» »

Dvoličnost pri določanju cen goriva

Dvoličnost pri določanju cen goriva

«
1
2 3 4

imagodei ::

A ni zanimivo...

Ko so cene padale, so modri možje hitro odločili, da se bo cene uravnavalo s trošarino. Zdaj, ko cene rastejo, so na trošarino pozabili.

P**da smo ljudje ene ovce.
- Hoc est qui sumus -

trnvpeti ::

ja denar se rabi
ko bo manj zaposlenih, ko bodo manjse place, bo manj denarja priteklo v blagajno
je treba nekje drugje dobiti

imagodei ::

Ko bo manj zaposlenih, se bo manj ljudi vozilo vsak dan na šiht in manj ljudi tankalo. Če ne bo plače, se bo v trgovino, ki je oddaljena 200 metrov, hodilo peš, ne z avtom.

Verjamem, da veljaki tako razmišljajo, samo to je lame razlog.
- Hoc est qui sumus -

Wrop ::

Saj to smo vsi pričakovali. Kakšno krepko bomo rekli čez modre može, to je pa tudi vse.

darkolord ::

Ni lame razlog. To je v bistvu ena izmed bolj pametnih rešitev (tega se seveda niso veljaki spomnili).

Cena je, mimogrede, še vedno OBČUTNO nižja, kot je bila pred pričetkom krize. Če bi trošarine ostale enake, bi se cena sicer na začetku res močno znižala, povratek nazaj (cena nafte bo na svetovnem trgu nedvomno še krepko narasla) bi bil zelo hud - proti koncu krize se potrošniki šele "pobirajo", cena nafte pa lahko zelo skokovito naraste.

Država si sedaj, dolker je to mogoče, nabira nujno potrebne rezerve, poleg tega pa bo, ko cena nafte nazaj narasla, trošarine znižala in s tem uravnavala ceno.

moowy123 ::

Cena nafte že narašča... in to občutimo vsaka 2 tedna :(

darkolord ::

Minimalno. Še daleč od oktobrske cene je, pa je že jamr jamr jamr. Kako bi šele bilo, če bi bila cena 0,4 eur, potem bi pa v par tednih narasla na 1 eur?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

djordjevic ::

Meni se tudi zdi, da se dela iz muhe slona.
No grave is deep enough to keep us in chains.

___ ::

Zdravo!

Če se prav spomnim so okoli novega leta enkrat povišali trošarine, saj so se cene bencina nižale...zdaj ko se višajo je pa trošarina ostala ista.Zanima me če je še kdo opazil kako nas bedaki nategujejo?95 oktanski bencin se je spet približal 1 evru, trošarine so pa iste kot so bile ob zvišanju le teh... A se je spet kakšen tam zgoraj spomnil da rabi nov avto al kaj????????
Naravnost nesramno.Ljudi mečejo na cesto, zravn pa še višajo cene vsega. Potem si pa še en kreten upa rečt da je avto luksuz....Mogoče je bil v času jugoslavije..danes je praktično nuja, saj so cene javnega prevoza tako visoke da se niti ne splača z javnim prevozom okol vozit...KER SO CENE GORIVA VIŠJE....


http://24ur.com/novice/gospodarstvo/ben...

s čim se sploh določa cena nafte???

a si to samo en debel šejk spomne da bo 1 eur na liter?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

darkolord ::

Tech_man: Noben nikogar ne nateguje. Trošarine se začnejo zniževat, ko cena pride do določene meje. Če bi pri vsakem dvigu cen takoj znižali trošarino (pri spustu pa "jasno" ne zvišali), bi hitro prišli na 0 in bi bili... v riti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

TESKAn ::

Cena nafte že narašča... in to občutimo vsaka 2 tedna :(

Ziher? Jaz nisem. klik.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Pyr0Beast ::

Držav si nobenega zeleta zdaj ne jemlje da bo 'pomagala' v obdobju dragega goriva, ker še nisem videl, da bi subvencionirala gorivo.

Vse kar je je to, da se s tem polni proračun ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

AndrejS ::

Potem pa ko bo cena nafte naraščala pa bo naša vlada še povečala trošerine... pa ne sanjat da jih bo manjšala. Le kdo je volil te lopove?

darkolord ::

Subvencionirali goriva ne bojo. Ampak ob kasnejšem znižanju trošarin se bodo cene lahko bolje uravnavale.

