» »

Kateri linux za domače delo?

Kateri linux za domače delo?

Klemenn ::

Torej...En frend bi rad da mu linux posnamem, sm ne vem točno kaj nej mu dam; Kaj je najbolj preprosto? Posnel mu bom pa dva, tegale od slotecha, pa še enga, sm zdej vi povejte kater je res najbolj preprost? :)

undefined ::

Mandrake 9.2 Discovery Edition :)

freejack ::

Al pa mogoče SuSE ali Red Hat, kaj drugega bi pa bolj odsvetoval, vsaj začetnikom. :D

Klemenn ::

kje pa lahk tole kej downloadam, oz če sploh lahko kej? suse nisem nikjer najdu;(

BaRtMaN ::

LinuxISO. Naslednjič pa uporabi Google!

jlpktnst ::

za suse obstaja sam live eval (kot slotech - dela se s cdja) za downloadat iso. Drgač pa najdi koga ko ma suse pa naj ti posodi.
pa glasujem za SuSE!

Aspirinix ::

SuSE, po moje tudi. Al pa Mandrake, sam osebno mam raje Suse, ker sem se verejtno že telko nanj navadil.

Klemenn ::

ok presnel bom suse..:

i386 Release: 2003-04-15
SuSE - SuSE live-eval 8.2 648MB MD5SUM
SuSE - SuSE ftp install 8.2 19MB No MD5



Je to to? kaj pomeni evaluation? :)
Sicer piše nekaj gor o tem, sm zanima me če je to kot kaka DEMO verzija al je complete function?

ank ::

live-eval = preiskusni Live-CD in ga ne moreš namestiti na disk !!

Nabavi si raje Mandrake 9.2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ank ()

napsy ::

Mandrake 9.2 odsvetujem. Svetujem pa ti, da počakaš na novo izdajo red hata, ki bo prišla ven konec novembra se mi zdi.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Klemenn ::

zakaj pa mandrake naj ne bi bil dober za domače delo? :\

ank ::

Saj je dober samo če maš LG pekača raje uporabi verzijo 9.1:))

flokyyy ::

stran za download:

www.linuxiso.org

moj_nick ::

Zakaj ne bi raje šli na uradno stran distribucije, kjer bi našli slovenske (ali vsaj avstrijske) mirrorje?
110111001001010001010000

Ales ::

flokyyy, linuxiso je predlagal že BaRtMaN, par postov višje, in sicer 25.10.2003... :D

dr.J ::

Pingo Linux (poslovenjen RedHat 9)

http://slorpms.camtp.uni-mb.si/

Poldi112 ::

LOL, odsvetovati Mandrake zaradi tezave zaradi LG, za katero je kriv LG. Koliko ljudi pa ima LG pravzaprav.
Jaz osebno sem imel isti problem. Sem se odlocil za suse, ampak ker ga ni bilo za dobit na internetu sem vzel mandrake. In je cist OK.

KoReNJe ::

SLACKWARE 4ever... razn ce hoces otroske verzije... pol mandrek?

Jebiveter ::

Slack je ql. Pri sami uporabi se ogromno naucis (man & howto is your frend. aja, pa google:D ) pa se svinjsko hiter je (za moje pojme) ko ga prav skonfiguriras.
Try it one, love it forever! :D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

ješ ::

Eno od teh:
1. Pingo Linux 2.0
2. Suse Linux 9.0 (možen je ftp install, cd-je pa moraš kupiti)

Poldi112 ::

Ne poslusat Korenja in jebivetra. Onadva nimata prave predstave o tem, kaj je to domaca raba.

gpg ::

Ce uporabljas Slackware, se lahko veliko naucis o sistemu GNU/Linux, a ne zaradi tega, ker bi bilo lazje "pogledati pod pokrov", ampak predvsem zato, ker si primoran v to. To je "prvinska" distribucija Linuxa, ki je vredna vsega obcudovanja.

Seveda ima tudi Mandrake dolocene prednosti.

Kot so ze omenili predhodniki, moras za dolocene modele LG cdrom-ov nujno nadgraditi firmware, ce zelis uporabiti Mandrake 9.2.

Jebiveter ::

Poldi112: No, pol pa prosim razlozi in nas razsvetli - Kaj je to domaca raba? In zakaj Slackware ne zmore naloge?:\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

moj_nick ::

Slack je ven iz mode. Zdaj se uporablja Gentoo! :P
110111001001010001010000

hruske ::

Za domaco rabo je nekaj, kar ti ne dela problemov z nastavljanjem, ker so stvari ze prednastavljene. Recimo knoppix al pa slo-tech linugs.

