» »

IZREDNO!!

IZREDNO!!

JXS ::

bi mi kdo verjel da imam procesor hlajen z zrakom na isti temp. kot je temp. ohišja??? gre za XP 1700+? seveda gre za čas ko procesor ni obremenjen, čudežno hlajenje se je začelo, ko sem install. tale program.

29,9 C (CPU in ohišje), sem imel kako uro!!

TESKAn ::

Verjamem:). Ta programčič je že dolgo znan, podobno zadevo imajo win2k in winxp že vgrajeno. Deluje tako, da ti izklopi nedejavne dele procesorja -> manjša poraba -> manjše gretje.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Malecky ::

Pri AMD-ju je že dolgo pravilo da mora proc stalno delat in met HLT ukaze,
pridejo pa iz čipseta, tako daje najbolje to nastavit z WCPRSET in registri.

Drugače ma pa AMd tudi razlog za HLT ukaze, ker se proc ne počuti ravno najbolje
ko v enem trenuthu lahko odžira 100W v drugem pa 0W.

JXS ::

sam fora je, da je program tudi za 2k/XP in da se še kako pozna.:D

msmiha ::

Eh nič novega. Sem najprej mislil, da imaš kakšne ventilatorje pa neki peltrijer da zrak hladi:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

JXS ::

vem da ni nič novega, sam fora je, da ta program prekaše vse, rain npr. ohladi za 2-3 C, tale pa za več kot 10C!! to je pa izredno.

zigadr ::

Ja, program je res carski, deluje tut takrt, ko je procesor pod obremenitvijo (to piše tut na strani). Jest naprimer skos laufam tist progi, k je za odkirvanje RC5 ključa (www.distributed.net) in k sm enkrat probov cpuidle, mi je ohladu procesor za celih 6 stopinj. :) No ja, stranski učinek je bil tut, da je in progi namest 3.200.000 keys/sec delov samo še s 1.600.00 keys/sec.
Mislm ... LOL ... ker ql program (my ass).

JXS ::

antitrust: a si vklopu "Auto-disable on high CPU load"??

tha_man ::

Jaz uporabljam VCool - podoben učinek kot CpuIdle, je pa brezplačen :))

Aja, za Athlona tud pod 2k/XP potrebuješ tak program (oz. kot je Malecky rekel nastaviš registre kako drugače), kajti sam HLT ukaz za Athlona ni dovolj.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Sycroft ::

ne vem zakaj.. sam men ta progy nic ne pomaga... kaksne ideje? (sem mislu da se mi bo spustila temp iz 50°C usaj za ene par, pa NIC)

tha_man ::

Kater proggy, VCool ali CpuIdle? Si prepričan da zadeva podpira tvojo plato?
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Malecky ::

Končne temperture CPU-ja ne zmanjša noben program če je proc skoz na full loadu.
Če pa nimate proca k je skoz 100loaded ohne seti ipd, pa posledično kišta tud ni več
tko vroča in tko je tudi za nekaj časa full load temperatura nižja.

JXS ::

Sycroft: ali imaš vklopljeno "Optimize CPU/Chipset" braz tega boš težko kaj dosegel.

msmiha ::

Eh ti programi so brezvezni, ker imam nareto, da ko nisem zraven računalnika gre v pripravljenost tam je pa temperatura 27*C Če sem pa ni v pripravljenosti pa itak delam na njem tako da mi taki programi nič ne koristijo.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problemi z cpuidle

Oddelek: Programska oprema
8829 (757) HeiJack
»

Software CPU cooler.?.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111171 (977) tiborrr
»

CPU IDLE PRO 6 ne učinkuje!!

Oddelek: Programska oprema
81066 (957) SaS
»

softvrsko hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261078 (739) SaS
»

CpuIdle=> 100% obremenitev procesorja?! Prosm za pomoč!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101097 (956) Jackass

Več podobnih tem