Le kdo je volil te lopove?
A te, ki so si plačo znižali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

profii ::

ja procentualno jih bo zmanjšala, vendar vsota bo ostala enaka.

ivanuscha ::

Me čist nič ne zanima, če je cena sedaj občutno nižja kot oktobra. Dejstvo je, da smo imel vedno precej cenejše gorivo kot v Avstriji in Hrvaškem, zdej pa je ravno obratno. Se ne spomnim, da bi kdaj bilo tako. Me zanima kakšni odzivi bi bili, če bi Janševa vlada tkole uravnavala ceno goriva... sigurno bi nardil velik pomp iz tega v medijih. Ampak zdej ko je pa Pahor na oblasti so pa vsi večinoma tiho kot miši!!!

Sicer pa: http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod...

ivanuscha ::

Le kdo je volil te lopove? A te, ki so si plačo znižali?


Te lopove, ki so si plačo znižali so volili volilci, ki se jim rosijo oči ob gledanju Pahorja ki si iz lastnega žepa kupuje kofe. Da ne govorimo o tem, da so brainwashed.

djordjevic ::

Mater, ste eni bistri kot Drava. Jasno, da je laže filat proračun, ko imaš več prilivov zaradi ugodnih gospodarskih kazalcev. Proračun se krpa, nič novega, večkrat videno. Zahvaljujoč vinjetam in raznim idiotskim potezam lahko pričakujete še kakšen 'davek' kje. Konec koncev pa gorivo ni nič dražje, verjetno je celo ceneje, kot je bilo v prejšnjem mandatu, zato ne vem, kaj se sploh pritožujete. Kaj, kupovali bi ga za 50c na liter? Ali kaj predlagate?
No grave is deep enough to keep us in chains.

darkolord ::

Ja eni bi ga kupovali za 50c na liter, pol bi pa jokali, ko bi cena dvakrat zrasla. Tipično slovensko kratkoročno razmišljanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

KandazaR ::

No saj je bila leta 2007 in v začetku 2008 tudi problem inflacija sedaj je pa precej nizka (v januarju celo deflacija). No šele iz sedanje perspektive je jasno da je bila za inflacijo dejansko kriva visoka cena nafte in pa dokaj visoka gospodarska rast. Koliko žolča je bilo prelito takrat. No preden se me začenja napadati naj še povem da nisem podpiral prejšne vlade tako kot ne podpiram več te, ki samo zvišuje trošarine na vsakem koraku. Glede vinjet. Jaz sem pred vinjetami letno za slovenske avtoceste namenil občutno manj kot stane sedaj letna vinjeta. Vlada naj raje poveča cestino za tovornjake, saj ti najbolj uničujejo slovenske avtoceste. Če bi po njih vozili samo avtomobili bi asfalt zdržal sigurno 30 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

darkolord ::

Jaz sem pred vinjetami letno za slovenske avtoceste namenil občutno manj kot stane sedaj letna vinjeta.
Ha, jaz pa občutno več. Meni je tako fajn. Kaj boš pa zdej? :)

KandazaR ::

Ha, jaz pa občutno več. Meni je tako fajn. Kaj boš pa zdej?


Sej se sploh ne jezim.

djordjevic ::

Jaz sem pred vinjetami letno za slovenske avtoceste namenil občutno manj kot stane sedaj letna vinjeta.
Ha, jaz pa občutno več. Meni je tako fajn. Kaj boš pa zdej? :)

Ma, saj jaz tudi, samo odkar se ne vozim več v LJ, pa niti ne. Ne morem sicer reč, da sem zato zdaj v nevemkakšnem minusu, sem pa že ob uvedbi trdil, da tak način cestninjenja ni vzdržen, kar se zdaj prekleto lepo kaže. Kaj mi konec koncev pomaga nizka cena vinjete, če me bodo po žepu pač vžgali drugje?
No grave is deep enough to keep us in chains.

darkolord ::

če me bodo po žepu pač vžgali drugje?
Kje drugje?

AndrejS ::

V avstriji je gorivo cenejše in še bolj kvalitetno... Še sreča da sem doma blizu meje :D

KandazaR ::

Kaj mi konec koncev pomaga nizka cena vinjete, če me bodo po žepu pač vžgali drugje?


