» »

Dimniki - kam montirat vent???

Dimniki - kam montirat vent???

ali3n ::

Zadnje čase opažam na forumu da maste neke dimnike... pa me zanima, kam ste montiral ventilator na zgornjo stranico (pokrov)?
Pri meni (ohišje midi) je napajalnik v vogalu zgoraj-zadaj, potem je malo prostora (luknja) - ene 10 cm) in potem CD pogoni...
Zanima pa me: montirat ventilator nad napajalnik (v katerega zvrtatam luknjo - da gre zrak direkt ven) al nad tisto "luknjo" med napajalnikom in CD-pogoni? Napajalnik ima sicer reže na zadnji strani, sam bolj malo ven piha, čeprav sem že obrnil ventilator...

LP Ali3n

freejack ::

Verjetno bo več koristi, če boš ventilator dal med napajalnik in cd-rom pogone, teoretično boš spravil toploto prej ven, če jo črpaš direktno iz ohišje, kot pa da ga preusmeriš preko napajalnika. Čeprav pa po drugi strani tudi ne bi bilo slabo, da bi naredil 2 ventilatorja na pokrov,.. 1 na pokrov med cd-rom pogone in 1 iz napajalnika skozi pokrov (če imaš napajalnik čisto pod pokrovom),..tako ti bodo spodnje reže na napajalniku pomagale odvajati še tisto toploto, ki jo bo tvoril procesor, predvidevam, da je malo pod napajalnikom (oz. 1 dodatni ventilator s spodnje (napajalnikova zgornja se mi zdi) strani oz. tiste, ki je poleg procesorja). Prva teorija iz napajalnika skozi pokrov se verjetno ne bo obnesla, ker je na eni strani napajalnika plošča, ki žal blokira petok zraka,..Skratka,.. ventilator daj med cd-rom pogone in napajalnik, ne bi pa bilo slabo dati 1 dodatni ventilator v napajalnik,..se obnese, garantirano.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

napajlnik in ventilatorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262209 (1872) Pyr0Beast
»

ventilatorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
311505 (1178) Jan987
»

Vodno hlejenje by GUFY (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11910200 (6069) gamer
»

Utišanje napajalca!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111290 (1018) partysound
»

Trije ventilatorji v 5.2odprtini

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201428 (1170) Area_51

Več podobnih tem