» »

Iskanje linux-a

Iskanje linux-a

Robocop1 ::

Že cel mesec iščem neko distribucijo linuxa (na live CD-ju ali DVD-ju), ki ima takšen boot screen:

Mogoče se "Tux" v ozadju malo razlikuje, drugače pa stvar takole zgleda, ko se računalnik zaganja z zgoščenke.

Če kdo ve, za katero distribucijo gre, naj napiše.

Jean-Paul ::

Mogoče SuSe

Robocop1 ::

Suse ni. Sem ga že preizkusil (nekoliko starejšo verzijo) in tudi po googlu sem vse pregledal, vendar ni - SuSE ima drugačne boot screene.
Glede na sliko v ozadju, mislim da gre za linux, manj verjetno, da je kak FreeBSD ali Unix.

Dri3r ::

Na tej sliki je Suse Linux iz leta 2003. Namig - 19 in 26 vrstica.
dri3r

jinzo ::

Drugače, to je pač bootsplash.. in si ga lahko lažje ali težje narediš na vsaki distribuciji.

EDiT:
Typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jinzo ()

Robocop1 ::

Glede na tekst na sliki, je res najbolj verjetno, da gre za SuSE.
Ok ... recimo, da je to pač spremenjen boot screen. Potem me zanima, kako naj za stalno spremenim nek boot screen, če se OS zaganja iz CD-ja?

kaljashnik ::

Knoppix ali Kanotix

dba ::

Meni tudi deluje ko Knoppix... Vsaj po spominu... Eno malo neumestno vprašanje: zakaj te pa sploh zanima kateri linux je to?

Robocop1 ::

Vem samo, da gre za starejšo distribucijo linuxa - zagotovo pred letom 2004 oz. 2005. Več ne vem.
Če kdo ve kateri linux je to, ali kje se ga da dobit, naj napiše.

jinzo ::

Kot je že bilo večkrat rečeno, če prebereš sliko vrstico za vrstico ugotoviš da gre za suse linux. Katera različica pa, je pa bol težko ugotovit in boš moral malo potestirat.

P.S: Upam da se zavedaš, kako čudno se sliši to tvoje iskanje linux distribucije po boot screenu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Advanced user anketa [REZULTATI OBJAVLJENI] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16214986 (10068) Eru
»

ThinkPad-i od sedaj naprej tudi z Linuxom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
627526 (6047) MrStein
»

Kateri linux za domače delo?

Oddelek: Operacijski sistemi
372557 (1734) gpg
»

SUSE LINUX 9.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
624600 (3588) Gandalfar
»

prvi Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
554756 (3716) mile

Več podobnih tem