» »

e-bay - ne morem se registrirati kot prodajalec - help!

e-bay - ne morem se registrirati kot prodajalec - help!

digitalcek ::

Na nemškem e-bayu sem registriran kot kupec.
Sedaj se poskušam že nekaj časa NEUSPEŠNO registrirati kot prodajalec.

Nekdo je nekje napisal, naj v rubriko Bankkonto kar napišem neke številke, samo da grem naprej z registracijo. To žal ne drži in mi na tej točki registracijo zavrača.
Pod rubriko mi tudi piše nur deutsche Bankkonten(torej samo nemški bančni račun).

Kje pa naj dobim nemški bančni račun? Če si ga izmislim, ga bo najbrž program zavrnil?
Če pa uporabim bančni račun kakšnega prodajalca, je to zloraba in tega ne želim narediti zaradi morebitnih posledic.

Prosim za kakšen res uporaben nasvet glede registracije.
Vnaprej hvala.

xabre ::

Rabiš visa ali mastercard kreditno/debetno kartico, da boš lahko plačeval provizije. Zraven si lahko še omisliš paypal. Pa rabiš verjetno še neko kodo za prodajalca, ki jo dobiš po pošti, odvisno kje si se/boš registriral. Jaz sem jo dobil posebej po pošti.

Imaš pa že ene tavžnt tem o ebayu, malo poišči pa preberi, že vse piše.

Moderator, lock.8-)

opeter ::

Za prodajalaca ne rabiš nič drugega, kot podatke za bančni račun (kam ti naj nakažejo kupci denar) ter paypal (ali pa kreditno) za poravnavo stroškov s strani eBaya.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

digitalcek ::

@opeter, problem je v tem, da moram pri svoji registraciji za prodajalca vnesti MOJ bančni račun, ki pa ga (nemški) e-bay prepozna kot napačen vnos. Zahteva nemški Bankkonto, ki ima verjetno več, (ali mogoče manj) številk kot slovenski bančni računi.. Če pa vnesem kar neke številke, kot so nekateri svetovali, me tudi ne spusti naprej.

Pomišljal sem, da vnesem kakšen bančni račun kakšnega Nemca, ki je kaj prodal meni, ampak sem prepričan, da to ne bi bilo najbolj pametno (zloraba podatka)...

Kreditno pa sem že zdavnaj vnesel kot kupec.

KoMar- ::

Vnos tuje bančne številke je slaba ideja iz 100 in 1 razloga. Registriraj se na ebay.com, če ti ebay.de dela težave... recimo jaz sem uspešno prodal že 2 stvari, sem se pa pred leti registriral prek ebay.ca :-)

xabre ::

kot način plačila izberi kreditno kartico, ne bančni račun.

IceIceBaby ::

Jaz tudi glasujem za eBay.com

Tam gre registracija lepo skozi, brez številk bančnih računov itd. Prodajaš pa lahko kjer koli, tudi na .de

digitalcek ::

@marko stamcar - hvala, tole bo verjetno najboljša rešitev, če mi le dovoli še eno registracijo na drugem e-bayu

@xabre - ne želim plačevati, želim prodajati=prejemati denar. In tujcu moram vsekakor poslati mojo IBAN ter Swift številko, ali pa odpreti PayPal račun

@kst - tudi tebi hvala za nasvet :)

xabre ::

Če hočeš prodajat, moraš plačaevat provizije. ebay ni zastonj za prodajalca.

IceIceBaby ::

Objave oglasa in provizije lahko plačaš s kreditno, najlažje preko paypala. Ko linkaš paypal in ebay account to šteje tudi kot identifikacija, da ni treba pošiljati raznih kopij osebne itd.

opeter ::

@opeter, problem je v tem, da moram pri svoji registraciji za prodajalca vnesti MOJ bančni račun, ki pa ga (nemški) e-bay prepozna kot napačen vnos. Zahteva nemški Bankkonto, ki ima verjetno več, (ali mogoče manj) številk kot slovenski bančni računi.. Če pa vnesem kar neke številke, kot so nekateri svetovali, me tudi ne spusti naprej.


Hmm, meni je čisto lepo sprejel slovenskega... za odplačevanje eBay provizije pa imam nastavljeno kreditno kartico.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja na Amazonu

Oddelek: Loža
276408 (3204) Krikok
»

eBay prodaja

Oddelek: Loža
173361 (2209) andrejag

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567101061 (45608) Tilen

prodaja preko ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5322135 (11258) Alamar
»

Paypal v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8517556 (10645) techfreak :)

Več podobnih tem