» »

Nov popravek in razširitev za Unreal Tournament 3

Nov popravek in razširitev za Unreal Tournament 3

Slo-Tech -

Pri Epic Games so izdali težko pričakovan popravek za igro Unreal Tournament 3. Poleg izboljšanega uporabniškega vmesnika so posodobili brskalnik po strežnikih, izboljšali umetno pamet, dodali možnost snemanja demo posnetkov iger in podprli Steam Achievements. Seznam popravkov je orjaški, če koga zanima, naj si ogleda changeloge: 1, 2, 3, 4.

Poleg masivnega popravka, ki je velik kar 309 MB, pa je na voljo tudi brezplačna razširitev UT3 Titan Pack. Poleg novih načinov igranja kot so Titan, Betrayal in Greed, boste v paketu našli tudi 19 novih map. Paket pa je velik kar 916 MB!

Žal Linux klienta še vedno ni, čeprav naj bi bil v izdelavi. Vsekakor pa si je Epic z zavlačevanjem izdaje Linux klienta nakopal precej jeze uporabnikov Linuxa.

Epic je znova presenetil z razširitvijo, ki jo kot lastnik igre toplo pozdravljam. Do vrnitve stare slave pa igri definitivno manjka Linux klient.

37 komentarjev

Dr_M ::

Hudo :D
Tole me bo definitivno pripravilo spet do igranja :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Denis15 ::

že dol vlečem :D
xD

Prospekt ::

A celo verzijo a samo popravek? :pirat:

Ktj ::

Steam je dau tale weekend na opcijo da zastonj igraš original UT3. Drgač pa ja že dolgo pričakovani patch. Sam vrjetno še zmer nebo spremenil dejstva, da bo večina folka hmal nehal igrat UT3, pa bojo šli nazaj nabijat prežvečen UT99\2k4.

svecka ::

Problem je ker ni za EU nobenih eu dedicated serverjev. Na obe roki lahko prištejem serverje (all modes), ki imajo ping nižji od 100ms in so vsaj 1/2 zasedeni. Kar je že več igralcev se pod 200 pinga sploh ne debatira.

Res fino, ni kaj. Itak si je EPIC čisto sam kriv za nastalo situacijo in močno dvomim da bo UT3 prilezel do uspešnosti UT ali UT2004. Kot zgleda bodo morali ponoviti uspeh UT2004 z izdajo UT3.5 ALI UT2010

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Ktj ::

Te dni je izjema, pathc&đabe weekend špil = ogromno serverjov, ja drgač je pa žalostno da normalno ni velik serverjov kt bi bla živa duša gor. Mam pa tud feeling da tale server brouser pokaže večji ping od serverja kot pa dejansko je.






edit:typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ktj ()

Berserker ::

Epic rula upam da za linux klenta nebodod izdali naj si xp pa visto ubodejo.

opeter ::

Kdo pa igra UT na Linuxu?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Furbo ::

Kaj bi se mučili s klienti za eksotiko, ko imajo pa vsi eksotičarji nekje tudi Winse, saj drugače ne gre.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Orbit89 ::

Linux ni za igre!

BigWhale ::

Epic rula upam da za linux klenta nebodod izdali naj si xp pa visto ubodejo.


A bi tebe dejansko kaj bolelo, ce bi izdali klienta za kak drug OS?

Smeagol ::

Dvomim, da bi koga bolelo. Zaradi mene ga lahko tudi za PDA izdajo :)

Samo je pa res, da bi bilo bol pametno, da dodajo se kaj funkcionalnosti, nove mape,... kot pa da se ukvarjajo z eksotiko.

Lee_Nover ::

tocn to .. a zdej pa naj se ubadajo za enih 0.5% folka k bi to hotl na linuxu laufat? get real

BigWhale ::

Nevem sicer kak je njihov development model ampak s tapravim pristopom je izdaja klienta za neko drugo platformo trivialna.

Smeagol ::

Pa niti ni. Ce je resen pristop, potem ni dovolj samo skompajlirat na tej platformi (pa seveda postaviti build okolje). Potrebno ga je tudi stestirat, napisat navodila, popravljat buge, ki se bojo pojavili samo na tej doloceni platformi,..

