» »

Kvaliteta diskov Seagate Barracuda IV

Kvaliteta diskov Seagate Barracuda IV

bastadu ::

Že zadnjih nekaj tednov se odločam za nakup dveh identičnih diskov za povezavo v RAID0 polje, ker imam mojega sedanjega (že zamenjanega za crknjenga DTLA) IBM ICja že počasi dovolj, ker spet včasih nekaj zajebava. Ker sem pri DTLA že bil žrtev izgube vseh podatkov (nisem imel odvečnih par 100tisočakov za reševanje podatkov), sem se odločil, da grem na drugega proizvajalca. In sicer mi je najprej padel v oko Seagate Barracuda IV, ki baje ni tako slab, pa še tih je. Vendar ko sem zahteval pri znanem slovenskem računalniškem podjetju predračun za diske proizvajalca Seagate od 30 - 60GB, so mi v predračunu navedli samo Maxtorje, na koncu ponudbe pa piše, citiram: Ponudila sem vam diske Maxtor, ker smo imeli s Seagateovim preveč reklamacij.

Sedaj me zanima, kako je sedaj s temi Seagatei? A ima kdo kakšne probleme?

tha_man ::

Jaz imam dotični disk pol leta, pa še vedno dela kot nov. Tud nisem še slišal da bi crkovali...

Res pa da se baje v RAID-u ne obneseje tako dobro kot ostali, oz. jim je treba flashat bios da res poletijo. Kot samostojni disk je zadeva zelo hitra. In seveda tiha :))
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

_Mortal_ ::

Uzem rajš Maxtor-ja(7200RPM serijo) da se ne zajebavaš in je.
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

bastadu ::

Kok so pa ti (Maxtor) diski kej glasni? Pa kvaliteta je zakej?

_Mortal_ ::

Mam ga že 5-6 mescev in dela vse v redu.Ne slišim ga zarad Volcano-ta 6Cu
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

bastadu ::

S kvaliteto mislim predvsem bolj v dolgoročnem smislu. Moj prejšnji IBM DTLA je tut leto dni zdržal brez broblema, pol ga je pa kr naenkrat neslo...

_Mortal_ ::

Zaenkrat ni "splošnih" ( da crkava tko kot IBM) problemov
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

burekar ::

tha_man:
Res pa da se baje v RAID-u ne obneseje tako dobro kot ostali, oz. jim je treba flashat bios da res poletijo

A slučajno veš kaj več o tem? Bi rabu ta bios, ampak ne vem kje ga naj dobim.

tha_man ::

Preberi si navedek iz StorageReview na tej strani: http://www.viaarena.com/?PageID=80

Zgleda da je disk prehiter, ne prepočasen ;)


No, nekje sem prebral da lahko pišeš na Seagateov support, baje ti pošljejo updatean firmware.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

VASkO ::

nak

ce hoces uporabljati RAID 0 na barracudi, potem ti zamenjajo disk s posebno prirejeno razlicico, ki je namenjena tocno za RAID (biosa ne mores kar tako upgradati, ker je razlika mogoce tudi v hardwareu). mislim pa, da pri nasih trgovcih lahko pozabite na zamenjavo diska oziroma na nabavo takega, ki je namenjen za delo v RAIDu. so pa ti diski za RAID okoli 3% pocasnejsi v normalnem nacinu od nemodificiranih barracud.

Flash ::

Jaz sem šaltal iz Quantuma (crknil po letu dni) na Seagate, ker sem že od prej imel same dobre izkušnje s temi disku - zdaj si lastim Baracudo in laufa fajn mirno, tiho in hitro :)

Klemenn ::

jz mam trenutno seagate...sicer je 6.4ampak mi dela že 3 leto bp....drgač pa vsi ki mislite nov disk: wd 80gb 7200rpm...pa še 8mb predpomnilnika ima....kar ga pripelje blizu SCSI....tak da jz si bom tega kupu ko ga bom...:\ ...sm drgač če nimate proca dobrega ...potem ta disk odpade...ker vam bo deloval počasno.(velik pomnilnik..veliko podatkov za sortirat in iskat...) ...
tak da:

wd 80gn 7200rpm 8mb

aja kak se obnese v raidu pa ne vem,....

