» »

LG LCD ali SONY LCD

LG LCD ali SONY LCD

Miran2005 ::

Spoštovana družba, spet bi izkoristil Vaše izkušnje in Vas prosil za naslednje mnenje.

Ker mi 15 let stara Gorenje počasi odpoveduje (ob beli podlagi npr. več ni rumene barve, preden se segreje imam na eni strani ''nazobčane'' robove), razmišljam o nabavi nove TV. Doma sem na Dravskem polju, in čeprav je možno, se nikoli nisem odločil za kabelski priključek (glede na spremljanje TV nismo čutili potrebe). Tako se ogrevam za spremljanje slovenskih programov prek DVB-T (MPEG4)sprejemnika. Hkrati upam tudi na ''vrnitev'' avstrijskih kanalov, ki laufajo prek MPEG2, kako je s Hrvati pa tako ne vem (trenutno lovim odlično - boljšo sliko kot na slovenskih kanalih - za HRT1, HRT2 in RTL HR), in me trenutno niti toliko ne interesira. Ob navedenih, spremljam še ASTRO prek krožnika, vendar je praktično niti ne gledamo. Na isti sistem je ob naši priključena še televizija mojih staršev.

Glede na navedeno se odločam med dvema modeloma:

Sony LCD Bravia TV sprejemnik KDL-37S4000 + darilo MPEG4 dekoder (DVB-T)

in

LG LCD TV sprejemnik 37LG5500

Pri prvi me je seveda najbolj privlačil PiP, dokler mi ni bilo rečeno, da to ni PiP 2 (se pravi s dvema sprejemnikoma, torej ne morem spremljati dveh različnih kanalov obenem, lahko eksternega (računalnik, DVD in podobno, če prav razumem). Tole s PiP-om je razvada, ki jo bom očitno moral pozabiti.

Temeljna razlika med modeloma je v ločljivosti: HD ready (Sony) napram Full HD (LG), vendar po slišanem mi to niti ni tako pomembno (ali se pa motim?). Pa v ceni seveda.

Če imate izkušnje in čas, se za mnenja toplo priporočam.

Lep pozdrav in vesele praznike!
  • spremenilo: Miran2005 ()

bbenci2 ::

Ločljivost Full HD je lepo, če jo TV ima, je pa res da bo še preeklo nekaj časa, ko bo preko DVB-T omrežja možen ogled kakšnega FULL HD programa. Se pa lahko še sedaj koristi takšna ločljivost s kakšnimi DVD filmi, SAT programi,PC igrami...ki so v FULL HD ločljivosti.
Jaz imam SONY KDL40W4000 in sem zelo zadovoljen. Jaz bi ti priporočal SONY-ja, ki ga imam jaz ali pa manjšega SONY KDL32W4000.

kixs ::

Tile W4000 Soniji so precej dobro ocenjeni. Poleg DVB-T ima tudi DVB-C. Sem studiral da bi nabavil 32" verzijo kot nadomestilo za PC monitor, pa ne bo slo, ker kljub temu, da je prakticno najboljsi, nima moznosti izklopa raznih TV funkcij za "izboljsanje" slike. Kar pomeni, da normalno delo na PC-ju skoraj ni mozno - prevec napak pri izrisu crk. :8)

aiko ::

Imam 37LG5000... zelo zadovoljen. Razlika med mojim in 5500 je le v DVB-T tuneju.
Dela super, slika je zelo dobra, tudi iz PCja. Probal sem preko klasičnega RGB kabla in preko HDMI-ja. Pri RGB vhodu lahko nastaviš resolucijo TV-ja (1024x768, 1280x768,1360x768) kar prinese lapši izpis ćrk... Pri HDMI vhodu te funkcije ni. Ne vem, Sony me nekako ni prepričal.

daltonix ::

Če se odločiš za SONY rajši vzemi model W4000.
Nevem kako bodo tisti MPG4 moduli delovali, ko bo prišel HD signal.

Miran2005 ::

Spoštovana družba, najprej:
Srečno pa zdravo 2009.
zdaj pa da vas še malo zagušim okoli TV-ja.

Na osnovi vaših cenjenih odgovorov (za katere se Vam iskreno zahvaljujem) in načina sprejema signala (trenutno DVB-T MPEG4 in 2, če se kdaj odločim za kabelsko pa DVB-C), moja končna odločitev gravitira k naslednjemu modelu:

SONY KDL 40 W 4000
Tale model je sicer 50 HZ ampak ima res dobre ocene v forumih.
Kljub temu pa bi morda lahko še vprašal za novejšo 100 Hz različico:

SONY KDL 40 W 4730,
za katero pa ne najdem kaj veliko mnenj. Pri identičnem bratu (40W4500) so menda opažali nekakšne težavice ("clouding" in "backlight bleeding").

Razlika v ceni znaša cca. 170 EUR. Se splača?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV LCD Sony ali Philips???

Oddelek: Zvok in slika
298782 (7590) bf4ed
»

Nakup novega TV-ja

Oddelek: Zvok in slika
223293 (2710) veliki_bos
»

Nastavitev Bravia 40W4000

Oddelek: Zvok in slika
173042 (2046) bbenci2
»

Kateri proizvajalec za LCD tv?

Oddelek: Zvok in slika
202620 (2211) huek111
»

lg ali Philips lcd tv (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
709293 (8001) damirez

Več podobnih tem