Kot vem pri vinjetah sfali pribljižno 30mio€. Samo od zvišanja trošarine na gorivo pa bo država dobila 300mio€ letno več. Tako da ni nek problem poceni vinjeta. Nasplošno je državni aparat prepožrešen.

darkolord ::

Za (svetovno!) gospodarsko krizo ni prepožnost državnega aparata praktično nič kriva. Iskat vzroke v tem je smešno.

trnvpeti ::

tocno tako
imamo skoraj isti aparat(2mio ljudi) kot recimo nemcija(ki ima 35x vecjo populacijo)

imagodei ::

Glede obdavčitev je jasno, da je tako. Smo pač ena država, tako za hec malo. Za eno povprečno Evropsko velemesto nas je, pa imamo več birokratske zalege, kot marsikatera 10x večja država. Tamle čez mejo imamo Dunaj, ki ima 1.6 milijona prebivalcev, pa ga obvlada en župan z eskadriljo uradnikov, pri nas bomo pa iz vsake vasi naredili občino, vsaka hiša v vasi bo svoja krajevna skupnost, za povrh bomo uvedli pa še PokrajineTM. Outstanding! 2/3 uradnikov in uradničkov postavit na cesto, razpustit občine v sedanji obliki in zadevo vrnit za 20 let nazaj. Ali pa še bolje, upravne enote naj bodo hkrati tudi sedeži občin. Iznenada bi bile lahko plače pol manj obdavčene!

Je pa po svoje pohvalno, da s takšnim naravnost NORIM uradniškim aparatom, IOW zalego, ki ne ustvarja dodane vrednosti, držimo produktivnost na tako visokem nivoju. Svaka čast slovenskim delavcem!

Kar se pa tiče bencina je pa tako: nobene pretirane panike ne zganjamo. Gre za princip. Meni se to zdi naravnost podlo. Če se je bencin cenil, kaj vraga boš višal trošarine, če jih potem nisi pripravljen zmanjšati? Tisto, kar pravi darkolord, enostavno ne drži vode.

Je pa takšno obnašanje simptomatično za državo, ki ima tako velik zajedalski aparat.
- Hoc est qui sumus -

darkolord ::

če jih potem nisi pripravljen zmanjšati
Zakaj jih ne bi bili pripravljeni zmanjšat? Ampak zmanjša se jih takrat, ko je to POTREBNO, ne takoj, ko se cena dvigne za drobiž (tisti mali hribčki na grafu cene na svetovnem trgu),

Kratkoročno razmišljanje vodi v pogubo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Sc0ut ::

Končno smo prišli do vzroka vseh problemov v Sloveniji.

Polno folka, ki se napaja iz daržavnega aparata.

Sarkazem ON
Ponovno predlagam, da Slovenija opusti vso gospdoarstvo in začne nuditi izvajanje birokracije za par ostalih držav. Postanimo narod uradnikom, ostale države pa bodo proizvajale.

Sarkazem OFF



Gre mi na jok.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Karaya 52 ::

darklord> Subvencionirali goriva ne bojo.

Slaba šala. Trošarina in DDV (ki se obračuna še preko trošarine) predstavljata vsaj polovico cene.

darklord> Ampak ob kasnejšem znižanju trošarin se bodo cene lahko bolje uravnavale.

Cena se je v tem obdobju že zvišala, trošarina pa je ostala na istem.

Še tako nesposoben finančni minister zna višat trošarine. Nekateri bi iskali pozitivne stvari če bi jim na glave srali; naj država razmišlja namesto nas.

darkolord ::

Cena se je v tem obdobju že zvišala
Dej prosim poglej tole slikco:



Če zdej damo trošarine na nulo, KAJ bo pol, ko bo cena hitro zrasla na vrednost iz srede lanskega leta? Sigurno žurka - folk brez dnarja za bencin (ker se navadijo zastonj vozit), država pa tut brez teh prihodkov

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: darkolord ()

ivanuscha ::

Nekateri bi iskali pozitivne stvari če bi jim na glave srali


Podpis pod tole!

darkolord ::

Če bilo za nekatere mogoče preveč težko vprašanje, bom poenostavil:

KJE na zgornjem grafu se vidi tak dvig cene, zaradi katerega bi morali na vrat na nos ukrepati?

kixs ::

A sploh kdo ve kaksen je skupni davek (DDV+trosarine) na 1L goriva?