Debian to ni. Ce pa slack je, pa ne vem.

moj_nick ::

Ne seri, tudi windowse moraš konfigurirat.
110111001001010001010000

hruske ::

No, seveda, ampak za mnogo stvari je poskrbljeno "samo od sebe", npr. da pekač dela (u debianu mam mal tezav), da zvok dela prec, da brskanje po windows mrezi dela bp(a to ker linux sploh lpo dela?), tale malenkosti.

Poldi112 ::

Najprej sem imel Redhat. Ok, je delalo normalno. Nato sem namestil Slackware. Te postavi v konzolo. ??? Mogoce te vec ne, a vseeno slack primarno ni namenjem mp3-jem ali OO, in to se mu pozna.

moj_nick ::

Za pekača naloadaš ide_cd modul (2.6 in patchani 2.4) in pečeš z ATAPI drajverjem (cdrecord dev=ATAPI:0,0,0)
edit: nič scsi emulacije

Zakaj ne bi bile uporabne distribucije s konfiguracijo v konzoli? Saj ti ni treba vsega v njej delat ;)
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

Marjan ::

A Pingo linux zahteva novo particijo? Ali celo svoj disk?

Ker mi med instalacijo pravi, da moram podatke na disku inicializirati in, da bodo zato vsi podatki na disku izbrisani...!?

moj_nick ::

Rabiš particijo in nič drugega. Če ti je bolj domače, jo lahko ustvariš v win s partition magic (ali kaj podobnega). Nekaj GB naj bo.
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

Marjan ::

A ze podpira NTFS, ali je bolje, da ga dam na FAT32 ?

hruske ::

particije ne nucas formatirat.. to bo namestitveni program, ce bos izbral kolikor toliko dobro distribucijo za domaco uporabo, naredil sam.

moj_nick ::

Fora je v tem, da je v Pingotu bolj "štorast" (tak, kot v Debian stable) program za particioniranje, sicer se da vse, vendar je treba malo gruntat zraven.
Z resize-om obstoječih particij bi lahko imel probleme, zato sem ti predlagal PM v winsih.

Linux ima svoje vrste particij, ki so po mnenju mnogih boljše, saj jih, med drugim, ni treba defragmentirat. V setup-u izberi vrsto ext3 (oz. reiserFS, če je na voljo).
110111001001010001010000

KoReNJe ::

ej poldi ka bos ti uporablju linux 10 let pa mel nalozenih vec ka 10 razlicic v tem casu, tko kot jz, bos lahko govoru kva pa kej. v glavnem vsak linux je treba konfigurirat. linux je v bistvu samo jedro (pa shell). potem mas pa programe kot so xfree (windows za linux), ls, dir, ... v glavnem slackware distribucija ma vse te programe ze not in jih opcijsko lahko instaliras tako kot pri man"drek" al pa keri drugi verziji. pr mandrake sicer "moras" met intaliran xfree ce se ne motim. VSE linux distribucije delajo popolnoma enako hitro, ce imajo enake programe zraven.
+ da ne bo kdo govoru da sm kej narobe napisu kle, ka cene nimas pojma

moj_nick ::

VSE linux distribucije delajo popolnoma enako hitro, ce imajo enake programe zraven.


Ni čisto res. Debian, ki ima vse programe pre-compiled z gcc optimizacijo i386 zagotovo ne bo tako hiter kot Gentoo, z optimizacijo -march=athlon-xp -0s -pipe -fomit-frame-pointer itd.
110111001001010001010000

Poldi112 ::

Korenje, ce cloveku, ki zeli linux za domaco rabo, priporocas Slackware, potem ne vem kje so tvoje izkusnje z 10. leti dela na linux-u.

gpg ::

KoReNJe, motis se.

Truly minimal install: will install the absolute minimum number of packages necessary to get a working Linux system. With this installation you will only have a command line interface. The total size of this installation is about 65 megabytes.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri operacijski sistem ste že imeli

Oddelek: Operacijski sistemi
382509 (1792) nicjasno

mandrake ali suse

Oddelek: Operacijski sistemi
341798 (1361) BigWhale
»

Katero distribucijo uporabljate

Oddelek: Operacijski sistemi
412838 (2057) hanibal
»

kater linux je najboljši? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
516352 (5103) Nerdor
»

Linux za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
595515 (4503) BigWhale

Več podobnih tem