» »

Not optimum mode

Not optimum mode

Geozadetek ::

Wej!
Imam en kar velik problem. Med vikendom sem setavil računalnik. Komponente sem nabral iz vseh vetrov. Problem pa se pojavi, ko zaženem kakšen špil. Ko se začne "akcija", mi vrže črn zaslon s sporočilom v kvadratku :
not optimum mode
recomended mode
1280x1024 60hz

to resolucijo imam nastavljeno tudi za namizje. Tudi 60hz. V igrah spremenim še na manjšo ločljivost pa ne pomaga. Dosedaj sem sprobal v burnout paradise, the royal marines commando in need for speed prostreet. Povsod isto.
Naloženo imam:
visto (32bit),
catalyst 9. 2 driverje
driverje za monitor

Sistem pa je:
amd athlon 64 x2 6000+
gigabyte am2+, ma770-ds3
ati radeon force 3d hd4870, 512mb black edition
hash_out('http://www. Force3d. Com/black_edition4/black_hd4870_twinturbo. Html')
2gb ddr2
monitor samsung syncmaster 930bf

Zvečer ali jutri probam še 64bit visto gor dat, pol mi je pa res že idej zmanjkal.
Na bios se prav veliko ne spoznam. Osnove pač...
Bi bil pa zelo hvaležen za kakršno koli rešitev.
Tnx

OmegaBlue ::

Nekje se ti spremeni resolucija, torej prepričaj se da je povsod tudi v igrah nastavljena na 1280x1024 60hz
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Geozadetek ::

Obstaja še kakšen program, kjer se nastavi resolucija, razen desktopa? Posumil bi določen špil, ker pa naredi v vseh isto... Sem pa že probal spremeinjat in nižat, pa nič.
Aja, napajalnik imam pa 550W. Saj, najbrž je dosti ampak vseeno.

logout ::

To nima veze z napajalnikom. Gre samo za to, da ko pozenes igro ta preklopi v locljivost, ki monitorju ni vsec. Resitev je taka, da v vsaki igri posebej dolocis isto locljivost, kot za namizje, torej 1280x1024x60hz, ne vec ne manj.
Ali pa zamenjaj monitor in vzami taksnega, ki ne bo sitnaril zaradi neoptimalne locljivosti.

L.p., Kloko

Geozadetek ::

Spreminjanje ločljivosti igre, pred igro in med igro ne pomaga. Vseeno vrže ven. Sej, konec koncev bi bilo mal čudno, če bi moral za vsak špil štimat ločljivost. Po drugi strani je pa čudno, ker imam monitor že par let, in ni bilo nikoli nobenih problemov z njim. Nekaj sem po forumih sledil, da so se lotili spreminjanja nastavitev v bios-u...
tnx,Anze

hamurabi ::

tudi sam imam identični problem. Tudi meni se kar naenkrat izklopi monitor in javi zgoraj napisano napako. Tudi ta monitor imam že kar nekaj let in do sedaj je delal BP. Meni ugasne monitor pri čisto običajnem delu z računalnikom (srfanje po netu, mail...).

bobby ::

elektronika samsung monitorja. cca 70€ z ddv.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Geozadetek ::

Meni so na servisu ugotovili pokvarjeno grafikuljo. Po predvidevanjih je bil krivec ram na kartici. Predlagam, da sprobaš še na kakšnem drugem monitorju ali z drugo grafično.
lp

cenco ::

Imam sledeč problem če bi kdo znal pomaga prosim...

Imam monitor Samsung SyncMaster 245B, nanj mam priklopljen pc na analogni vhod, Siolov komunikator Sagem IAD81 HD MPEG4 pa na digitalni vhod. Pc dela vse normalno na resoluciji 1920x1200 60Hz, komunikator na digitalnem vhodu pa javlja "Not optimim mode. Recommended mode: 1920x1200 60Hz". Trenutno laufa pa na 1920x1080 50Hz. V nastavitvah ekrana mi ne pusti spremenit resolucije. Kako rešit problem? Hvala že v naprej!

manuela1 ::

Imam monitor Samsung Sync Master 913N. Moj računalnik sem enkrat priklopila na drug monitor (Neovo). In sedaj mi več moj računalnik ne zazna mojega monitorja (Samsunga). Na ekranu se izpiše: Not optimum Mode, Recommended Mode 1024x768 60 Hz. Je mogoče do te težave prišlo med transportom računalnika (selitev)? Ko se izpiše ta napis na ekranu ne reagira na nobeno tipko na tipkovnici, da bi lahko karkoli naredila.

MIHAc27 ::

bobby je izjavil:

elektronika samsung monitorja. cca 70€ z ddv.


Tole zna biti. Samsungi imajo to težavo kar pogosto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PS3- VGA adapter- Ne Dela

Oddelek: Konzole
142225 (2105) xxxgeekxxx
»

priklop SIOL BOX-a na monitor

Oddelek: Zvok in slika
82277 (2106) Vuli
»

Slika zgine (narobna resolucija)

Oddelek: Pomoč in nasveti
161593 (1191) bisernik
»

monitor - resolucija

Oddelek: Pomoč in nasveti
10790 (662) e_boy
»

Samsung 971P - "Not Optimum Mode, Recommended Mode 1280 x 1024 60 Hz"

Oddelek: Zvok in slika
82176 (2032) nosk8fx

Več podobnih tem