» »

Microsoft bo odprl lastno verigo trgovin

Microsoft bo odprl lastno verigo trgovin

Slo-Tech - Microsoft je namignil, da kani odpreti svojo verigo trgovin, podobno kot ima Apple svoje Apple Store. Kakšnih podrobnih načrtov še ni obelodanil, je pa povedal, kdo bo vodja. Za izvedbo projekta bo skrbel David Porter, ki je prej kariero gradil v Wal-Martu. Za Microsoft izdelke sicer prodajajo drugi, a to ne bo prvikrat, da bi redmondski gigant odprl svojo trgovine. V starih časih balončka dot-comov je Microsoft imel eno trgovino v San Franciscu, a jo je novembra 2001 zaprl in se na področje do zdaj ni več vrnil.

Microsoft je idejo začel resneje študirati jeseni, ko je v Redmondu za zaprtimi vrati kampusa začel postavljati poskusne trgovine in jih preučevati. Takrat so še zagotavljali, da svojih trgovin ne nameravajo odpirati in da samo kažejo, kako bi se dalo njihove izdelke prodajati še bolje. Prav tako so odprli internetni Microsoft Store, kjer lahko uporabniki kupijo množico izdelkov.

Analitiki previdno menijo, da gre za relativno varno potezo, ki kakšne hude škode ne more povzročiti, a je vprašanje, če bo Microsoft tako uspešen kot Apple. Bistvena razlika je v ciljni publiki, ugledu znamke, izdelkih, ki so pri Applu bolj ali manj fiksni, medtem ko lahko Windows namestimo na PC, ki je zadnji krik tehnologije, ali pa poljuben kitajski klump, ter dejstvo, da za distribucijo PC-programja že obstajajo drugi kanali, tudi OEM.

53 komentarjev

«
1
2

techfreak :) ::

Me res zanima, če bodo imeli takšen obisk kot ga imajo Apple trgovine ... in če bodo uporabniki čakali na odprtje trgovine tako kot pri Applovih, ko so ponavadi že 12 ur prej tam.

para! ::

Ne vem, če ima Microsoft takšne fanatične privržence, ki bi čakali na nek izdelek še preden se odpre trgovina :)

lp
Death before dishonor!

opeter ::

Ne vem, če ima Microsoft takšne fanatične privržence, ki bi čakali na nek izdelek še preden se odpre trgovina :)


Verjetno res nima.

Bi pa bilo zanimivo imeti takšno trgovino v Sloveniji ali vsaj v sosednji Avstriji, če že Apple noče trgovine pri nas... ampak Slovenija je majhna. Bodimo veseli, da imamo preveden Windows, drugače bi bil folk (vsaj starejši, katerim je angleščina tuja) bil dandanes že na Linuxu. :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

para! ::

Bodimo veseli, da imamo preveden Windows, drugače bi bil folk (vsaj starejši, katerim je angleščina tuja) bil dandanes že na Linuxu.


Kar ni nujno slabo :)

lp
Death before dishonor!

coffeetime12 ::

Dobra sala, za dobro jutro. Vic dneva :)

Smeagol ::

Ja, ker slovenscina je glavni favorit windowsev :D.

No saj mogoce bi brez slovenscine v windows linux res imel se kak 0.000..1 procent vec trga.


Pomoje pa bojo stali v vrsti. Ne stojijo samo pri applu. Stoji se za vsako novost. Pa naj bo to kino premiera, gledaliska, prodaja igre ali hardwarea,.. Razlika je samo v tem, kdo to bol oglasa.

coffeetime12 ::

Billy ni uspel do danes sestaviti OS, propagadnih video spotov, pa se kaj bi se naslo. Sedaj bodo pa odprli trgovino? Res dober vic, ni kaj.
A bodo imeli tudi razprodaje? :)

Ziga Dolhar ::

Nevertheless, he's a billionaire.