Quickbeam ::

Torej kje bi se dalo dobit disk Seagate Barracuda 4?

zigadr ::

Odgovore v stilu: Ponudila sem vam diske Maxtor, ker smo imeli s Seagateovim preveč reklamacij.
Bi lahko dopolnil z: ... oziroma ker Seagateovih nimamo, pa bi vseeno radi, da kupite pri nas.

Glede tistega, kar piše na http://www.viaarena.com/?PageID=80
bi rekel samo, da je to eden najbednejših izgovorov za Seagatovo slabo opravljeno delo. Disk je tisti, ki se mora prilagoditi sistemu, ne sistem disku, in če disk ne zna zadržati podatkov, ki jih sistem še ni prebral, v spominu, potem je vsekakor nekaj narobe z diskom. To je eden tistih zvitih "feature" bugov.

Drugače pa tudi jaz kupujem Seagatovo Barracudo, predvsem zaradi tišine (sedaj imam WD), ker pa bom vezal v RAID1, ne bo potrebno menjati. :)

Dami ::

Js sn oba nabavu v avstriji. Baracuda mi dela že pol leta čist brez problemo (tiho, hitro). Med tem ko mi maxtor 80gb neke čudne poke dela. Včasih kar med delovanjem, vedno pa enako ko ga ugasnem. Verjetno prihaja do nekih napak ko se glava parkira. Ne vem. Sn se pozanimal pri nas in to ne bi smelo delat. Tak da lahk sam čakam kdaj bo šel kaput:'( Je pa seveda odvisno od serije. So pa maxtorji dosti glasnejši od vseh diskov. Dobr da mam baracudo za primary kr drgač bi ziher znorel:))
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

vili ::

enga sm vidu k se jed instalacijo win XP tolk segrev, da ga dryat nisi mogu >:D
ViLi was here !!!

Dami ::

Ma men se greje skoz ne sam men inštalacijo. Mam en 80mm vent pred njim (chieftec:D ) in je mrzel. Drugač sn se pa že tud opeku ja.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

VASkO ::

te pa mate vsi prevec natlacene predalcke 3.5"

meni se moja barracuda brez dodatnega hlajenja ne segreje preko 37°C, edino kaj je, da je poleg diska samo disketnik, odspodaj pa je se en plac fraj, ki zadostuje za preluftavanje

simon ::

Ah, meni je sedaj baracuda crknila po dveh mesecih. Zgleda, da so IDE diski postali prava loterija :(

Pohamoz ::

jst mam disk seagte(30gb). Torej res je da je disk nekoliko počasen to pa najbrž zaradi majhne količine medomnilnika 512kb se mi zdi. Drugače pa z diskom ni nobenih težav čeprav ga vsaj 2 krat na teden nosim do frenda pa nazaj(posledica tega je da sem zamenjal že 5 ata kablov :>). Disk je zelo tih kar je res super. Torej kar se tiče diskov ne wem moj deluje vredo.

aja simon prve preveri če ni ide kabel fuč al pa kej. men tud enkrat ni hotl diska zagnart ga nesem na servis pa pravjo da dela ga prnesem nazaj priklopim na drug kabel in dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pohamoz ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATA vs. sATA vs. raid...

Oddelek: Strojna oprema
241450 (1173) Jebiveter
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310030 (7215) Keyser Soze
»

Mnenje lastnikov 120Gb Seagate diskov

Oddelek: Strojna oprema
121475 (1209) swar
»

S-ATA ali navadni disk 120G, 8MB v MB

Oddelek: Kaj kupiti
171696 (1382) Zavo
»

Nakup HD za RAID 0

Oddelek: Kaj kupiti
162339 (1913) Leo

Več podobnih tem