» »

kateri lcd tv kupiti?

kateri lcd tv kupiti?

astras ::

torej zanima me kateri lcd tv kupiti...
da bo lazje, bi dal na izbiro dva, ki sta mi trenutna favorita,
ce me kdo preprica oziroma predlaga kaksnega drugega bom vesel,
ker bi si rad kupil res dobrega...

torej trenutno:
Sony 40W4000 - BigBang - 999€
Samsung LE656 - Technomarket - 999€

ima kdo kaksno mnenje o teh dveh? kaksen uporabnik?

hvala
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Fizikalko ::

Sam imam omenjenega Sony-ja in ne bi mogel biti bolj zadovoljen. Močno priporočam.

astras ::

fizikalko: te moti kdaj da ni 100hz? pri kaksnem fuzbalu oz kakem drugem sportu?
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

TOP ::

Imam istega Sonyja in sem ful zadovoljen.Ko sem kupoval sem primerjal z 100mhz in z dolžine 2-3 metrov ne opaziš razlike vsaj jaz nisem,če pa pogledaš od blizu pa semal opazi pri hitrem premikanju,ampak z dolžine gledano razlike ni.

Fizikalko ::

Malenkost se opazi, ja, ampak za to ceno je to IMHO daleč najboljši LCD. Sem jih precej pregledal, preden sem kupil.

Koje ::

Pred slabe pol leta sem tud sam izbiru med tema dvema televizorjema in se na koncu odločil za Samsunga a656. Na netu imaš dost primerjave med tema dvema televizorjema in za las folk daje več glasov za a656!
Sam sm se odločil za a656 predvsem zato ker se mi je zdela črna bolj globja kot pri w4000 ko sem jih primerjav v živo in možnost vklopa 100Hz. Aja pa pr w4000 mi še ni blo všeč ker je un znak Sony skos osvetljen - pomoje da bi me to dost oviral!
Obe imaš v harvey normanu pa jih primerji pa še na netu mal prever...

arozma ::

Pri nas imamo sony 32w4000 in sem zaenkrat z njim povsem zadovoljen. Sicer je malo manjši ampak verzija je pa ista. Tistega svetlečega znaka se sploh ne opazi. Vsaj mene prav nič ne moti. Nad kvaliteto slike sem bil kar malo presenečen. Je zelo dobra. Če bi še enkrat kupoval bi izbral istega.

Edino malo sem bil zaveden iz strani www.moj-tv.com kjer piše da ima 100hz osveževanje. In ni to edina stvar, ki pri njih ne drži. Pri enem drugem TVju sem opazil napako tukaj pa niti nisem bil toliko pozoren. Ta stran po moje ni zanesljiva glede podatkov. Samo kot opozorilo če boš tam kaj gledal.
Edino če 32w4000 ima 100hz pa jest ne najdem kje to nastaviti.

astras ::

gledal sem original katalog od sony in nima verzija W4000 100hz osvezevanja... je pa baje to stvar, ki je ne opazis kar tako... ne vem.. jaz sem primerjalno gledal na dveh philipsih in nisem opazil razlike (res je da sem gledal nek demo in ne sporta)

mogoce se kak drug tv?
se kaksna druga znamka al je to "mercedez" med znamkami?

se mi splaca mogoce pocakat da pade cena seriji 8 ali 9 pri samsungu?

lp
astras
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Okapi ::

Svetleči napis Sony lahko tudi ugasneš.

Zelo dobre LCD-je imajo tudi Philips, Sharp, JVC in Toshiba.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

arozma ::

je pa baje to stvar, ki je ne opazis kar tako... ne vem..

Sem opazil da se to bolj pozna pri digitalnem signalu kot pa pri analognem (ja še antena). Ravno sem nekaj prestavljal po programih pa vidim začetek Rexa, ravno takrat ko leti snedvič za njem pa se vidijo malo manj vidni in zamazani sendviči. Lahko pa da je to zaradi raztegnjene slike na cel ekran in slabše kvalitete original slike.
Zadnjič sem gledal odbojko pa je bilo samo enkrat malo zamazano. Fuzbala pa še nisem nič gledal.

Če se komu ljubi bi prosil, da mi malo razloži to glede 100Hz. Ali je sploh kakšna vidna razlika? Ker nekje sem bral da to ni tako kot pravijo prodajalci (kdaj pa je) ampak da se to vidi samo pri res hitrem gibanju in da je bilo to bolj pomembno za CRT televizije kot pa za LCD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arozma ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega TV-ja

Oddelek: Zvok in slika
223368 (2785) veliki_bos
»

Kateri proizvajalec za LCD tv?

Oddelek: Zvok in slika
202675 (2266) huek111
»

30" monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
505625 (3992) wade
»

LG LCD ali SONY LCD

Oddelek: Zvok in slika
52347 (2071) Miran2005
»

najboljsi full HDTV (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15713421 (8779) carot

Več podobnih tem