Quite a feat.
https://dolhar.si/

Utk ::

Ne vem, če ima Microsoft takšne fanatične privržence, ki bi čakali na nek izdelek še preden se odpre trgovina :)

lp

No, to je bolj odvisno od tega, če bo MS te "fanatike" plačal, tako kot jih je Apple.

techfreak :) ::

Če bo kakšna razprodaja bi še jaz šel malo pogledati ... Windows 7 retail z 99% popustom bi se kar splačal.

Citat iz enega komentarja na /.:
"Hey guys, want to head over to the mall and check out the new version of Office?"
"Awesome! Let's go!"


Verjetno ne bo takšnega navdušenja kot pri Apple Stores.

BigWhale ::

Ne vem, če ima Microsoft takšne fanatične privržence, ki bi čakali na nek izdelek še preden se odpre trgovina :)

lp


Seveda so cakali. Go google it.

Ted ::

Microsoft ima zelo kvaliteten hardware (tipkovnice, miške, joysticki) in sam bi tam gotovo kupoval.
Mah...

gruntfürmich ::

noh ja. to se mi ne zdi pametna ideja. ker v vsakem mestu že dobiš njihove izdelke, in če bi se skoncentrirali na večanje obstoječe ponudbe v njih samih, bi imeli manj stroškov... morda...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

c00L3r ::

Mislim da MS zna naredit dober OS, saj mu je to že večkrat uspelo. Vista sicer res ni najboljši primerek. Moraš gledat na to tako, da Windowsi tečejo na neskončno različnih kombinacijah strojne opreme. In če imaš WHQL gonilnike so več kot zanesljivi. Apple OSX pa teče na omejenem številu različnih konfiguracij in je zato tako zelo stabilen.

Če ne verjameš, pa malo preveri situacijo z kakšnimi Win2003 server ipd. ki tečejo že leta in leta brez težav.

Smeagol ::

Jaz tudi ne vidim razloga, zakaj Vista ne bi bila najbolsi primerek. Meni se ne zdi nic slabsa od windows 2000, XP, 2003,.. V bistvu mi je podobna tem + nekaj dodatkov. Se nobenih tezav nisem imel. Je pa res, da jo resno uporabljam sele nekaj mesecev.

Ima pa MS poleg windows in office se veliko drugih izdelkov. Tu so ob kupu raznih programov in iger se igralne konzole, tipkovnice, joysticki,..

Volane se delajo?

gruntfürmich ::

vista je očitno res predhodnik oz. testni poligon 7-ke, kot so nekateri predvidevali...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

c00L3r ::

Vista ni slaba. Imela je porodne težave in mogoče je malce slabše implementirana kot nekateri drugi OS-i ki so jih naredili. Kot pra Smeagol, microsoft dela še veliko drugih izdelkov. Recimo Visual Studio je za moje pojme daleč najboljše razvojno okolje, saj imaš v 1 orodju vse. Od ASP spletnih strani, preko namiznega C++, C# do windows mobile podpore.

mtosev ::

jaz bi mel M$ store v Slo. :|
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

techfreak :) ::

Vista ni slaba. Imela je porodne težave in mogoče je malce slabše implementirana kot nekateri drugi OS-i ki so jih naredili. Kot pra Smeagol, microsoft dela še veliko drugih izdelkov. Recimo Visual Studio je za moje pojme daleč najboljše razvojno okolje, saj imaš v 1 orodju vse. Od ASP spletnih strani, preko namiznega C++, C# do windows mobile podpore.

Ni samo velika izbira programskih jezikov, prevajalnikov, ... zelo dobra stvar, ampak je poleg vsega tudi zelo dober vmesnik in program.

jaz bi mel M$ store v Slo. :|

Še Appla nimaš, zakaj bi MS prišel?

mtosev ::

ja da imajo vse izdelke ne pa kot drugje dobava: 21dni. ;(
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

Še Appla nimaš, zakaj bi MS prišel?

Zakaj pa ne? Kot da je Apple neko globalno merilo.

