» »

Temperatura HDD

Temperatura HDD

Matty ::

Pred kratkim sem se imel IBM 40Gb 7200. Temperatura je bila v idle okoli 35C pa pod obremenitvijo do max 40C. No, disk je sel v vecna lovisca (dobil bad sectorje). Namesto tega sem dobil Maxtorja 40Gb 7200 (mel sem na izbiro, pa nisem hotel se enkrat IBMja). Maxtor ima idle temperaturo 41-42C, medtem ko pod obremenitvijo kaze tudi do 45C (kadar zazenem Edonkey pa 48?????). Na dotik disk je disk topel, ni pa vroc...

Cudno je, da se na istem mestu v kisti Maxtor greje precej bolj kot IBM (razlika je v idlanju 7-8C), al pa je to dejstvo pri Maxtor diskih?

Temperature so priblizno iste tako pri odprti kot zaprti kisti... Temperatura sistema pa je 28-29C (XP1600, Gb 7vtxe plosca).

Luigi ::

Ne brini.

Jest sem mel 60GB IBM-ja in se je enkrat tolk pregrel, da sem se opekel ko sem ga vzel v roke.

Veliko je odvisno tudi od postavitve diska v kišti.

žvau ::

Matty kako pa si meru temperaturo, s sondo ali z kakšnim programom.

Matty ::

Merjenje temperature je pogojeno s SMART tehnologijo. Zna jo izmeriti kar nekaj programckov, npr. HDD temperature (ki se ga super integrira v Motherboard monitor), Speedfan...

Linke poisci sam (hint: www.google.com )

Dami ::

Sam čudi me da se ti zdi pr 48stopinj disk topel. Dokler nisem mel venta pred baracudo sn se lahk opeku na njem (max 44stopinj). Z 80mm ventom zdej laufa okol 30stopinj. Mam tud maxtorja 7200 sam ne morm zmerit temp, kr free verzija hdd temperature podpira sam 1disk;( . Je pa enako hladen (če ne že kr mrzel kot baracuda).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

AngelOfDeath ::

Sem si instal ta progy pa mi javi sledeče:

error

we can`t find in the your system any hard drives supports temperature


mi lahk en pove kaj bi še moral poleg instalirat ?

perci ::

Dami: če si se skor opeku na njem, je imel precej več kot 44 stopinj

Marjan ::

Pa zakaj bi mogu bit disk hladen??
To je preseravanje.
Diski delajo brez dodatne ventilacije.

AngelOfDeath ::

Za vse ki si hočete merit temperaturo diska priporočam SpeedFan ki je nekaj podobnega kot mbm

Kriko ::

Kot lahko prebreš iz tega kar ti je napisalo tvoj disk ne podpira merjenja temperature.
Tega ne podpirajo vsi diski, oziroma jih kar dosti ne!

rap3r ::

Angelofdeath kaj maš pa za en disk!Tud jz mam CI 40Gb 7200rpm pa sm dobu bad sektorje formateru sam c particijo!!!!!!!!!!!ne tud in naredu restore bacupa in dela že kkšn tedn ubistvu še bol k prej!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

AngelOfDeath ::

kriko zgleda da oni čudni progy ne zna uporabljat smarta ker v Speedfan-u deluje bp.


rapr3
Moj disk je IBM IC35L080AVVA07-0
80 GB

Mam pa še enga seagate ST313032A 13GB
ki pa nažalost ne podpira merjenja temperature. Bi me pa zlo zanimala ker ni hlajen.

AngelOfDeath ::

popravek

IBM mi je crkno;(

the_unborn ::

Imam Maxtor 40GB 7200 in pred njim 80x80 vent pa je cisto hladen. Brez venta pa je bil prej kar posteno vroc.

Marjan ::

Ne vem zakaj folk se kupuje IBM diske ce crkujejo kot za stavo.... ???

3ton ::

Kako pa meris tem. z SpeddFanom ce mas RAID?
S.M.A.R.T. ne razpozna diskov na RAIDu (mam dva IBM 40Gb na7200) pa me mal skrbi k mi je na ta drugi masini crknu prejsn dan en IBM 30Gb. Prej sem zmeraj mu WD (diske: 250Mb, 512Mb, 2,5Gb-ta je drgac useku pa 2x4,3 Gb pa so vsi "zaribal"- edin en 4,3 se dela - upam). Sem mislu da bo z IBMom kej bol, pa me je zdej ful strah, k na temu k zdele pisem (IBM 30Gb) je ze tut en cajt nazaj kar fesj pokal. Pa sem ga formatiral pa je (trkam na les) zaenkra se vse uredu.
Kaj pa naj v bodoce kupm? Matroxa, a je kej bol? Ja pr men masine cel dan gorijo, ampak to neb smel bit nc narobe, a ne?

AngelOfDeath ::

IBM diski ti bodo spocrkali zato si redno delaj varnostne kopije >:D

SMART pa je en bolj čuden sistem pri katerem ne veš kaj ti sploh kaže ...
(ni navodil za njega kaj kero pomeni )


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kake temp diskov imate in kdaj je prevec?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442551 (1728) Mr.B
»

temparatura diska

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51007 (903) MadMax
»

WD in SMART temperatura

Oddelek: Strojna oprema
211176 (913) Damjan Jagar
»

Temperatura diska + MBM 5.2

Oddelek: Strojna oprema
7875 (755) sash
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19310965 (6593) ChiefThunder

Več podobnih tem