» »

Odpira se največja spletna glasbena trgovina pri nas...

Odpira se največja spletna glasbena trgovina pri nas...

sebastijan ::

Novi portal zabavaj.se v mesecu novembru!

Na našem novem portalu www.zabavaj.se se odpira največja glasbena trgovina pri nas. Odprta je 24 ur na dan, 7 dni na teden. V njej vas čaka preko 900.000 skladb. Hitrost dostave je odvisna od hitrosti vašega internetnega priključka, saj boste izbrano skladbo takoj po plačilu 240 SIT naložili na svoj računalnik. Plačate lahko prek sms-a ali s kreditno kartico.

(Mobitelova jesenska napoved)

mchaber ::

240 za komad? Kaj pa drobni tisk?;)
.

BigWhale ::

Could not be found?

LapD ::

na zecetku govori da se novembra odpre pol pa da je ze odprta tko da se zjasn sam glede na to da ne dela je zacetna informacija vrjetno bol tocna :P

sebastijan ::

Največja spletna glasbena trgovina pri nas bo odprla svoja vrata šele v mesecu novembru. Poraja pa se vprašanje in sicer v sodelovanju s katerim podjetjem bo na voljo nova storitev... ali je to Apple? mogoče Sony? hm Microsoft?

Domena zabavaj.se (švedska domena) pa je v lasti podjetja Planet 9, ki je Mobitelovo hčerinsko podjetje. Ukvarja se z mobilnimi vsebinami, kot je priprava portala Planet.

BigWhale ::

Kaj hudica oglasujejo nekaj cesar se ni? Ne, da samo ni zadeve ampak tudi web stran se ne obstaja, kjer bi pisalo, da zadeve se ni :P

sebastijan ::

Nevem. Danes dobil reklamen material. Nakar klical na Mobitel, kjer niso vedeli ničesar o tem (prepričevali so me, da tole ni njihov reklamen material). No zaradi moje vstrajnosti in pol urnega pogovora, vendarle dobil odgovor:

"Največja spletna glasbena trgovina pri nas, s plačevanjem preko mobilnega telefona (eMoneta). Storitev (prodaja glasbe) Mobitel ne bo ponujal, temveč podjetje o katerem zaenkrat ne dajemo informacij."

Zgodovina sprememb…

sebastijan ::

Spoštovani gospod Bauman,

podjetje Planet9 je sklenilo dogovor s strateškim partnerjem. Glasba bo na voljo v formatu WindowsMedia z ustrezno digitalno zaščito avtorskih pravic. Uporabniki bodo lahko izbirali med več kot 900 000 skladbami, tudi slovenskimi. Zastopane bodo vse glavne založbe.


Zahvaljujemo se za vaše sporočilo. Lepo vas pozdravljamo.

Helena Colarič
Center za pomoč naročnikom
Mobitel, d. d.

BigWhale ::

Predlagam, da zacnemo takoj lobirat, za mp3 in ogg...

:)

dëych ::

Zakaj windows media player.:\|O

Zgodovina sprememb…

  • vrnil v prejšnje stanje: Tody ()

Keyser Soze ::

Winsi rulez.>:D Weep and Cry.

Drugače pa ni se za bati. Prihaja Apple. Samo vprašanje kam??:\

sebastijan ::

Res je, prihaja iTunes Music Store... sam najverjetneje ne v naše kraje:( smrk

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Kako veš da ne? Sem mislil, da še ni znano kam.

sebastijan ::

Spoštovani gospod Bauman,

glasbena trgovina podjeta Planet9 žal ne bo podprta za uporabo na računalnikih Apple Macintosh. Podjetje Apple Macintosh ima drugačno tržno strategijo; skladbe prodajajo le prek svoje trgovine iTunes. Tovrstno storitev boste lahko uporabljali, ko se bodo v podjetju odločili za odprtje svoje trgovine tudi v Sloveniji.


Prijazen pozdrav,

Helena Colarič
Center za pomoč naročnikom
Mobitel, d. d.

sebastijan ::

Planet9 sodeluje s strateškim partnerjem Microsoft. Potrjeno.

Keyser Soze ::

Na ja. Saj je kar logično, glede na to, da bodo furali v WMA formatu. Čeprav to še zdaleč ne pomeni, da ne bo Apple mogoče prišel k nam.