MrStein ::

para!:
Ne vem, če ima Microsoft takšne fanatične privržence

Eh, kaj si nov na tem forumu ? ;)

coffeetime12:
Billy ni uspel do danes sestaviti OS,

A res ? Kaj pa potem laufa na 90% vseh PC-jev ? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

para!:
Ne vem, če ima Microsoft takšne fanatične privržence

Eh, kaj si nov na tem forumu ? ;)

coffeetime12:
Billy ni uspel do danes sestaviti OS,

A res ? Kaj pa potem laufa na 90% vseh PC-jev ? ;)

W$nd0w$ ... ampak to še ne pomeni, da je najboljša rešitev in da ni ničesar boljšega.

Pinzl ::

A res ? Kaj pa potem laufa na 90% vseh PC-jev ?

W$nd0w$ ... ampak to še ne pomeni, da je najboljša rešitev in da ni ničesar boljšega.

Če bi bilo nekaj boljšega bi verjemi mi vsi proizvajalci opreme začeli izdelovati opremo za to.

BigWhale ::

A res ? Kaj pa potem laufa na 90% vseh PC-jev ?

W$nd0w$ ... ampak to še ne pomeni, da je najboljša rešitev in da ni ničesar boljšega.

Če bi bilo nekaj boljšega bi verjemi mi vsi proizvajalci opreme začeli izdelovati opremo za to.


Ah dej ne norei no. Proizvajalci opreme, tako strojne, kot programske, delajo za tisto kar prinese denar.

Razsirjenos tin popularizacija se ne pomeni, da je nekaj tudi v resnici tako zelo dobro. Pomeni samo, da je dovolj dobro.

LedStorm+++ ::

Hmmm, po grdem in propadlem Zune, ne vem če tako bo uspešen, kot Apple :))

Linux ga seka počez M$, z zastonjskostjo ha, bravo... ;)
Pingvin :-)

Smeagol ::

A res ? Kaj pa potem laufa na 90% vseh PC-jev ?

W$nd0w$ ... ampak to še ne pomeni, da je najboljša rešitev in da ni ničesar boljšega.

Če bi bilo nekaj boljšega bi verjemi mi vsi proizvajalci opreme začeli izdelovati opremo za to.


Ah dej ne norei no. Proizvajalci opreme, tako strojne, kot programske, delajo za tisto kar prinese denar.

Razsirjenos tin popularizacija se ne pomeni, da je nekaj tudi v resnici tako zelo dobro. Pomeni samo, da je dovolj dobro.


Tako je. Zato nekateri ne bojo nikoli uspeli ;) Tam pac ni denarja.

Kar se tice MS store. Ne pogresam ne apple na ms store pri nas. Ce bojo prisli in imeli kaksne akcije, potem se bom zelo verjetno oglasil (tipkovnico bi npr. lahko zamenjal).

gruntfürmich ::

in zakaj bi mtošev mel ms store tu? a zamenja/kupi kak program/strojni del vsakih par dni?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Rauby ::

Ma kaki MS Store. Js hočem en Apple store pri nas :D

Gregor P ::

Jaz pa hočem, da so vsi ti proizvajalci s svojimi izdelki reprezentirani skupaj v vseh mogočih trgovinah, da jih lahko konkurenčno primerjam ... hej, saj v bistvu tako tudi je8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

mtosev ::

in zakaj bi mtošev mel ms store tu? a zamenja/kupi kak program/strojni del vsakih par dni?

ja ce rabim 21dni cakat si lahko iz usa vzamem pa pride prej.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

c00L3r ::

Nekateri nimate pojma o zgodovini razvoja osebnih računalnikov. Poglejte si film pirates of silicon valley, kjer sta lepo prikazana tako Bill, kot Steve kako gradita svoji podjetji.

Kar se tiče trgovine pa je tak. Če bodo imeli kake akcije in cenejše izdelke kot drugje se splača it tja pogledat.