To je kar mini projekt. Zahteva nekaj ljudi. Ta cas in denar bi lahko namenili razvoju nove mape.

kriko1 ::

@Smeagol: nope. Na portu dela točno en - Icculus.
In so že bili screenshoti za linux dolgo nazaj (baje naj bi tudi delal), očitno je problem druge narave (legal issues, patenti...?).

Ktj ::

....Ta cas in denar bi lahko namenili razvoju nove mape.

Zgleda, da ne poznaš dost UT scene. Zakaj bi oni vlagal cajt & $$ v neki, kr lahko vsak nardi z mal domišlije. Na UN sajtu je blo že kr neki custom map, kt jih je naredu folk in so ble kr dobre. Mene ne zanima kok je mapa lepa pa da se vse lepo svet.... men je važn da je dobra mapa, da so itemi dobro postavljeni. Res nevidm, da bi pplz zgublu cajt na tem.

Smeagol ::

Sem spilal ut do 2004. Trojke pa si res se nisem nabavil. Ni treba da je mapa. Imas se veliko drugih stvari. To je bil samo primer. Lahko so orozja, liki, whatever. Nekaj takega, kar bo privlacno za mnozice.

Pa screenshoti niso problem. In tudi ne dvomim, da ni delal. Ravno to sem zelel povedat. Da ni tako preprosto. S portom so se kot ti pravis ukvarjali ze dolgo nazaj. In se ocitno se kar ukvarjajo. Torej ne gre za preprosto zadevo!

Obstaja kaksna statistika koliko UT3 so prodali za linux? Koliko za windows? Oz. kaksni so nacrti?

kriko1 ::


Pa screenshoti niso problem. In tudi ne dvomim, da ni delal. Ravno to sem zelel povedat. Da ni tako preprosto. S portom so se kot ti pravis ukvarjali ze dolgo nazaj. In se ocitno se kar ukvarjajo. Torej ne gre za preprosto zadevo!


Port je že, tako je bilo obljubljeno le nekaj mesecev po izdaji da ga samo še polirajo.
Port ni težko naredit, če je UT že na voljo za ostale platforme (torej je dobro pisan). Nekaj drugega se kuha.

R33D3M33R ::

Vidim, da so to novico spet zasmetili Windows fanboyi, groza ;((

Drugače pa če Epic ne bo izdal Linux klienta, je to zadnji UT, ki sem ga kupil.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Dr_M ::

A ni linux kao nek resen sistem? >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

R33D3M33R ::

Je, vendar to ni bistvo. Pri Epicu so obljubili, da bodo napravili UT3 klient:
While everyone was expecting Unreal Tournament 3 for Linux based upon Epic Games providing native Linux clients for their past Unreal Tournament titles, this week it was officially confirmed by Epic's Mark Rein that there will be a Linux client for UT3
vir:http://www.phoronix.com/scan.php?page=n...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Smeagol ::

Saj po novici sodec se ze dolgo matrajo s tem. Tak port ni preprosta in poceni zadeva. Ocitno jim to ni ravno primarno in je zato team, ki porta, bol sibak.

Ktj ::

Sem spilal ut do 2004. Trojke pa si res se nisem nabavil. Ni treba da je mapa. Imas se veliko drugih stvari. To je bil samo primer. Lahko so orozja, liki, whatever. Nekaj takega, kar bo privlacno za mnozice...

V primeru da bi šu krkol radikalno spreminjat ne bi bio več UT ampak nek random špil.
Kar pa privlači množice je pa nek ezi špil kt lahko brezproblema nardiš neki random fragov in zelo hitro dosežeš solidni nivo skilla. Ampak to ni več UT(potem je to nekej v smislu COD[index]). UT sam je bil zajeban za obladat in upam da vedno bo.
Je pa tud res da sm včeraj na nekem UT2k4 serverju spraševal, če je kdo že sproblat tanov patch in kaj si misle o njem. Odgovor sm dubu:"UT3 suck!". Tako da zrd takih fain boiu je stanje takšno kokr je.