Pobožne želje... :D

Mavrik ::

Eden izmed razlogov za WMA je pa verjetno tudi možnost avtorske zaščite komadov.
The truth is rarely pure and never simple.

mchaber ::

...ki pa je seveda nezlomljiva.
.

frudi ::

240 sitnih/pesem? potem celoten album stane približno toliko kot cd v klasični trgovini, pa ne dobiš ne trajnega nosilca, ne ovitka z besedili, slabšo kvaliteto zvoka, ne moreš (kao) narediti varnostne kopije... natega skratka.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

speacker ::

Kak certifikat pa boš dobil da maš licenčni komad? A po pošti al kaj? Al kako lušno slikco po mejlu?>:D
''...''

Kekec ::

Ma kaj ste vsi pametni, počakite da zalaufajo pa boste vidl kaj bo ne pa modrovat o nekih MS partnerjih pa nevem kaj!
Zakaj wma simpl, si že slišal za kratico DRM, če nisi pa poguglaj za Digital Rights Management pa ti bo jasno za kaj nebo mp3-jev.

Tody ::

ah to ne bo zaživelo, sploh ko bo ene par ljudi, kupilo pesem in bo windows media player reku BU ? kak certifikat jest nč o tem nevem :D

Spiko ::

Odprta je 24 ur na dan, 7 dni na teden
--------------------------------------------------
:D še dobr da ni napisan "odprta je ves dan, vsak dan :semi-privateJoke:

drugač pa.. wma ?? get a life. če bi vsaj losless lahko izbrav za format
Take that, dirty Linux hippies! Take that, Thieving Macintosh Republicans! XD

Yohan del Sud ::

Hneh. Že vidim, kaj bo kaki šved postavil karikirano stran "zajebavaj.se"...>:D
www.strancar.com

Kekec ::

ja www.jebi.se že obstaja !

tx-z ::

djte link to tega, da sam kliknem; kdo bo šu kopirat tisto stran pa jo prečekirat :)) ....btw, za WMPlayer, pa še za plačat......pol se pa vprašaš zakaj tok ljudi podpira piratstvo....:\
tx-z

ahac ::

Mobitel rad oglašuje stvari, ki jih še nima.. ali pa nima več... se še spomnim reklame za bonus na dohodne klice.. en teden za tem so ga pa ukinl.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

kupiKARTO ::

je pa res, da je ideja zanimiva, nova in da tega v Slo še ni....

Lp.
www.kupiKARTO.com

Tody ::

wiiihii 240 za neko pesem ? ali 15 minut na netu z 56k modemom ? Hmm teška odločitev :D

ahac ::

Cena je približno toliko kot drugje (v Nemčiji, ...) ~= 1€ oz. 99c
Pa verjetno ti bo kr na M@ račun metalo (oz. z Mobi vlekl).
[edit: aja.. sej piše, da se bo lahko z SMSom plačalo.. :8) ]
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Ziga Dolhar ::

Ja ... res je, da je prva in edina ...

... ampak je pa kljub vsemu največja! >:D
https://dolhar.si/

M.B. ::

Nekaj vem da drži. Ta trgovina ni prva slovenska spletna trgovina.Zato ker že od 1.8 2004 obstaja Ritem.com.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Ziga Dolhar ::

Okej.

Tole [ritem.com / ponudba & izvedba] je pa patetično.
https://dolhar.si/

Keyser Soze ::

UUUU, kakšen portal. Celih 800+ pesmic. Pa še vse so neke Muy Importante, Los Banditos, ipd...

Človek ne ve al bi jokal ali bi se smejal.:D :D

P.S.: Vprašanje, če je moralno in etično odgovorno sploh imenovat to spletna trgovina?:\

Jaffa ::

Nekaj očitno bo na tem.

LeBIgMac ::

Nekaj vem da drži. Ta trgovina ni prva slovenska spletna trgovina.Zato ker že od 1.8 2004 obstaja Ritem.com.

A mi lahko kdo pove kva so to za eni bendi pod ZVRST: Electronic-Slo???

