» »

Intel zapira tovarne, razvija nove procesorje

Intel zapira tovarne, razvija nove procesorje

Intel - Intel je napovedal, da bo zaradi vsesplošnega varčevanja zaprl tovarno v Šanghaju, kjer dela 2000 zaposlenih. Tovarno naj bi spet odprli čez poldrugo leto, do takrat pa bodo zaposleni lahko delali v Čengduju, kjer trenutno dela 600 ljudi, ali v Dalianu, kjer nova tovarna še ni povsem dokončana, a že zaposluje nekaj ljudi. Spomnimo, da je Intel že v začetku leta napovedal, da bo prisilno ustavil pet tovarn: dve v Maleziji, eno na Filipinih in dve v ZDA. Kasneje je še napovedal prestrukturiranje evropskega dela podjetja, saj se bodo vsi delavci v razvoju in raziskavah v Evropi združili v Intel Labs Europe.

Te novice seveda ne pomenijo, da se pri Intelu nič ne dogaja. Prav zdaj obljubljajo nove procesorje na arhitekturi Nehalem, ki bodo lahko porabili tudi manj kot 10 W energije vsled svoje modularne zgradbe. Več o njih bomo izvedeli na prihajajoči konferenci ISSCC, ki bo prihodnji teden v San Franciscu, ko jih bodo uradno predstavili. Trenutno najbolj varčen je napovedani Intel Xeon L5520, ki ima štiri jedra, 8 MB predpomnilnika, 2,26 GHz hitrosti in potrebuje 60 W.

Že od lani napovedana Tukwila iz družine Itanium, ki naj bi bila prvi procesor z dvema milijardama tranzistorjev in bi morala luč sveta ugledati že lani, pa je žal spet prestavljena. Razlog naj bi bile inženirske izboljšave. Nov datum prihoda je postavljen na sredino letošnjega leta.

14 komentarjev

keba ::

intel prestavlja svoje nove izdelke kot po tekočem traku, zdej naj bi mel že 16 jedrnike pa še 8 jedrnikov nimamo.

mtosev ::

amd pa sanja oz zivotari. me zanima se koliko dolgo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

R33D3M33R ::

Zakaj te to zanima? Ti si intel fanboy, brigaj se za intel.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

mtosev ::

to ti mislis.

jaz sem pri tistem kateri ma kvaliteto. amd ma pa buggaste pa pocasnejse izdelke tak da jasno da intel.

nF2 + win 2003 = lep data corruption ce instaliras ide cdrveje od nvidije.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

oldguy ::

mtosev: To, da so crappy, vemo, a kakšno zvezo ima to z AMDjem? Glede kvalitete pa lahko rečem le to: v naši firmi imamo 6 Opteron based serverjev in dva Intelova barebone serverja. A uganeš, s katerimi smo imeli več problemov?

mtosev ::

me ne zanima odgovarjat na taka vprasanja.

z intelom sem mel 1x samo problem - defekten cpu. intel germany zamenjal in to je tudi vse. za amd pa 5x problemov. tak da no thx AMD.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

keba ::

pa je treba prou v saki temi tega?
mtosev ti so poje pubertetni 12 letnik ki nima pojma!

FireSnake ::

mtosev: pozabil si povdariti, da ti nisi referenca za trezno razmisljanje, niti nimas dovolj velikega vzorca, da bi s tem lahko prisel do nekih pametnih zakljuckov. In se bi lahko nastevali.

Skratka; to so le tvoja natolcevanja.

Kaj zato, ce so pocasnejsi? Vazna je tudi cena. Kakor tudi, kaj za to ceno dobis.

In vsi, ki pljuvate cez AMD si malo poglejte kaksne so bile reakcije Intela ob izidu Phenoma II.

Lahko recete le: "Hvala AMD".

Ampam, komu jaz to razlagam...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mtosev ::

mam dovolj da sem vido kak je z AMDjem. sigurno sem na 20 al vec pcjev delal, jih rihtal, sestavljal,...

cena bi bila vazna ce bi bili izdelki ok. das manj in mas vec problemov. nasplosno gledano.

beri kaj sem tu napisal: http://forums.techpowerup.com/showthrea...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Mavrik ::

Držite se teme.
The truth is rarely pure and never simple.

Valvoline ::

Denar sveta vladar :)

Azrael ::

Pa poskusimo z novico.

>zaprl tovarno v Šanghaju, kjer dela 2000 zaposlenih. Tovarno naj bi spet odprli čez poldrugo leto, do takrat pa bodo zaposleni lahko delali v Čengduju, kjer trenutno dela 600 ljudi, ali v Dalianu, kjer nova tovarna še ni povsem dokončana, a že zaposluje nekaj ljudi

Če napisano drži, bi prej rekel, da gre za prenovo in ne zaprtje tovarne. Da bi neka mašinerija stala leto in pol, nima smisla, konzervacija in nujno vzdrževanje in potem spet ponoven zagon je zelo drago.

Če pa tega ne storiš, potem pa je bo ponoven zagon proizvodnje še mnogo dražji in težji, praktično je v takem primeru bolje vse skupaj odpeljati na odpad in stvar postaviti na novo.

In tudi , če pustimo ob strani tehnikalije. Ob hitrem tempu razvoja v tej branži, je malo verjetno, da bi še imela smisel zaganjati takrat verjetno že zastarel proizvodni postopek.

Tako, da gre ali za prenovo ali dokončna ukinitev.
Nekoč je bil Slo-tech.

FireSnake ::

[-----]

Azrael: bi se kar strinjal!

Ja, sem si malo pogledal kaj si pisal. Vecjega natolcevanja ze dolgo nisem prebral. Da ne recem se kaksne glede polomljene anglescine. Uporabniki, kot si ti sploh ne bi smeli pisati po tujih forumih, ker nam delate sramoto. Zato cim prej zbrisi tisto SLO/Maribor navezo.

Da se obregnem se ob tole: kaj za vraga je "na splosno gledano"? Kaksno gledanje je to? In, kaksni so se ostali "derivati" tega? >:D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Ciklamen ::

[------]

Nazaj na temo:

Žalostno, da ukinjajo tovarne, in to na delih sveta, ko so dela ljudje potrebni (oziroma, bolj denarja).

Ampak, tak pač danes svet je, samo kapital nas je.
- End of the Post ->

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socializem po ameriško (3): Foxconnova tovarna v Wisconsinu

Oddelek: Novice / Rezultati
4215931 (12675) FireSnake
»

Nokia odpušča in seli vso proizvodnjo v Azijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8018813 (16089) para!
»

Intel bo investiral milijarde, zgradil novo tovarno

Oddelek: Novice / Procesorji
94783 (4056) Jst
»

Fujitsu pripravlja osemjedrni Venus

Oddelek: Novice / Procesorji
143264 (2446) Daedalus
»

Težave za Intel in Microsoft

Oddelek: Novice / Rezultati
203583 (2717) 3p

Več podobnih tem