» »

Trije ventilatorji v 5.2odprtini

Trije ventilatorji v 5.2odprtini

Area_51 ::

:)) Naredil bi naslenjde. V najvišjo 5.2odprtino nad CD-romom, bi vstavil 3 ventilatorej (mislim da velikosti 40 ali 50mm), zanima me, kako naj jih obrnem, keri naj kam piha zrak. Vsi ven, vsi not ali mešano?:)
Area 51

Binji ::

Ce je v najvisji odprtini pol vsi ven
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

ali3n ::

3x 40mm - tole zna bit zelo hrupno?!?!>:D
A nebi raje naredil "dimnik" z enim 90 (120)mm ventom na 7V?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Area_51 ::

:)) Kako pa to misliš dimnik?Kakšna cev ali kaj drugega?:)
Area 51

ali3n ::

:D ne ne...
Na zgornji strani kište, v prostoru med napajalnikom in CD pogoni zrežeš luknjo, in tam montiraš vent, ki piha ven iz kište.

Na tej sliki (ni moja) se dobro vid: ta model je obrnu napajalnik, da mu zrak direkt ven vleče, zraven je pa še "dimnik". Pomojem je ta rešitev bistveno boljša (in tišja) kot trije brenčeči 40mm venti na sprednji stranici.
Jest mam urejeno tako kot je na spodnji skici - 120mm vent je na stranici in piha v kišto..
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

BoGo ::

Ali3n, nekaj me pa se zanima...

Ce mas na stranici ventilator, ki ti piha navznoter, a ti potem ta ventilator ne piha direkt na hladilnik od procesorja? Namesto, da bi ventilator na hladilniku cim bolj odvajal vroc zrak iz hladilnika, pa sedaj na njega piha z zgornje strani. A se s tem ne ustvari neke vrste "kratki stik" pri krozenju zraka?

IceIceBaby ::

Ventilator na CPUju ponavad piha NA rebra. takle način je lahko kar učinkovit ker tist 120mm vent "dobavlja" hladen zrak iz zunanjosti ventilatorju na procesorju in ta lahko hladi rebra z hladnim zrakom.

Ni pa tale način najboljši. Blo bi bolj učinkovito če bi namesto ventilatorja bla tam samo lukna in iz ventilatorja iz CPUja potegnjen tunel. Tako bi tist ventilator isto dobival hladen zrak, tisti 120mm vent pa nebi mešal segretega zraka ki pride izpod reber.

tele tunelčki so sploh zelo uporabna stvar. Samo zgleda pa res grdo če maš oknč narejen.

SkIDiver ::

Okeneček za lepoto, tunelčki za hladoto:D

/pesniško razpoložen>:D

ali3n ::

Kst je že povedal da vent na procesorju piha v rebra - sicer je pri men tko že original, je pa menda tud bolje tako, kot pa da vleče zrak iz reber ven. 12centimetrski le dovaja svež zrak v kišto.
Glede tunela - jap - o tem sem že razmišljal, načrt v glavi je že skoraj narejen, rešiti je treba le problem natikanja stranice; tuhtam...:D
Ko bo vse fertig, pa itak nameravam poslikat in objavt.
Kišta je sicer bedna - ampak je vsaj ni škoda za poizkušanje modding idej.
Celeron 500
ECS P6BAT-ME
384 MB SDRAM
Inno GF2 MX400 64MB
Matrox 40GB 7200RPM
+ostale bedarije

Mal mam srečo, da imam doma kar nekaj orodja in spretne roke, če pa zašteka je pa sosed restavrator (beri: ima zlate roke):D . Edin problem je cajt...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Silence-r ::

Ej ali3n v cem je pa fora 7V na 12mm ventu?

A mas to zato ker je pravljicno stevilo al je biu prvi upor pri roki ravno za 7 v:D !
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

ali3n ::

Moral bi ga slišat na 12V! >:D Podobno močnemu kaloriferju. Ni za zdržat. ;((
Ga je blo treba mal utišat (prevezal sem kable)...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

smilyxx ::

Loh bi pa tud ksn upor prispajkal alpa bi dal na vent potenciomter....

Lp

Save water.
drink beer.

Binji ::

Po moje zato, ker 12V-5V=7V. Ce ti se zmeri ni jasno poglej malo zicke od napajalca pa ksn ucbenik od fiske:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Silence-r ::

Po moje zato, ker 12V-5V=7V. Ce ti se zmeri ni jasno poglej malo zicke od napajalca pa ksn ucbenik od fiske

Ja pa od stabilnost vezave dveh zic je tud za povedat kaj ane. Mislim da je nihanje napetosti vecje kot ce bi uporabu uporcke... To ni dobro!
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

ali3n ::

Brez prepirov fantje. Nima smisla. Delujeta obe varianti z uporom in prevezavo žic. Jaz uporabljam obe - v napajalniku je upor, ostalo pa je prevezano (ZELO slabo znam lotat - bi mogl videt te lote:D ).
Danes sem prestavil vse vente, ki so bli na 7V na 5V (sam na rdečo in črno), dodal še obloge na dno, stranico in na zadnjo steno kište - končno uživam v tišini.
Tako mi je uspelo tud utišat Maxtorja 7200 RPM - prej sem norel ob zvokih podobnih vzletanju Mig-a, zdej se sliši samo nežno puhanje ventilatorjev. Najglasnejši je tist na procesorju, ki gre v kratkem dol, namest njega pa 80mm na 5V (z pleksi nastavkom).

Nikol konc!?!>:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

SuperHik ::

lp

jest sem za hlajenje moje kište uporabil 2x12cm ventilatorja (12v), ki sem jih vezal preko fan mate-a (thermaltake). Z njim (fan mate-om) lahko zelo na hitro spremenim število obratov in s tem seveda tudi glasnost ventilatorjev.

Cya l8r
Always look on the bright side of life; LIFE! You never saw my wife ...

Binji ::

Ja pa od stabilnost vezave dveh zic je tud za povedat kaj ane.

Oprosti ker mislm, da bi mogu znat vsak, ku se loti sarit po kisti znat vsaj primt dve zice pa jh skp dat. Pa nej bo z lotom, lepilnim, cokoladco or whatever:|
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

ali3n ::

SuperHik - tvoja varjanta je def. najboljša (najbolj uporabna) - je na moji TO DO listi).

PS: a proda kdo kej časa? kak vikend bi mi prav prišel...:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Area_51 ::

Na kero črno žico moram priklopit ventilator (na molexu), da bo mel 12V A je to tista, sz napisom ali popolnoma črna?? Nujno:)

ali3n ::

na rumeno, pa na črno ki je zraven nje.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Area_51 ::

Se pravi popolnoma črno brez napisa, hvala, ker sedaj mi je delal zelo počasi.

Hvala še enkrat
Area 51


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Push ali pull vntilator na radiatorju?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211604 (1359) Pyr0Beast
»

Chieftec 340W PSU glasen

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71330 (1153) Jaka83
»

Vent v 400W napajalniku

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91288 (1126) Yacksy
»

glasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
352300 (1704) tigrr
»

Kako bi vi utisali tole masino

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
82040 (1771) DSmidgy

Več podobnih tem