» »

ventilatorji

ventilatorji

Jan987 ::

Sedaj imam v ohišju za prezračevanje samo en 8cm ventilator.

zanima me, kako bi lahko namestil večjega ali pa še kakšnega in kam saj je luknja na kateri je nameščen sedanji ventilator velika ravno toliko kot ventilatore zato večjega nebi mogel spraviti gor!!!

Torej katere ventilatorje za prezračevanje ohišja mi priporočate in kam naj jih namestim?

msms ::

Ponavadi je pod napajalnikom mesto za še en vent. Druga opcija je da izrežeš 2 luknji v ohišje
eno na vrhu ohišja(med napajalnikom in cd/dvd) drugo pa iz strani tako da piha sveži zrak direktno v procesor. Luknje zrežeš pa z vbodno žago brez problema. Nabaviš še zaščitne mrežice in to je to. Ta vent je tih in dober.

Jan987 ::

s čim pa naj jih pritrdim na ohišje?

pomojem je za vijake ohišje pretanko in če ne kje dobim take da ne bodo štrleli iz ohišja?

msms ::

Vijaki so taki da se zavijejo v plastiko ventilatorja, ohišje ne igra velike vloge. Poglej luknje na ventilatorju in kupi tako debele vijake da primejo v plastiko.

Jan987 ::

1. ohisje ni plasticno

2. na dnu je se prpravljen za 80mm ventilator. a se ga splaca ke dat?

3. Zdej sem zmeru in vidm da je na ohisju 120mm ventilator

msms ::

Vem da ni plastično, luknja ki jo zvrtaš v ohišje služi samo da gre vijak skozi, prime pa v plastiko ventilatorja. Se splača dat vendar daj tako da spodnji ventilatorji pihajo zrak notri zgornji pa ven. Kje imaš točno ventilatorje in kako pihajo.

Jan987 ::

mam samo tizdga k izmenjuje zrak pa na procesorju in grafi!!!

SebaR ::

Torej enega spodaj (80mm) drugega pa zgoraj (120mm)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Jan987 ::

kako pa katerga obrnem?

A zravn ventilatorja dobim tud vijake?

msms ::

Važno je da toliko kot pride svežega zraka not tok naj bi ga šlo ven. Recimo 1 vent spredaj in 1 ob strani ki pihata not, ven pa piha iz napajalnika in iz vrha ohišja. Ja zraven unega ventilatorja dobiš vijake in tudi 3 to 4 adapter kabel. link

Jan987 ::

a pol ta pretvornik pomen da lahko prklopm na un kabl od napajalnika in ne od plate.
A tisit 3 pinski priklopi na matični k majo en pokrovček gor lohk tist dol vzames pa tje prklopis ventilator k jest sem zdej najdu sam 2 prklopa.
mam asus a7n8x-x.

msms ::

Ja na napajalnik priklopiš. Plošće imajo ponavadi dva prikopa za ventilator. Enega za ventilator od procesorja in enega za ostali ventilator. Poglej v navodila od plošče tam ti piše kje so takoimenovani fan, poglej sliko v navodilih. Mogoče jih ima tvoja več priključkov.

Jan987 ::

ma sej ma pomoje 2. poglejte si sliko.

Aja pa še pr men sploh nobeden ventilator ne piha notr ampak samo 2 ven (ohišje, napajalnik)

msms ::

Jaz vidim dva pa še enega pri memorji ki je za cpu. Ja bolše je če piha spredaj zrak noter.

Jan987 ::

na to je slika kako je moje ohišje hlajeno!!!

niso najlepše ampak upam da vam bo kaj pomagalo!

jutr vam pošljem tud lepše slike če vam te ne povejo dovolj oz. mi povejte ker del na bolj zumiram!

msms ::

Jaz imam 5 velkih ventov in enega malega. Naredi si tako kot imam jaz. Polej če imaš prostor spodaj spredaj za še en ventilator.
slika1
slika2
slika3

Nejc Pintar ::

boljše je če gre več zraka ven, kot pa več noter, saj se grugače prah useda povsod, na stranico pa pritrdiš s šraufi ali pa obojestranskim selotejpom
Lahko je biti prvi, če si edini!

