» »

prvi Linux

prvi Linux

1
2
»

Brane2 ::

Hehe. Jaz pa Debiana ne. :D

Slisat pa je, da je razlika v optimizacijah, ki si jih lahko nastelas...

Gandalfar ::

roscha: na prvi pogled je zelo podobno .. ko sem pa zacel delati upgrade ipd. me je pa popolnoma zmedel emergov nacin dela s sistemskimi config fajli..

Trenutno je ena zanimiva ideja, da bi se celega woodya/testing prevedlo za i686 arhitekturo. Se se iscejo ljudje, ki bi delali na tem projektu. Drugace je pa lustkan tudi apt-build, ki bi naj naceloma delal nekaj podobnega kot emerge a mi v praksi ni najboljse deloval.

SpecialK ::

nekaj je jasno debian za uporabo kot workstation sucks. jest ga mam samo na serverju 'woody' seveda.. sm tut probal da bi iz redhat emigriral na debian se na desktopu pa to ni to.. recmo z woody je software kt ga dobimo star ko zemla vedar mamo security.debian.org secure fix-e kar je vrei. vendar kwa nam bo to ce je vse staro!!! sicer si lahka kej nadgradimo z backporti sam tist bl sucks kot ne.. saj men ni delal lepo. sm meu tezave z gnome in polno sranja. ce upgradamo na unstable(sid) dobimo sicer najnovejsi software vednar se paketi hitro menjo in nastanejo .deb dependency probelmi in seveda nimamo nobene podpre iz security.debian.org tko da to tut sucks! razn za tiste kt majo dobre zivce pa kt se jim da zajebavat z temi paketi. Jest mislm da za workstation so za zacetnike primerni Mandrake in SuSE lahko tudi RedHat.. za zahtevnejse Gentoo in Slackware. ;)

Gandalfar ::

Luka182: ce beres security announcmente vidis, da vse kar pride na security.debian.org se popravi tudi v najnovejsi unstable razlicici paketka..

Do tezav z dependenciji res pride vsakih par mesecev ampak nic hujsega. Pocakas kaksen dan in resijo ta problem.

Dusan_83 ::

Jaz sem si namestil Gentooja na svoj kompjuter. Poleg tega imam gor se Win2K. Problem je v tem, ker se mi ob zagonu racunalnika ne pokaza LILO, ampak mi gre direktno v winse. Naredil sem pa tocno tako kot je v navodilih, le da nisem linux boot particije oznacil kot boot v fdisku. A je mozno, da je v tem problem? Lilo sem pa namestil na MBR. A lahko sedaj z live gentoo cdjem se popravim, kar se da popraviti. Vsega postopka se mi trenutno res ne da ponavljat :( (zacel sem namrec iz stage 1).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dusan_83 ()

mile ::

Da se ja:

zbootaš iz cedeja ,
mountaš particjino (mount /dev/hdaX /mnt/gentoo),
se "logiraš" s chroot (chroot /mnt/gentoo /bin/bash)
in zrihtaš s fdiskom
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Advanced user anketa [REZULTATI OBJAVLJENI] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16214988 (10070) Eru

mandrake ali suse

Oddelek: Operacijski sistemi
341800 (1363) BigWhale
»

Katero distribucijo uporabljate

Oddelek: Operacijski sistemi
412842 (2061) hanibal
»

kateri Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
161493 (1214) MasterMind
»

Kateri linux za domače delo?

Oddelek: Operacijski sistemi
372557 (1734) gpg

Več podobnih tem