» »

Big Bang 'se zgodi' zavarovanje po 45 dneh...

Big Bang 'se zgodi' zavarovanje po 45 dneh...

1
...
3 4
5
»

Smurf ::

korošc je izjavil:

Čak če sem prav razumel hočeš povedati da če zdaj razbijem TV bom dobil TV v vrednosti 97€?
Oz nekaj v tej vrednosti ....

Da.

korošc ::

Ok bullshit kje naj dobim zdaj 107 TV za 97€ wtf ... ni smiselno

Smurf ::

Pardon, sodec po clanku bi dobil 650*0.6 = 390 - 25% = 292,5EUR. Ce imas izdelek 4 leta.
Oz. 650*0.4 = 195 -25% = 146EUR. Ce imas izdelek 5 let.

edit (spet): Zate pomoje velja drugi primer, ker se gleda v katerem letu si (ti si v 5.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

korošc ::

Čudno ker sem bral da če je naraven pojav recimo da ti strela vseka v TV dobiš dobropis v višini izdelka ter potem v trgovini vzameš nov izdelek ...
V primeru če je pa poškodba namerna da ti ''pade'' iz rok mora pa stranka plačati 25% oz 33% za mobitele ... wtf

Smurf ::

Ja mislim, da je tako. Ce je neka dokazljiva "zunanja sila" (poplava, strela) ni potrebno dati tistih 25%. Se pa pomoje amortizacija vseeno uposteva.

shinko ::

Pri Se Zgodi, se ne upošteva nobena amortizacija. To velja za Big Bang Kasko. Pri Se zgodi je tako, da ti dajo tehnično enakovreden izdelek. Torej isto velik in iste funkcije (gledali bojo če je 3D, smart, koliko Hertzov,...)

Če je bila tvoja napaka, da ga reklamiraš boš plačal 25% novega (ob pogoju da se ne splača popravljati), lahko seveda vzameš boljšega in razliko doplačaš.

LP

sleby ::

a da bi pa kdo posteno delal pa ne? to, da si trgovec tut zasluzi kak eur zasluzit vam je pa vseeno?
upam, da te dobijo, oz. da vec kot 100 eur ne dobis. naceloma je ta sistem tak zato, da vsaj nekaj dobis, ce se zgodi nesreca, ne pa zato, da bi na 5 let menjaval za nove izdelke brez doplacila.

DarwiN ::

sleby, vse te "garancije" oz. zavarovanja so bolj kot ne nateg... Legalni nateg, pri katerem si trgovina, zavarovalnica in servis pokrijejo vse luknje, in prelagajo odgovornost drug na drugega, ko gre kaj narobe. Nazadnje je lahko stranka srečna, če je v primeru nezgode sploh pridobila kak euro..

Imaš polne forume grozljivih zgodbic o teh nategih..

Tko da se najprej vprašaj - "A da bi pa ponujali pošteno zavarovanje...?"

Zato, če je le možno, jim je treba vrnit milo za žajfo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

korošc ::

sleby je izjavil:

a da bi pa kdo posteno delal pa ne? to, da si trgovec tut zasluzi kak eur zasluzit vam je pa vseeno?
upam, da te dobijo, oz. da vec kot 100 eur ne dobis. naceloma je ta sistem tak zato, da vsaj nekaj dobis, ce se zgodi nesreca, ne pa zato, da bi na 5 let menjaval za nove izdelke brez doplacila.

Sj je moj TV bom delal z njim kaj me je volja pa če se bom posral na PCB ko se vas nič ne tiče

sleby ::

DarwiN je izjavil:


Zato, če je le možno, jim je treba vrnit milo za žajfo.


se povsem strinjam, da naredis vse, kar je v tvoji moci, da dobis povrnjeno, ce gre kaj narobe. navsezadnje ti pripada. ampak da bi pa namerno uniceval z namenom okoriscanja, tega pa ne podpiram. in vsem, ki to pocnejo zelim, da enkrat naletijo na bombo. saj te forume verjetno tudi bigbangovci prebirajo, pa razni serviserji in podobni tipi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sleby ()

shadeX ::

Naj povem da je kolega naredil isto. Idiot je namerno uničil popolnoma delujoč prenosnik (star 4.5leta). Večkrat ga je vrgel ob tla, da je prenehal delovati.

Zaključek:

Nič ni dobil ker so ugotovili da je bila poškodba namerna (več udrnin na prenosniku na različnih krajih, kjer je nemogoče da bi vse nastale samo z enim padcem).

Nč bat. Majo dost stručkotov ki ugotovijo če je bila poškodba namerna. Sploh sumljivi so taki, ki se jim "kasko" garancija izteka.

Okapi ::

Prenosnik ti pade iz nahrbnika v hribih, in se po prepadu odbija od skal.
Prenosnik ti pade iz torbe v morje.
Prenosnik ti pade iz torbe, ko se voziš s kolesom, in čez potem zapeljejo še trije avti.

Pa naj stručkoti dokazujejo, da to ni res.>:D

O.

loveJDM ::

dobra dobra :)

chucki ::

Tist, ki ga namerno uniči si tako zasluži zapor, če mene vprašaš.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Trololololol ::

Oh, se popolnoma pridružujem mnenju. Nikakor ne sme mali človek tu in tam izkoristiti velikih korporacij. Obratno je seveda lahko. Ne lahko, obratno je že zakon in se mora izvajati. Bog ne daj, da bi pa to naredil mali človek. O ne ne, to pa ne.