Grimlord ::

msms, zanimiva ideja to z ventom na PCI slotih, pa to z diskom ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

msms ::

Puschkin dobro je da gre več zraka ven, samo v njegovem primeru vsi pihajo ven in je bolše če sprednji ventilator vleče sveži zrak noter. Prah se bo vedno nabiral, rešitev je ta da enkrat na leto z kompresorjem spihaš notranjost ohišja, pol je kot novo.

Grimlord, ohišje je še v začetni fazi manka še ful stvari sam ni časa.
Recimo okrogli kabli, novi ventilatorji, barvanje ohišja notri in zunaj...

Jan987 ::

sam kako ga naj namestim na sprednji del k je plac sam tm k so cd-romi. Pomojem pa tm ni dost stabilen.

Grimlord ::

Glede praha.... proc se mi je grel do nenormalnih 56-54°C. Pa sem ves prah spucal iz njega, pa pasto sem na novo namazal na cpu, pa malo sem jedro HS-ja spucal, pa mam zdaj 37-40°C. Kr ne morem verjet...
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

msms ::

Kakšen procesor pa maš, jaz mam amd xp2400 pa se greje na 50 stopinj.

Jan987 ::

jas tud sam mam zdej box hladilnik gor pa ne sme bit nc navit!!1

Nejc Pintar ::

pri meni je bilo 14 dni nazaj 1mm prahu čez hladilnik in se mi je procesor segreval dokler se računalnik ugasnil, temperature so prišle čez 80 stopinj, sedaj pa je temperatura pod 50 stopinj v polni uporabi
Lahko je biti prvi, če si edini!

Jan987 ::

a se komu sana kako naj v moje ohisje namestim zalman-a 7000 k je 1cm premal prostora?

Grimlord ::

To je bil pri meni tudi problem ja. Vsi so hvalili 7000-ko, jaz pa malo ohišje in ni blo placa da bi ga not dal. Pa sem malo počakal, pa sem pol po ugodni ceni dobo SLK900A. Bi pa drugače tudi kupo Zalmana 7000.

(btw, mam pa 2500+@3200+) ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Jan987 ::

kje pa si ga kupil in kolk je bil?

Grimlord ::

Nov je nekje okrog 8k. Jaz sem ga pa dobo za pol, ene 2 mesca starega. Praktično kot nov. Pa še 92mm vent sem dobo zraven.

Mel pa sem doma enega YS-Techa 80mm vent, pa sem dal tega gor, ker za 92mm nekak nimam placa v ohišju.

Če boš kupoval kaj od Thermalrighta pazi, ker dobiš brez ventilatorja. Ga moreš posebaj kupit.

Pa še tega SLKja sem vzel zato, ker ma možnost namestitve tudi 92mm vente, tak da če bom ohišje menjal, bom potem lahko dal tudi večji vent gor, in bo še boljše kot je zdaj.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grimlord ()

Racko ::

Tisti rob, ki ti preprecuje namestitev coolerja, odpili z PILO.


LP

Jan987 ::

ne morem pilt plata! Lohk pilem pa ventilator če si to mislu?

Racko ::

Mislil sem da ti hladilnik sam trokira dostop da ga pritrdis na socket...Lahko pa tudi del ventilatorja popilis ce ti leta dela napoto...


LP

Jan987 ::

a pa bi gor spravu zalman 7000


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novo ohišje in hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
617202 (5611) solatko
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417986 (15109) Wofk
»

GF 6600GT AGP cooler?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282390 (1633) 5pellfire
»

temperature!!!!!!!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241575 (1272) nuclear
»

Doma prirejeno ohišje za učinkovitejše zračno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302423 (1758) Racko

Več podobnih tem