Znasa priblizno 210% in nekaterim je ocitno to se premalo 8-O

darkolord ::

Kdo pa trdi da je (pre)malo?

kixs ::

mogoce ti?

Karaya 52 ::

1. Trošarine so že precej nad nulo.
2. Cena goriva niha, s trošarinami pa nihanj niso omilili.
3. Cena nafte pada (in še bo lep čas), trošarine se še kar višajo.

Da nisi vladni piar? Me hočeš prepričat da so višje trošarine v mojo korist?

darkolord ::

mogoce ti?
Ne? Veliko je. Samo nekateri ne razumete, da če je to nujno potrebno, da se izvlečemo iz dreka, ki so ga zakuhali drugi, je dolgoročno za vse boljše.

Ampak ne, važno da se JAZ _ZDEJ_ ceneje vozim. Ko bojo zarad tega problemi, me zdej ne zanima, bom brez skrbi že takrat pizdil čez vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Icematxyz ::

Krediti Tajkunov so še vedno tam in neka rezerva je potrebna če bo treba sanirati banke. ;)

Druga pa nebom rekel. S tem da je treba priznati, da več nadomestil za brezposelnost bo tudi v tem obdobju potrebneih kot vse kaže.

darkolord ::

2. Cena goriva niha, s trošarinami pa nihanj niso omilili.
Malenkostna nihanja, ki so vredna glih en prdec. Dizel se je pocenil za 0,1 cent. Res veliko nihanje, kar trese se zemlja.

3. Cena nafte pada (in še bo lep čas), trošarine se še kar višajo.
Res? Kdaj so se pa trošarine nazadnje povišale?

Edit:
S tem da je treba priznati, da več nadomestil za brezposelnost bo tudi v tem obdobju potrebneih kot vse kaže.
(sarcasm)Ja, dejmo odpustit uradnike, pa jim namesto plač plačujmo nadomestila za brezposelnost :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Karaya 52 ::

Obdobje Dizel D2 Bencin 95 Bencin 98 Avtoplin*
10.02. - 23.02.2009 0,947 € 0,965 € 0,981 €
27.01. - 09.02.2009 0,948 € 0,941 € 0,955 € 0,55 - 0,66 €
13.01. - 26.01.2009 0,943 € 0,906 € 0,919 € 0,55 - 0,66 €
30.12. - 12.01.2009 0,914 € 0,827 € 0,845 € 0,55 - 0,66 €
16.12. - 29.12.2008 0,914 € 0,827 € 0,849 € 0,55 - 0,66 €
02.12. - 15.12.2008 0,914 € 0,827 € 0,850 € 0,55 - 0,66 €

kixs ::

mogoce ti?
Ne? Veliko je. Samo nekateri ne razumete, da če je to nujno potrebno, da se izvlečemo iz dreka, ki so ga zakuhali drugi, je dolgoročno za vse boljše.

Ampak ne, važno da se JAZ _ZDEJ_ ceneje vozim. Ko bojo zarad tega problemi, me zdej ne zanima, bom brez skrbi že takrat pizdil čez vse.


Dej ti men povej iz kaksnega dreka se bomo izvlekli s tem ko vlada dviga trosarine?

Kot koncnega porabnika me cena goriva se kako zanima! Mogoce ne razumes, eno je cena na svetovnem trgu, kjer nimamo nobenega vpliva, drugo je koncna cena na pumpi s pribitkom trosarin in DDV-ja. Ce se bo cena nafte dvignila (kot se je npr. lani), bom rekel, jebi ga... ko pa vlada nabija ze tako visoke davke, pa ne bom rekel jebi ga!!

darkolord ::

Če se bo cena nafte dvignila (kot se je npr. lani), bom rekel, jebi ga..
Ja, sej to vse pove.

Samo za namig, malo pokukajte k američanom, ki tenko piskajo, ko so se cene goriv povišale (pa so še vedno precej nizke).

Ljudje se ZELO hitro razvadijo. Če je cena enkrat nizka, je kar naenkrat "samoumevno", da bo skozi takšna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

imagodei ::

darkolord> "Če zdej damo trošarine na nulo, KAJ bo pol, ko bo cena hitro zrasla na vrednost iz srede lanskega leta?"

