» »

S-ATA ali navadni disk 120G, 8MB v MB

S-ATA ali navadni disk 120G, 8MB v MB

Daniel ::

LP

Spravljam se k nakupu novega diska veličine 120 Gigabytov in ker malo gledam še na prihodnost, me zanima če se da v Mariboru ali okolici kje dobiti 120G S-ATA disk. Če še se ne da dobiti S-ATA, a se mi potem splača vložiti denar v Disk na navadnem IDE vodilu tudi 120 Giga. Katero firmo svetujete glede na razmerje kvaliteta/hitrost.

Upam da nisem preveč zakompliciral

AtaStrumf ::

Če kje najdeš je baje novi Western Digital (WD) z serial ATA zelo dober, samo jaz ga še nisem videl v nobeni trgovini, bojo pa baje kmalu, tako da če imaš čas malo počakaj. Drugače pa se ne sikeraj preveč tudi dobri stari WD ATA100 120 GB JB bo čist v redu. Jaz imam 80 GB verzijo in sem zelo zadovoljen. Pa za s-ATA boš rabil še plato, ki ga podpira. Problem z trenutnimi Serial ATA je da je omogočen preko posebnega čipa, ki uporablja PCI pomnilniško prepustnost, ki jo je le 133 MB/s in si jo delijo vse naprave na PCI kanalu, ATA100 ecimo pa uporablja poseben bus, med south in north bridge-om, ki ima precej večjo prepustnost. Za kak RAID torej ti trenutni S-ATA kontrolerji ne pridejo v poštev. Bo treba počakan na implementacijo tega kontrolnika v south bridge.

Daniel ::

Ne, saj ne bom rabil za RAID, bi ga pa priklopil preko PCI kartice S-ATA kontrolerja.
Torej se WD najbolj splača. Kaj pa kaka Baracuda se da dobiti v MB?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Blup ::

Kokr sm jst slišu je SATA za enkrat res še dosti počasnejši... razlog opisan zgoraj...
Kupi IDE ... pa še prišparal boš...

Blup
:\

Fury ::

http://www.pcguide.com/ref/mbsys/buses/...

kaj je pa tam tist 64-bit pci? 1. slisim?

AtaStrumf ::

64 bitne PCI-je uporabljajo serverji, drugače pa S-ATA ni nič počasnejši ampak hitrejši, samo v RAID-u pa zmanjka pasovne širine. Problem je ker so zaenkrat S-ATA takorekoč nedobavljivi in je vseskupaj samo ugibanje. Bilo je nekaj testov tu in tam, ki kažejo, da kake revolucije S-ATA ne bo prinesel, vsaj ne takoj, bo pa vseeno lepo zamenjati trenutno najstarejši standard v PC-ju in pri tem pridobiti par procentov.

Dodatna PCI kartica pa ima čist isto pomanjkljivost kot dodaten čip na plati. Dokler ne bo v South bridge-u bo to tako, to pa se bo popravilo šele z novim čipovjem. Morda KT400A?

Daniel ::

Torej WD na IDE vodilu za 52k sit

AtaStrumf ::

Z eno besedo: JA.

dualband ::

Kaj pa kakšne druge firme IBM, Maxtor. Kako je z zanesljivostjo IBM diskov. Nekaj časa nazaj so se kar veliko kvarili menda.

Dr_M ::

AtaStrumf: v KT400A bo tezko SATA :D :D :D kvecjemu v VT8237, za intel pa ICH5. ce bo...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AtaStrumf ::

No saj jaz tud dvomim v S-ATA v KT400A a nikoli se ne ve. Nekam dolgo ga pacajo in če kot trdijo pri VII ne bo Dual channel pol pa res ne vem kaj mislijo sploh dodati, zato morda kaj v smeri S-ATA, ampak to je res VELIK vprašaj.

Zavo ::

danijel, lahko ti jaz zrihtam ta disk v Mariboru. V bistvu je Maxtor 120GB ATA133. Imam ga sam in mi je ful ok, samo me moti da je malo glasen! Cena okoli 35000 SIT

markz ::

a sploh kdo ve, kdaj se bo dalo kupit sata diske ...
prvi je baje od seagate-a ...

sicer pa ni sata cist nic narobe ... prenos je 150mb/s, kar je dovolj tudi za raide, ce imas pa samo en disk je se danasnji ata100 vec kot zmorejo diski ...

Daniel ::

Zavo: Z 8 MB predpomnilnika? Kaj ima Ležaje v tekočini ali navadne? Ponudba je zelo mamljiva :)

Zavo ::

To je točno ta:

klik


Lahko mi sporočiš tudi, če želiš kaj drugega. Konec tedna ali v začetku naslednjega grem v Nemčijo po neko robo in sem ti jo pripravljen prinesti!

Daniel ::

Zavo: Kaj pa kaki WD z 8Mb predpomnilnika 7200rpm 120 Giga bi se dal dobiti, ali pa Seagate Barracuda? Iste specifikacije.
Kake so cene teh diskov v Nemčiji?

Maxtor z S-ata

WD IDE

Barracuda z S-ata

Moj mail

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zavo ::

Žal ni nobenega diska z S-ATA!

Lahko ti zrihtam edino še kako Baracudo V 120GB ATA100.

Cena je podobna ali celo malenkost dražja od Maxtorja!

Glej bom odprl novo temo za vse, ki bi kaj potrebovali!

Ajd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup diska

Oddelek: Kaj kupiti
61189 (1063) pinx
»

Pomoč pri nakupu 120-aka!

Oddelek: Kaj kupiti
221429 (1076) Nocko
»

Maxtor DiamondMax 9 160 GB Serial ATA

Oddelek: Novice / Diski
82917 (2917) DSmidgy
»

Serial ATA

Oddelek: Strojna oprema
241689 (1315) Mr.B
»

Asus A7V8X (KT400)

Oddelek: Novice / Matične plošče
102053 (2053) JLP

Več podobnih tem