Ted ::

Microsoftov store bi morali imeti že zato, ker v Sloveniji danes zelo težko kupiš Microsoftovo miško ali tipkovnico. Po miško sem moral iti v Graz.
Mah...

bluefish ::

Ampak tipicno za MS-kopiranje. Nobene inovacije.

Potem kopirajo tudi Mercator, Spar,... od recimo WalMarta in drugih večjih trgovskih verig.
Kaj bi bila zate potem inovacija?

coffeetime12 ::

Top-Shop? :) S tem, da dajo na voljo 7 dnevni rok na zadovoljstvo uporabe ter zastonj MS znacko. Bo boljse? Glede kopiranja-MS kopira vse ze od pamtiveka, ne samo glede trgovine.

bluefish ::

Glede kopiranja-MS kopira vse ze od pamtiveka, ne samo glede trgovine.

Jah, Apple v svojih začetnih tudi ni bil ravno zgled, trenutno tudi Linux skupnost ni izjema.
Sploh pa, neke hude izvirnosti na trenutnem trgu ne gre pričakovati. Kaj naj naredijo namesto miši, da bo inovativno in "originalno" ter izvirno? Imeli so trackpad, ki pa je pravzaprav kopija prve miši + ljudje se nanjo niso navadili?
Tipkovnica - kombinacija tipk je ena črka ali beseda? Verjetno se po toliko letih ne bi prijelo.
Skratka, primerov je ogromno, tudi v drugih panogah, pa nihče ne govori o kopiranju in podobnem.

S tem, da dajo na voljo 7 dnevni rok na zadovoljstvo uporabe ter zastonj MS znacko.
To je tudi kopiranje Appla po tvojem, saj je le ta v svojih začetkih ponudil 24urno brezplačno uporabo, ki pa se na koncu ni preveč obnesla.
Sicer pa MS ponuja nekaj takega že sedaj. Imaš do aktivacije 30 dni časa. ISO lahko dobiš kjerkoli, če se ne motim MS celo pošilja medije in plačaš le stroške.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

coffeetime12 ::

" Sicer pa MS ponuja nekaj takega že sedaj. Imaš do aktivacije 30 dni časa. ISO lahko dobiš kjerkoli, če se ne motim MS celo pošilja medije in plačaš le stroške. "

Lepo, vendar naj oni to delajo v svojih trgovinah, ne pa v vsaki. Kamorkoli potencialna stranka stopi v trgovino s racunalnisko opremo, je takoj posiljena s Billyjevimi prednamesceni OSi (zamisli si, da obstajajo avto. saloni, kjer lahko dobis samo en model avtomobila, sicer v razlicnih variantah, z drugimi barvami in okraski. Na koncu se bi vsi vozili samo z npr. Fordom, Fiatom...Bi bilo to vsec ljudem?). Poskusijo naj dati OS na voljo poleg in ne na prenosnike/namiznike in da vidimo. Ce pa kupec zavije v njihovo specializirano trgovino, pa dobi vse od Billyja. Tako kot ce grem v avt. salon BMW, ne morem pricakovati, da bom dobil izpusno cev od Citroena.
Mislis, da bi to slo?

bluefish ::

Da, ceniki in ponudbe že zajemajo prednameščen OS, stranka pa lahko brez problema to zavrne in si izbere FreeDOS. Morda pri velikih trgovcih ta možnost res ni tako očitna. Vsak majši pa ti bo brez oklevanja ustregel.
Sicer pa, če kupiš Mac, imaš izbiro? Ne.