Forstner ::

Linux installer naj bi bil downloadable, mesec po izdaji ut3 (19. nov 08, se mi zdi).
V kolikor mi je znano se je zavleklo (legal stuff) z Ageia PhysX.

Tr0n ::

To bi blo vse cool, ce bi bil UT3 dejansko dober game. Kar pa ni.

Probajte raje free QuakeLive.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

svecka ::


Je pa tud res da sm včeraj na nekem UT2k4 serverju spraševal, če je kdo že sproblat tanov patch in kaj si misle o njem. Odgovor sm dubu:"UT3 suck!". Tako da zrd takih fain boiu je stanje takšno kokr je.



Yea right, UT3 ob izidu je bil popolna polomija, ker:
- Njihov oglaševalski marketing se je popolna usmeril v konzolastičen trg (možnost modov, veliko hvalisenje, popolno zanemarjenje PC base igralcev).
- Ko je igra naposled prišla na PC, že osnovi multiplayer brskalnik bil na ravni 1 letnega otroka (manjka frend lista, favorites, napredno iskanje)
- totalne zanič meniji (povrhu pa še konzolastični)
- premalo kvalitetnih MP map (pa še zelo malo jih je bilo)
- Grafični engine je popolna neprimeren za tak tip igre (grafični slog je tipično gears of war - šlepanje na uspeh, pretemne barve, preveč bleščanja, monotone barve, težavnost prepoznavanja nasprotnikov,..)
- premalo različnih načinov (tipov) igranja
- nedelujoči, slabi strežniki (še sedaj jih na prste ene roke lahko prešteješ z nizkim pingom - evropa in da so le te 3/4 zapolnjene)
- naposled pa še pljuvanje po PC communityu, da so za vse krivi pirati in ne da bi sami priznali napake.

Zato so sami krivi za stanje, kakršno je danes z UT3. In dvomim da da bodo tile patchi kaj spremenili, ker škoda je že narejena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

R33D3M33R ::

To bi blo vse cool, ce bi bil UT3 dejansko dober game. Kar pa ni.


Zdaj pa napiši še zakaj ni...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Tr0n ::

Me je svecka prehitel. ;)

R33D3M33R ::

Napisal je za retail verzijo. Veliko napak so odpravili s popravki. Kaj te trenutno moti na sedanji verziji?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

RuskiSnajper ::

Yehaaa

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

BigWhale ::

Pa niti ni. Ce je resen pristop, potem ni dovolj samo skompajlirat na tej platformi (pa seveda postaviti build okolje). Potrebno ga je tudi stestirat, napisat navodila, popravljat buge, ki se bojo pojavili samo na tej doloceni platformi,..

To je kar mini projekt. Zahteva nekaj ljudi. Ta cas in denar bi lahko namenili razvoju nove mape.


Postavitev build okolja za eno aplikacijo ni nek hud problem. Ce stvar delas multiplatformno ze od zacetka imas ze build okolje tak, ki podpira multiple platforme. Se vec, v bistvu imas lahko eno samo build okolje in mu poves za katero platformo naj naredi build.

Pisanje navodil? Lepo te prosim, ena do dve strani v prirocniku. Za ostalo vzdrzevanje pa treba poskrbeti, ja. Ampak s pravim pristopom je s tem minimalno dela.

Ktj ::

Tr0n,svecka, mi lahko povesta kok ur gameplaya mata od UT3 pa kok od kergakol drujga naslova, ker tele vajine izjave močno spominjata na primer Vista suxs...
svecka:Pravš, da ni kvalitetnih(oz premalo) map za UT3 že od začetka. Je vsaj 5 TDM map pa 5 duell map iz začetka ki so vredu. Nevem pa zakaj bi rabu 35637287 različnih modov v igri...??!

svecka ::

@Ktj
Daj še enkrat preber moj post in nehaj pametovat glede map, duel in deathmatch nista bila edina načina a v ut3. Dodali bi lahko vsaj priljubljene načine iz UT in UT2004.

Glede igranih ur, igral sem demo, že takrat sem pizdil, nato sem rekel, mogoče pa se bo kaj z popravki izboljšalo....več kot leto dni so rabil za en fucking popravek, ki vsaj usposobi UT3 na spodobno raven, kakršen bi moral biti že ob začetku. Itak pa mi UT3 služi samo še kot izključno za TC in mode...ker vidim, da je edino za to še dobra igra. Več časa preživim za UT2004, kakor za UT3.

