» »

Mnenje lastnikov 120Gb Seagate diskov

Mnenje lastnikov 120Gb Seagate diskov

pingo76 ::

Zanima me kako se vam kaj obnesejo Seagatkoti modeli:
120Gb PATA
120Gb PATA 8Mb cache - ta me najbolj zanima
120Gb SATA 8Mb cache

Nameravam kupiti enega seagate-ja ker imam WD-ja zaradi glasnosti poln kufer!
Hvala vsem ki si boste vzeli čas za odgovoriti.

Clemento ::

Jaz se tud odlocam za nakup Seagate S-ATA 120Gb 8mb diska....in glede na
vse teste ki sem jih bral je disk malenkost pocasnejsi kot maxtor ali WD (tam nekje 3%) sam
je baje je pa neslisen...tko da jsr ga bom najbrz kar kupu ko bo dinar..pa tud da ma kdo probleme
z njimi niem se slisal( crkovanje pa to )
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Jackal ::

Imam Seagate Baracuda V 120 GB z 8 MB cache na navadnem paralelnem ATA.
Nimam kaj za pripomnit. Malo jo hladim tako da piha en ventilator na 5V čez, obešena je na gumice, ker če je privijačena na ohišje vseeno ropota... ampak ne disk ampak ohišje zaradi vibracij in vsega. Drugače en najboljših diskov kar sem jih kdaj imel. Deluje že kakega pol leta 24/7. Naslednji disk ki ga kupim bo spet Seagate.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Matek ::

Kaj pa Hitachi 180GXP? Še tišji od seagatov in hitrejši tudi, da se o ceni ne pogovarjamo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

pingo76 ::

Hitachi ni nikakor tišji od 120Gb seagate. www.storagereview.com

Clemento ::

Kaj se Segate ful greje? Kaksno kletko mas da ga mas na gumicah pripetga?
Glede Hitchija=Ibm je bilo ze veliko recenga...res so hitri sam so tud zlo glasni...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Jackal ::

Disk mam v 5,25" prostoru v dveh najbolj spodnjih od 5ih (big-tower pač). Prav kletke za disk nimam, ker je tam hladilnik za vodo >:D.
Glede gretja Seagatov... Mislim da so seagate diski najbolj zaščiteni in zapakirani, saj imajo tisti njihov TI. SeaShield, kar je neka goba in ena kovinska plošča čez. Če diska ne hladim (kar je tudi bilo kaka 2 meseca, vendar se nisem počutil preveč varno pri tem, ampak je stvar delovala brez problemov) ima temperature okoli 45°C pa do 48°C, pri zaprtem ohišju in pri zelo zaposlenem disku. Zdaj ko piha en ventilator 80x80 na samo 5V čez disk je temperatura 30 do 32°C.

Pa še glede ibm-a oziroma hitachija. V eni drugi mašini imam 80GB in lahko povem samo da mi žre živce. Na začetku ko sem ga kupil je bil najtišji disk glede samo vrtenja plošč. Premikanje glav je pri vseh diskih dokaj tiho, tako da s tem sploh ni tak problem. Pa še na gumice se lahko obesi in potem je praktično skoraj vsak disk neslišen pri premikanju glav. Potem je disk deloval kake 3 mesece 24/7 predno sem nabavil to baracudo. Disk je dobil tako neprijeten zvok da je za znoret. Tak kovinski visokofrekvenčni zvok ob vrtenju plošč. Zdaj ga imam zaprtega v eni posodi za pecivo na dnu kište in je lepo tiho, temperature pa raje sploh ne pogledam... (prej je bil lepo hlajen, temp. 28 do 30°C)
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Clemento ::

He, he...pol ga hoces ubit reveza...>:D
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

urosv ::

Imam 2x 120GB Sata 8MB v Raidu0, in moram reci, da so to najtisji in najbolj hladni diski ki sem jih posedoval, le v hitrosti je IBM hitrejsi (imel sem 2x120GB 180GXP 8MB).
Glede zanesljivosti nimam pripomb.

MadManMato... Hitachi 180GXP ni tišji nikol! Verjem...

DSmidgy ::

Kot jest vem je Seagate Baracuda V najtišji disk v prodaji, naslednji je pa Maxtor NveVemKajPlus 9 (s fluid bearing).

Klampfer ::

No da še jaz nekaj pripišem:


Tako Seagate V, kot IBM-Hitachi 180GXP in Maxtor DiamondPlus 9, uporabljajo FDB motorčke. Danes je večji problem glasnost vrtenja plošč, zaradi nadležnih visokih frekvenc.

Tovarniški podatki "akustike" pa so sledeči:

WD Caviar Special Editon 120GB 7200 RPM:
Idle mode 35dBA
Seek mode 0 39dBA
Seek mode 3 37dBA


Hitachi Deskstar 180GXP 120GB 7200 RPM:
Idle (Bels) 2.8 (2 plošči)


MAXTOR DiamondPlus 9 120GB 7200 RPM:
Idle (Bels) 2,7
Seek (Bels) 3,5


SEAGATE Barracuda V 120GB 7200 RPM:
Idle (Bels) 2,5
Quiet seek 2,8
Performance seek 3,3



Kako je pa v praksi pa sami napišite.

Jackal, nisi točno preciziral kateri trdi disk ti je začel cvilit, da si ga moral dati v škatlo?

Jackal ::

IBM IC-35-VA 80GB
Torej tak z navadnimi ležaji. Zanimivo pa je da je bil na začetku skoraj tako tih kot ta Baracuda .
Walking the way is something completely different than imagining the way.

swar ::

Tudi sam imam 2 wd diska(sicer ze zelo stara 30gb 7200)sta bila na zacetku zelo tiha v branju in vrtenju plosc,potem pa vse bolj in vse bolj glasno vrtenje plosc tko da zdaj sploh ne morem met przgan komp ponoc,mislm jajca na m3 kar se tice glasnosti,ker mene ne moti ze disk ruzi ko bere ampak un neprenasajoc visokofrekvencni sound vrtenja plosc.Odsvetujem nakup ce hocete tihe diske...Pomojem je seagate bols....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tihi diski (120-160GB) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575774 (3926) Grimlord
»

Kateri disk od nastetih... ?

Oddelek: Kaj kupiti
111119 (1051) Caligula
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310029 (7214) Keyser Soze
»

IBM 120GXP da/ne?, Fluid bearing?

Oddelek: Kaj kupiti
231516 (1143) Jok3r
»

fluid/liquid (dynamic) bearing diski v slo nedobavljivi?

Oddelek: Kaj kupiti
111531 (1357) Fury

Več podobnih tem