpira po pol minute???? Ob poslušanju glasbe preko Youtuba če greš še zraven surfat kar prekinja glasbo... Mogoče tiči napaka celo kje drugje?

Maystr ::

Lahko da niso naloženi vsi drajverji. Pa povej še kakšna je konfiguracija, da vidmo pri čemu smo?

pivmik ::

kren343:
Jaz sem tudi inštaliral WinXP iz USBključa in sem imel identične težave glede glasbe iz YouTuba in preskovanja glasbe, zatikanja ipd.(včasih je šla stvar tako daleč, da sem dobil modri zaslon BSOD). Po dolgem, dolgem iskanju po netu sem nekje zasledil ta se take težave pojavljajo na WinXP sitemih, ki nimajo CD-roma, so pa bili nameščeni iz CDja (kasneje pa je bil npr CDrom pogon ostranjen).

Acer Aspire One ima sicer Recovery particijo. Tam je svež WinXP pripravljen na namestitev, z vsemi gonilniki. (v kolikor si kupil WinXP verzijo in nisi izbrisal Recovery particije). Recovery aktiviraš pri zagonu računalnika s pritiskom na tipki ALT+F10. Pazi, ker vsi podatki na disku bodo izbirani!

PS: Tu imaš Ubuntu za netbooke USB verzija:
http://www.ubuntu.com/netbook/get-ubunt...
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus eee PC (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Strojna oprema
2704223801 (32667) hojnikb
»

ACPI.sys

Oddelek: Pomoč in nasveti
12709 (587) satfinder
»

Kje snet Windows XP Home Edition ULCPC ?

Oddelek: Operacijski sistemi
6889 (769) RejZoR
»

Nakup Netbook-a

Oddelek: Kaj kupiti
254822 (3874) __Devil__
»

Acer začel pošiljati 10,1-palčne netbooke

Oddelek: Novice / Ostale najave
286246 (4323) Klemeen

Več podobnih tem