Ktj, ti si itak fanboy, tak da s tabo debatirati ni možno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Ktj ::

"Daj še enkrat preber moj post in nehaj pametovat glede map, duel in deathmatch nista bila edina načina a v ut3. Dodali bi lahko vsaj priljubljene načine iz UT in UT2004."


"Yea right, UT3 ob izidu je bil popolna polomija, ker:"
Jest govorim o novem patchu ti o izidu igre.

"- Njihov oglaševalski marketing se je popolna usmeril v konzolastičen trg (možnost modov, veliko hvalisenje, popolno zanemarjenje PC base igralcev)."
Jap zanič marketing so mel, drgač ko vsaj nebi tok htel z izdajo bete in samga špila. No kt bi vsaj folk po forumu poslušal.

"- Ko je igra naposled prišla na PC, že osnovi multiplayer brskalnik bil na ravni 1 letnega otroka (manjka frend lista, favorites, napredno iskanje)"
Friend lista je bla pa tud napredno iskanje. Sam so pač spremenil politko, da ti pač neboš mogu iskat tanajbol folk v UT3 ampak samo tvoje friende.

"- totalne zanič meniji (povrhu pa še konzolastični)"
Edino kt je zanič je meni po koncu igre, ker niveč tistga, da bi ti gledu n°1 na serverju ampak se ti odpre chat&stuff. Kr pa tud ni tok slabo ker so dobr loading time spadenal.

"- premalo kvalitetnih MP map (pa še zelo malo jih je bilo)"
Sm že prej pokomenteru(priznam mogoče sm malce pretiravu).

"- Grafični engine je popolna neprimeren za tak tip igre (grafični slog je tipično gears of war - šlepanje na uspeh, pretemne barve, preveč bleščanja, monotone barve, težavnost prepoznavanja nasprotnikov,..)"
Amm a ni biu UT2k4 po defoltu tud bl zanič glede baru(no ja tm se je dal določene stvari nardit z ini tweaking). Sej zdej tanovem patchu lahko večalmn vse spreminjaš.

"- premalo različnih načinov (tipov) igranja"
Glede tega edino UT2k4 poznam kaj je blo igrano: -duel(je not),DM(je not),TAM(od zač ni biu not pol pa mislm da so neki razvil, damn :S), (i)CTF(je not), Trials[beri AS](ni not in ga nebo ker je sam koncept UT3 neprimeren za to). Če sm se pa za kaj zmotu me pa proprav.

"- nedelujoči, slabi strežniki (še sedaj jih na prste ene roke lahko prešteješ z nizkim pingom - evropa in da so le te 3/4 zapolnjene)"
Ne te dni. Kr se pa tiče pinga, ja žvimo v Slo. Sam sm se navadu tud na ping 70 igrat.

"- naposled pa še pljuvanje po PC communityu, da so za vse krivi pirati in ne da bi sami priznali napake."
Am jap ta s pirati in o 2mio zgubi je dobra XD.

"Ktj, ti si itak fanboy, tak da s tabo debatirati ni možno. "
Mogoče pa res... who knows....

R33D3M33R ::

Copyrights and middleware was what Ryan said. A middleware company, one of the copyright holders listed on the startup screen, is the problem. No clue which one it is. But, Ryan and UT3 cannot use copyright stuff without that companies permission and they are not giving it. There have been no details since that initial leak that I am aware of.


http://forums.beyondunreal.com/showthre...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Ktj ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux bo dobil - Microsoftov protivirusnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5014745 (12228) poweroff
»

SugarSync - alternativa Dropboxu

Oddelek: Programska oprema
164418 (1892) niha
»

Google bistveno pocenil svoj Drive

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4916185 (13540) emmentaler
»

Microsoft končal prevzem Skypa

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
199015 (7736) techfreak :)
»

Nov popravek in razširitev za Unreal Tournament 3

Oddelek: Novice / Igre
374782 (3351) Ktj

Več podobnih tem