» »

Cena bencina, trošarine itd..

Cena bencina, trošarine itd..

1
2
»

ABX ::

Nehaj z dejstvi, to nobenega ne zanima.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Phantomeye ::

Utk je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Eno vprašanje...

Recimo država podraži bencin za 50 centov. Folk besen, nori, kleje čez državo (upravičeno). Potem pa teden kasneje bencin pocenijo za 20 centov. Zakaj so ljudje veseli, kao ful zakon pocenitev, da se bencin ni pocenil že od novega leta, da je država končno k pameti pršla, gor dol...

k v bistvu je bencin še vedno dražji za 30 centov in bi človek norel, če bi ga podražil za 30 centov (takrat, ko so ga podražil za 50 centov)

Zakaj ne bi bli veseli, če se poceni? Lahko se ne bi ali pa še podražil. Meni je manj jasno kako nekateri ob podražitvi pravijo, da je to normalno, drugje je še dražji, pa pejte peš in take neumnosti.


ker se ne...? ce ti vzpostaviš novo osnovo, pa jo potem znižaš, še ne pomeni da se je pocenilo.
mas itak dve moznosti. loh se veselis navidezne pocenitve al si pa realen.

Smurf ::

Me zanima koliko ljudi bo opazilo, da se bodo s polnocjo povisale trosarine (cena goriva pa se bo zmanjsala).

black ice ::

Smurf je izjavil:

Me zanima koliko ljudi bo opazilo, da se bodo s polnocjo povisale trosarine (cena goriva pa se bo zmanjsala).

Število teh lahko mirne duše meriš v promilih.

D3m ::

Hofer samopostrežni bencinski servis v Postojni

Super 95....1,299 eur/l
Eurodiesel..1,119 eur/l

Takšne informacije sem našel.
|HP EliteBook|R5 6650U|

šernk ::

In bencin je od kje?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mesar ::

Kaj te pa gane od kje je? Razen če maš bavarca pol bo treba pol mašine menjat, GM pa vse požre.
Your turn to burn!

šernk ::

Ker tretjerazredni bencin ti naredi več škode kot koristi čez 200k km.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mesar ::

Zakaj?
Your turn to burn!

D3m ::

šernk je izjavil:

In bencin je od kje?


Ne najdem podatka. Par uporabnikov je potrdilo, da ni opazilo razlike v sami kvaliteti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

šernk ::

Mesar, če nimaš pojma skozi kaj vse gre bencin pri delovanju avta, ni treba nakladat.

pač informativno me zanima od kje je gorivo. Postojna je zaenkrat predaleč, bom pa z veseljem tankal pri njih, če naredijo še na našem koncu črpalko (čeprav bodo imeli "slabše" gorivo od petrola, ki ima "seveda" slabše gorivo od OMV)

prvi pogoj je pa seveda, da ugotovim od je vozijo gorivo (najbrž mi kabina tovornjaka, da dovolj podatkov). No mal brskanja po internetu in naj bi bilo gorivo iz slovenije, torej isti dobavitelj kot za ostale.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mesar ::

Torej ja isti dobavitelj kot za Petrol, OMW in MOL... samo pakiranje je drugo... zato ima OMW boljše ne? Če nimaš pojma ne rabiš nakladat.
Your turn to burn!

šernk ::

Glej brezveze, ker si spregledal navednice, ki moj stavek spremenijo v praktično enakovrednega tvojemu. Lahko ti pa povem, da je ena ženska skoraj izgubila živce, ko je izvajala anketo po telefonu o kvaliteti goriv...ker mojega odgovora v 90% ni imela napisanega...vsako vprašanje me je 3x vprašala in povdarila, da ČE bi moral izbirati kje je boljši bencin na OMV ali petrol, pa vsakič je dobila isti odgovor: gorivo je iz istega tanka, tako da ni razlike. Dodatki ki jih firme dodajajo so pa tipa:

Ali je motorno olje Petrol 5W30 povsem enako olju Texaco Havoline 5W30?"

odgovor petrola: vaša ugotovitev je pravilna. Vsa motorna olja Petrol so re-brand blagovne znamke Texaco. Tako je tudi Petrol Energy re-brand Texaco Havoline Energy 5W-30.


skratka ista zadeva z drugo nalepko.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

D3m ::

"Že v dveh tednih bo predvidoma odprta črpalka v Ivančni Gorici, potem v Ilirski Bistrici, Kranju in Tržiču."

"Še letos naj bi odprli 15 črpalk, tudi v Ljubljani in Mariboru. V Avstriji jih imajo 32, letos pa naj bi jih odprli še 25, vse v partnerstvu s Hoferjem."

Vir: http://www.zurnal24.si/ceneje-do-bencin...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

energetik ::

Še vedno predaleč od LJ, da bi se mi splačalo.

Kako je pa s plačilom? Baje prej vstaviš kartico in vtipkaš PIN, ter pobereš kartico. Ampak kako se potem na koncu pravi znesek odtrga, če že pobereš kartico?

Mesar ::

Dinamično odtegovanje.

A ni nekaj podobnega tudi nekje na koroškem? Sam tista ko sem jo jaz videl ni bila od Hoferja... pa ena nekje med Ribnico in Kočevjem?
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

energetik ::

Mesar je izjavil:

Dinamično odtegovanje.
Kako to izgleda? Si zapomni podatke od kartice in na koncu odtegne?

Mesar ::

Tako je.
Your turn to burn!

root987 ::

A ni nekaj podobnega tudi nekje na koroškem? Sam tista ko sem jo jaz videl ni bila od Hoferja... pa ena nekje med Ribnico in Kočevjem?

Če misliva isto - v Mežici je IIRC mercatorjeva črpalka, ki je ubistvu 24/7 al kaj je že blo svoje čase pa je potem mercator dol kupu.

Jih je pa še ene par po Sloveniji...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

St235 ::

Mesar je izjavil:

Dinamično odtegovanje.

A ni nekaj podobnega tudi nekje na koroškem? Sam tista ko sem jo jaz videl ni bila od Hoferja... pa ena nekje med Ribnico in Kočevjem?


ja, tista je merkatorjeva.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena goriva na AC - izven AC (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5312132 (8708) sbawe64
»

Deregulacija cen 95-okt. in dizla... na AC

Oddelek: Na cesti
295256 (3584) Heavy
»

Kje tankati benz? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16335944 (31067) Pithlit
»

Čudno tankanje bencina na Petrolu - nateg ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5013350 (9348) r3dkv1c4
»

Cena nafte (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13319007 (12602) krneki0001

Več podobnih tem