Tudi jaz bi rad videl, da bi prišel v trgovino in si za bilokater računalnik izbral katerikoli OS. Žal, sanje. OS X je le za Apple, Win na vseh ostalih, Linuxu se izognejo zaradi težav z driverji,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Smeagol ::

Trgovino bojo odprl? Spet kopirajo!

lol. Tisti, ki odpirajo trgovine, samo kopirajo. Tudi avto na elektricni pogon je samo kopiranje. Elektriko smo poznali ze prej, avto tudi. V bistvu je avto ze kopiranje,... In tako pridemo do izumitelja kolesa, vsi ostali pa samo se kopirajo od njega :))

Pa tale: Naj to delajo v svojih trgovinah in ne v vsaki. Hmm. Zdaj bo pa vsak prodajalec moral odpirati trgovino za svoj izdelek. Trgovina: Sladkor Ormoz, kjer bojo prodajali samo sladkor. Poleg nje Kinder, kjer bos lahko kupil... In tako bo iz nekaj 100 trgovin v btcju nastalo 1000 trgovin s seveda manjso izbiro.
Res dobra ideja :) Ce pa nisi s tako vizijo na poti vsaj do zupanskega mesta, ce ne ze bodoci miljarder, pa res ne vem.

PaX_MaN ::

Če bodo v njih prodajali WHS (v store.microsoft.com ga ne), kul.

bluefish ::

Najbrž tudi v trgovinah ne, saj je, če se ne motim, namenjen le kot prednameščen sistem.

Tr0n ::

Bodo meli kake akcije na OSe? :)

c00L3r ::

coffeetime12 kaj misliš, zakaj ti zraven skoraj vsakega računalnika dajo zraven Windowse? Mogoče zato, ker stranke ki kupujejo nov PC uporabljajo programe/igre, ki pa tečejo po na Win platformi? Kolikor vem še je vedno okrog 90% tržni delež od Windowsov.

techfreak :) ::

coffeetime12 kaj misliš, zakaj ti zraven skoraj vsakega računalnika dajo zraven Windowse? Mogoče zato, ker stranke ki kupujejo nov PC uporabljajo programe/igre, ki pa tečejo po na Win platformi? Kolikor vem še je vedno okrog 90% tržni delež od Windowsov.

Misliš da se bodo hecali z Linuxom? In pisali nevem kakšne ukaze v terminal?

Ko sem kupoval laptop sem preveril:
- delujejo vsi gonilniki?
- deluje brskanje po netu?
- deluje predvajanje filmov (DVD video)?

Če vse to deluje je verjetno uporaben. Če lahko še kaj več narediš, pa je še bolje.

PaX_MaN ::

Misliš da se bodo hecali z Linuxom? In pisali nevem kakšne ukaze v terminal?

Jah, če se lahko že zdaj hecajo z addonwareom (Norton Trial, Reader Trial, Nero Trial, Office Trial), zakaj se ne bi tudi s terminalom?

MrStein ::

Z naštetim se nič ne rabiš hecat. Lahko deinstaliraš. Ali ignoriraš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PaX_MaN ::

Ne, ne, ne, to je letelo na firme, ki prodajajo "prednameščene" računalnike in ne na uporabnike, ki take kupijo. Zakaj je tako lahko desetprstno klikati po namestitvenih dialogih, medtem ko se jim nekaj komand v terminalu zdi raketna znanost?

techfreak :) ::

Ne, ne, ne, to je letelo na firme, ki prodajajo "prednameščene" računalnike in ne na uporabnike, ki take kupijo. Zakaj je tako lahko desetprstno klikati po namestitvenih dialogih, medtem ko se jim nekaj komand v terminalu zdi raketna znanost?

Ker ima podobno zahtevnost?

PaX_MaN ::

Potem se mi je pa očitno kar prav zdelo, da HP, Dell in podobno elektroniko z drago cenovno postavko sestavljajo - debili.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple in Amazon v tožbi za ime app store (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
8720842 (18363) hamax
»

Microsoft odpira Windowskavarno v Parizu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
576682 (5297) we_are_borg
»

Microsoft bo odprl lastno verigo trgovin (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
536846 (4980) sokol11
»

Spet je vroče na sodišču Evropskih skupnosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
1219842 (7280) Poldi112
»

Odpira se največja spletna glasbena trgovina pri nas...

Oddelek: Loža
463525 (2003) Gandalfar

Več podobnih tem