1991 (1)-Alenka Kolman (2)
Alex (1) - Ansambel Kompromis (2)
Aplavz (2)- Balky (1)
Billy's Private Parking (1)- Brina (6)
Denis (2)- DJ Riko (1)
Final Premier (1)- Frenk Nova (1)
Ivo Radin (4)- Karizma (6)
Love Beat (2)- Maja (1)
Maximum (1)- Nataša ft. Pulsar (1)
Ne More Biti Slabš (1)- Ptujskih 5 (7)
Pulsar ft. Frenk Nova (1)- Pulsar with Friends (1)
Remi (1) -S@y (1)
Skuter (1) -Victory (1)
Vivian (1) -Yo-Zo (7)

240 sit? Pa sej niso resni...:\

Gandalfar ::

a je pomembno? Dejstvo, da je bila prva ostaja

Storm ::

Na Mobisuxu so pisali, da z Mozillo ogled ni možen. Lahko kdo to opreveri in potrdi. No sej če je MSFT zraven pol je jasno da samo IE podpira tole trgovinco. Mi lahko kdo maila skrinshot kaj mu naredi na Mozzili. Thanx a lot.
Markec The Great

Sergio ::

Na mozilli izpise, da odpri stran v internet explorerju.

Ce probas odpret v iexplore, se pa TAKOJ hoce nalozit ena ActiveX kontrola.

Smesno. :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Highlag ::

Verjetno mi jo zato še ni uspelo odpreti. :D

Pri FF vsaj vidim stran z obvestilom o manjkajoči programski opremi. (Imam sicer vso potrebno), z klikom na poizkusi vseeno dobim samo obvestilo o napaki.

Z IE dobim samo obvestilo o napaki. (ista napaka kot pri FF) Očitno imam varnost sistema nastavljeno previsoko. Čudno samo da vse ostalo deluje:\
Never trust a computer you can't throw out a window

PARTyZAN ::

1. Cena komadov je previsoka
2. Page dela samo v polknih -> ie
3. wma?? Kr nej majo njihove skladbe...

Smrdi vglavnem...

iso2000 ::

Naj še jaz malo pokomentiram. Plačevanje preko mobilnega telefona se mi ne zdi slaba ideja. Cena bi lahko bila malo nižja, a tako je. Jaz sem bil dovolj radoveden, da sem vplačal 240sit, da bi videl kako vse skupaj deluje. Prva moteča stvar je bila, da večine glasbe, ki me zanima ni naprodaj. Ok, si rečem, bom še malo pobrskal. Nato najdem nekaj izvajalcev, ki so mi všeč in se odločim, da bom denar žrtvoval za enkratno poslušanje. In nato sledi največje razočaranje! Glasba za enkratno poslušanje je kodirana v 32kbps!8-O A so normalni. Za to moram plačat - sicer res en sam tolar, a vseeno! Takšnega škripanja pač ne morem poslušati! Kaj naj sedaj naredim s preostalimi 239 tolarji, ki jih še imam na voljo? Ker takšnega sranja pač nimam več namena poslušat. Pa še nikjer nisem videl, da bi pisalo, v kakšni kvaliteti je glasba za 1x-no poslušanje. Avtomatično sem privzel, da je kvaliteta enaka kupljenemu posnetku, le da ga ne moreš shranit na disk. Veliko radio postaj je na voljo zastonj in z veliko boljšo kakovostjo zvoka, tako da mene v tej "zajebem.te" ne bodo več videli. No, morda bom skuril še tistih 239 točk, da ne bodo imeli česa v dobrem! Čeprav ne vem, če sem toliko mazohista...

LP

Kekec ::

Če bi mp3 podpiral DRM potem sem prepričan da bi bili na voljo tudi mp3-ji, ampak ker tega ne podpirajo so se pač odločili za wma, a misliste da bi ktera glasbena hiša kr tko delila komade po raznih online music shopih in upale da se to ne bo reproduciralo v nevemkam.

ahac ::

iso2000: Jaz bi klical na Mobitel pa zahteval denar nazaj. :)) Drugače pa urad za varstvo potrošnikov.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Gandalfar ::

Kekec: creativecommons does that...

Kekec ::

hmmm sem pogledal tole, čeprav se mi zdi da je to malo drugače zasnovano!

Gandalfar ::

Creative commons je ubistvu samo licenca, ki jo uporabljajo razni artisti, ki zelijo spodbuditi svobodno sirjenje njihovih del.

So pa zanimivi spletni portali in zalozbe, ki jo uporabljajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SpiralFrog umrl, glasba sledi čez dva meseca

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
113724 (2392) techfreak :)
»

Spletna glasbena prodajalna zabavaj.se je prenehala z delovanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
829981 (6629) jype
»

kako narediti da se bo v povezavi odprl internet explorer in ne mozzila!!!

Oddelek: Izdelava spletišč
351714 (1312) mte
»

Nova spletna glasbena trgovina pri nas (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
878377 (8377) Pithlit

Več podobnih tem