» »

Katero PCI-E grafično do 200EUR priporočate?

Katero PCI-E grafično do 200EUR priporočate?

AzraelB ::

Zdravo, rad bi menjal grafiko, ker mi ne dela kaj dosti s to staro ki jo imam, ampak se ne spoznam kaj dosti na strojne zadeve. Ne vem kaj je pri grafičnik karticah najbolj važno, količina tistega rama, ali kaj drugega. Porabiti mislm enih 200 eur. Katero grafično kartico mi za ta denar najbolj priporočate? Vsem hvala za nasvete.

toxius ::

Zdravo, rad bi menjal grafiko, ker mi ne dela kaj dosti s to staro ki jo imam, ampak se ne spoznam kaj dosti na strojne zadeve. Ne vem kaj je pri grafičnik karticah najbolj važno, količina tistega rama, ali kaj drugega. Porabiti mislm enih 200 eur. Katero grafično kartico mi za ta denar najbolj priporočate? Vsem hvala za nasvete.



ATI Radeon HD 4850 512mb z zalmanom za hlajenje
http://www.solo.si/racunalnitvo-10087/r...

novinec09 ::

Sapphire Radeon HD4870 512MB Silent 172 EU
ali
Sapphire Radeon HD4870 1024MB Silent 195 EU

Boljše in cenejše neboš dobil. ;)

AzraelB ::

toxius, novinec09, hvala za odgovore. Kaj pa menita o tej varianti, ki mi jo je priporocal moj prijatelj, GeForce 9800GT z 1GB rama. Stane "samo" 151,37eur pri mimovrste in ima kar 1gb rama. Kaj pravita o tej?

BaRtMaN ::

To je preimenovana 8800GT, ki je zapovrh še svinjsko draga, glede na več kot konkurenčen ATijev model Radeon HD 4850.

Predvsem je odvisno, kakšen računalnik že imaš.
Če imaš novejši računalnik, dvojedrni procesor nekje v rangu 3 GHz, se ti splača kupiti 4870. Če imaš kaj slabšega, potem kar 4850.
KAr se tiče pomnilnika pa pride predvsem do izraza pri velikih ločljivostih zaslona. Če imaš kakšen velik zaslon, ločljivosti 1600x1200, 1680x1050 ali 1920x1200, se splača kupiti grafo z 1GB pomnilnika. Če imaš pa kakšen manjši zaslon, pa bo podobno dobro delovala tudi kartica s 512MB pomnilnika.

Steinkauz ::

Sapphire Radeon HD4870 512MB Silent 172eur
Ta je zmaga

AzraelB ::

Bartman, imam 1680x1050 locljivost v windowsih, vendar mi igre vedno preklopijo na nizjo locljivot. Imam core 2 duo procesor in 2gb rama. Ali je to problem pri HD4870 512MB Silent, ki jo priporoca Steinkauz(ker ima ta 512mb rama)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AzraelB ()

BuzzFuzz ::

Ne ni problem. Vzami 512Mb, je dovolj. Zelo boš navdušen nad grafično...

BaRtMaN ::

Po mojem bo ta kartica zate kar prava. Kako se obnese, si pa lahko pogledaš tudi v testih na Tom's Hardware.

(HINT: zelo dobro (-:)

AzraelB ::

hmm, potem očitno ni dvoma, ste kar vsi za tale radeon in bom potem kar to vzel.

Hvala vsem za nasvete!

Okapi ::

Sapphire Radeon HD4870 Silent

Koliko pa je ta silent res silent? Jaz bi jo dal v HTPC, da bi lahko od časa do časa kakšen spodoben špil na 1920x1080 projektorju odigral, ampak me skrbi, da bo za dnevno sobo preglasna. Zdaj imam notri ATI 2600pro s pasivnim hlajenjem, ki je za filme in večino stvari več kot dovolj dobra.

O.

Edi999 ::

Jaz jo imam in morem rečt, da je skoraj neslišna!
Razen vsake toliko časa se za par sek. zavrti na max.-da jo ohladi.
Kadar igraš igre pa se jo malo bolj sliši, ampak še vedno je komaj slišna. ;)

Okapi ::

Med igranjem lahko mirno ropota, meni je pomembno, da ne ropota med filmi in ko računalnik ne počne nič. Na koliko časa približno pa je tisto par sekundno hlajenje - parkrat na uro, ali vsakih par ur enkrat?