Miha 333 ::

Okapi je izjavil:

Prenosnik ti pade iz nahrbnika v hribih, in se po prepadu odbija od skal.
Prenosnik ti pade iz torbe v morje.
Prenosnik ti pade iz torbe, ko se voziš s kolesom, in čez potem zapeljejo še trije avti.

Pa naj stručkoti dokazujejo, da to ni res.>:D

O.

Klasičen odgovor v takih primerih je, da izdelka nisi uporabljal/prenašal z ustrezno skrbnostjo. S tako utemeljitvijo zavrnejo kar velik del zahtevkov, zato so ta zavarovanja po mojem mnenju nateg oziroma so predraga za tisto, kar nudijo.

Bellzmet ::

No seveda je jasno, da gre pri namernem poškodovanju za zavarovalniško goljufijo, ki je seveda kazniva.

njyngs ::

Vau, nekateri še vedno donirajo BigBangu?

scipascapa ::

Okapi je izjavil:

Prenosnik ti pade iz nahrbnika v hribih, in se po prepadu odbija od skal.
Prenosnik ti pade iz torbe v morje.
Prenosnik ti pade iz torbe, ko se voziš s kolesom, in čez potem zapeljejo še trije avti.

Pa naj stručkoti dokazujejo, da to ni res.>:D

O.


Nisi ga primerno zavaroval, to je malomarnost. Prenosnik ti mora past tako, da je nenamerna malomarnost/nerodnost.

korošc ::

In kako ti naj potem TV pade dol da ni namerna poškodba? :D

Mr_Globus ::

Ah kje, "kasko" krije padec v morje. In ni ga serviserja ki popravi slano matično ;)

poker93 ::

Mogoče kdo ve koliko časa ponavadi rabijo dandanes da ti zrihtajo tole zadevo se zgodi. Meni namreč velja ta njihova garancija še približno 2 meseca in pol (vzel sem 3 letno se zgodi) in razmišljam o drugem laptopu, (glede na to da dolpačaš 1/3 cene če je tvoja krivda). Nazadnje ko sem to rihtal so rabili kar 2 do 3 mesece oziroma še več če ne bi bi malo bolj siten.

Trololololol ::

Lani so potrebovali okrog 5 tednov.

primorc007 ::

rabim pomoč.

imam prenosnik vrednosti 800€ (oz je bil leta 2013). Dokupil sem Kasko 5 let torej doplačal še 85€. Od nakupa še ni minilo 2 leti. Zanima me kako je zdaj s totalno razbitim prenosikom po moji krivdi? Kolikor gledam brošuro moram doplačati 60€ vendar me begajo objave na forumih, da moram v primeru moje krivde doplačati 30% vrednosti. Gledal sem brošuro za Kasko vendar tega ni nikjer navedeno, to piše samo v brošuri Se Zgodi.
Prosim, če mi lahko kdo obrazloži, ki točno ve kako je v mojem primeru.

Lp

scipascapa ::

Tvoja kriva je malomarnost, nič ti ne pripada. Kasko naj bi bil zaradi malomarnosti. I think, pokliči BB.

DarwiN ::

Prečitaj pogoje.. Skratka, vse je odvisno od interpretacije. Eno napačno besedo podaš pri opisu poškodbe in boš šel domov praznih rok.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

shinko ::

@killerček

30% lastnega deleža je bilo pri se zgodi. Če imaš Kasko je lastni delež fiksen, poglej v brošuro.

primorc007 ::

shinko je izjavil:

@killerček

30% lastnega deleža je bilo pri se zgodi. Če imaš Kasko je lastni delež fiksen, poglej v brošuro.


Ok. tudi meni se zdi, da je temu tako vendar me zanima kaj pomeni ta odstavek v 6. členu- katera vsota je to? torej cena novega ali tistih 5.000 EUR? kako se lahko potem kar prekine?


(5) Ne glede na pogodbeno obdobje zavarovanja se zavarovalno kritje prekine v primeru popolne škode na predmetu zavarovanja.
Za popolno škodo se šteje uničenje zavarovane naprave, če stroški popravila dosežejo zavarovano vrednost naprave, zmanjšano za amortizacijo, opredeljeno v 7. členu teh splošnih pogojev.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Saj jasno piše. Cena novega minus amortizacija. kakšna je amortizacija ti piše v 7 členu pogodbe. torej če bo škode več kot za kakih 640€ (80% vrednosti novega), potem se s škodnim zahtevkom konča zavarovanje.

primorc007 ::

to velja samo pri kasku...pri se zgodi ne

Zgodovina sprememb…

1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se Zgodi garancija - izkušnje

Oddelek: Loža
247747 (3102) easyrider3
»

PS3 -Big bang se zgodi garancija

Oddelek: Loža
4510144 (8772) solatko
»

Smiselnost podaljšanja garancije oz. zaščite (npr. BB "se zgodi", "Zaščita mimoskrbi"

Oddelek: Loža
244114 (3304) bluefish
»

Big Bang popolna zaščita "Se zgodi" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6610903 (9087) medenko
»

Big bang "se zgodi" in njihova popolna ignoranca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9921604 (18302) RejZoR

Več podobnih tem