Kdo govori o trošarinah na nulo? Če govorimo o 95 oktanskem gorivu: pred kratkim so trošarine dvignili. To je nekaj, kar se ni zgodilo že od 26.9.2006 (0,40003 EUR)! Trošarina pa je od 30.12.2008 celo višja, kot je bila določena 26.9.2006. Najprej je znašala 0,40257, od 13.1.2009 pa znaša celo 0,45900 EUR.

Kaj je v ceni bencina sedaj tako bizarno drugačnega, kot recimo 7.11.2006, ko je maloprodajna cena 95 oktanskega bencina znašala 0,96478 EUR (danes 0,96500 EUR)? Kaj je tako bizarno drugačnega, kot 9.10.2007 (cena 0,98800 EUR, trošarina 0,35900 EUR) ali 21.10.2008 (cena 0,98400, trošarina 0,35900 EUR)?

Ukrep zvišanja trošarine je bil pojasnjen kot omejevanje nadaljnjega padanja cene in ublažitev morebitnih kasnejših dvigov. IOW, rekli so, da se bo ob kasnejših dvigih nižalo trošarine! Samo očitno jih je trg zajebal, so mislili, da bodo vsaj še ene pol leta lahko zviševali trošarine, zdej gredo pa cene gor... Fak, tough luck, samo ne ga srat zdaj.

Ne govorimo o trošarinah na nulo. Če je bilo rečeno, da je to ukrep, ki je "v dobro raji", da ne bomo kasneje doživljali šokov zaradi dviga cen - kul: dejte zdej znižat trošarine vsaj na raven izpred 16.12.2008!
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

kixs97>> "Če se bo cena nafte dvignila (kot se je npr. lani), bom rekel, jebi ga.."

darkolord> "Ja, sej to vse pove."

Kaj, delaš v državni upravi in se napajaš z davkov? Jasno, da gremo ljudje v luft, če se nižajo plače, cene goriva na svetovnem trgu padajo ali držijo ceno, pri nas se pa gorivo na pumpi draži.

Kaj točno hočeš od nas? Da gremo zaploskat pred vladno poslopje?
- Hoc est qui sumus -

darkolord ::

Kdo govori o trošarinah na nulo?
Ja, da bi bili vsi srečni, se trošarine ob višanjih cen goriv nižajo, ob nižanju cen goriv pa se trošarine NE bi višale. Parkrat tkole cena gor pa dol in je (če ne bi blo 14 dnevnega uravanja cen, preden rečeš keks)

zdej gredo pa cene gor...
Dej no, pokaž mi to na kšnem grafu (najbolje na tistem par postov višje).

darkolord ::

Kaj, delaš v državni upravi in se napajaš z davkov?
Ne.

Kaj točno hočeš od nas? Da gremo zaploskat pred vladno poslopje?
Mogoče samo, da kdo malo razmisli.

Nekateri (večina!) jamrajo "kaj ku*ec, sej jest ne vidim nobene krize!". Zadnja stvar, na katero bi pomislili je seveda to, da država poskuša narediti vse, da bi se iz krize izvlekli čim bolje. Ampak očitno bi nekateri raje ostali brez službe, da bi uvideli, da je kriza resnična? Pol bi pač rekli jebi ga?

Tudi sam bi rad bil brez davkov (ki jih plačam precej, BTW), ampak takšni ukrepi, kot je dvig trošarin, so se mi zdeli čisto smiselni in pričakovani

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

kixs ::

darklord:

kaj bi ti sploh rad? A z Americani se naj primerjamo??? Ker imajo davek na gorivo okoli med 18% in 60%, mi pa 210% ??? Kaj bi sele potem Americani rekli, ce bi imeli tak davek kot ga imamo mi!?

Ja, zaradi mene naj bo trosarina 0€. Bom visek denarja porabil za kaj drugega kot gorivo!
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena bencina, trošarine itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914301 (12478) St235
»

Cena nafte (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13319121 (12716) krneki0001
»

Še malo pa bomo peš hodil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13311453 (7792) jype
»

Cena naftnih derivatov do ur-nebes

Oddelek: Loža
404431 (3103) Phil

Več podobnih tem