O.

jurica ::

Lahko pogledaš še za 4850 1gb pasivno hlajena

toxius ::

Lahko pogledaš še za 4850 1gb pasivno hlajena

do sedaj imam same slabe izkušnje s pasivnim hlajenjem in ATIjevimi hlajenji, zdaj sem prešaltal na drugo grafično z aktivnim hlajenjem (zalmanov ventilator)

jurica ::

Ali ista v Elektroniki za 10eur cenejša 4850 pasivno hlajena 2

Edi999 ::

Psti tole pasivno kartico.
Če nimaš ZELO dobrega hlajenja, se kartica "svinjsko" segreva!
Kolega jo je imel cele 2 dni in jo nesel nazaj, saj je bila T skoraj konstantno 90-100'C-pri obremenitvi pa tudi 120'C! ;((

WamPIRe- ::

Sam sem imel zadnjo pasivno hlajeno grafično kartico 7600GT od Gigabyte. Bila je neslišna pa tudi grela se ni pri nabijanju iger. Je pa res, da sem zmerom imel dokaj porihtano ostalo hlajenje v ohišju. Pomoje za HTPC pasivno hlajenje grafične odpade (razen mogoče kako aftermarket), saj je v takih ohišjih dokaj malo prostora za kakršnokoli kroženje zraka.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Sc0ut ::

7600 gt pasivno imam tudi jaz. Odkar imam preko nje speljan rahel tok zraka se ne greje skoraj nič.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Edi999 ::

Da nebo pomote-jaz sem govoril ravno o tej dotični Gigabyte 4850 Passiv!

Okapi ::

takih ohišjih dokaj malo prostora za kakršnokoli kroženje zraka.

V mojem CoolerMaster Cavalierju je ob strani ventilatorček, ki piha noter, zadaj pa še en, ki piha ven, tako da nekaj bi se že moral v njem zrak mešat;-)) Sicer pa ni problem - bom poskusil obe in videl, kako in kaj.

O.

jurica ::

Jaz imam, omenjeno gigabyte 4850 pasivno hlajeno v ohišju antec 182. Temp. grafične se pri pisarniškem delu giblje okrog 43°C. Pri večji obremenitvi grafične pa do Max 60°C.

Edi999 ::

Imaš dobro hlajeno ohišje. Kolega ima samo zadaj 1 80mm vent.-ima no name ohišje-Low Budget. :8)

axee ::

@jurica: kako imaš postavljene ventilatorje v ohišju?

jurica ::

Trenutno imam še original ventilatorje znižane na 7V in pa na stikalu obretov v srednjem položaju. Na najnižji stopnji je res skoraj neslišen ima pa cca do 12°C več na grafični karti. Tako, da sem izbral srednjo stopnjo. Imam pa vse pasivno hlajeno; napajalnik, procesor i7, grafična vse razen ohišja. Poznalo se je tudi, da sem dal dva hard diska v spodnjo kletko.
Namen imam še zamenjat zg. ventilatorja z Noctua 800 obr. in pa enega bom še dodal od spredaj.

axee ::

Zakaj diskov ne postaviš spodaj, pri meni se malo pozna. Drugače pa namesto da daš en ventilator spredaj ga montiraj na kletko(zgornjo), dost pomaga kr direktno hladi komponente, vseeno pa služi kot intake vent. BTW s katerim hladilnikom imaš pasiven i7? In kateri napajalc?

Brane2 ::

Imho se pasivnih ne splača jemat, če ne misliš počit vent gor.

Kje je fora tihe pasivne znotraj ohišja, če moraš imeti na ohišju N ventilatorjev za dober pretok ?

Je pa pasivna zanimiva, ker ima večji hladilnik, ki ne potrebuje veliko pretoka zraka.

Tako lahko postaviš vent nekam v ohišje, kjer bo mešal luft in hladil ne samo grafično, ampak še kaj drugega.

Druga varianta je, da daš nanjo kak CPU vent in dosežeš res dobro hlajenje in zanesljivo delo v težkih razmerah- tudi ko se ohišje nafila s prahom...

Slabosti te variante so relativno velik hladilnik ( + opcijski vent), ki ti lahko zasedejo naslednji slot...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI HD 5770 1GB

Oddelek: Kaj kupiti
414850 (2374) g. Oden
»

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
39127759 (11639) erzy
»

Katero grafično za 1680x1050? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
605568 (3766) matej_jack
»

PC konfiguracija Intel Q9550 ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595254 (3704) M-XXXX
»

ati 4000 serija - silent - fanless

Oddelek: Kaj kupiti
171696 (1163) Dami

Več podobnih tem