» »

Pomoč pri spletni strani

Pomoč pri spletni strani

snoopy20 ::

hy!

jaz bi pa vas lepo prosil za pomoč! za neko društvo sem izdelal HTML spletno stran ki gostuje na G Serverju.

problem pa je sledeč: v mozzili vse štima pa lepo odpira vse,...

v IE pa javi


zdaj pa nevem kaj bi lahko bil problem?
tu je še link strani: www.pgd-maribor.pobrezje.si
  • spremenil: snoopy20 ()

tempoFlow ::

Ob hitrem pregledu sem ugotovil, da tudi fireFox javi napako in sicer b = null v kodi

function contains_ns6(a, b) {
while (b.parentNode)
if ((b = b.parentNode) == a)
return true;
return false;

Morda to kaj pomaga...

snoopy20 ::

hy

to skripto sem najdo med free skriptami na netu in se sam ne spoznam full na te stvari, zato sem mislil, da jo lahko kr vstavim in bo delalo normalno!

ker tam ko sem jo najdel je ta skripta normalno delala v vseh brskalnikih!

edino, če mi kdo pomaga kaj moram tu spremenit?:(

opeter ::

link ti ne dela...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

snoopy20 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: snoopy20 ()

Tody ::

men dela v ie 6 in ff3 brez problema

snoopy20 ::

stvar je v tem, da včasih odpre ta error in če klikneš refresh dela normalno, potem pa čez nekaj časa spet enako?

meni doma tudi dela normalno, v gasilskem društvu pa so gledali to stran na njihovem računalniku v IE pa je baje nonstop to odpiralo.

snoopy20 ::

hy

zdaj sem še z validatorjem pregledal pa odpravil večino napak, ki so bile.
zdaj sicer nekaj jih je še ostalo ampak nevem kako jih naj odpravim?

vsakršen nasvet je dobrodošel?!

Tody ::

ja povej kake napake so ane :)

snoopy20 ::

hy!

tu je link do validatorje!

stvar je v tem da mi javlja napake pri tem koledarju, pa sem ga za test odstranil iz kode pa je še vedno odpiralo error!

druga napaka pa je pri meniju (246 - 253 vrstica kode). v dreamweaverju mi napiše to: The attribute: onmouseover does not conform to upper/lower case requirements.[XHTML 1.0 transitional]

hvala!

Atos ::

onClick, onMouseout, VALUE,... po XHTML standardu se vsi atributi in tagi pišejo z malimi črkami - se pravi: onclick, onmouseout, value,...

Vidim tudi, da uporabljaš html kodo za oblikovanje strani. Že nekaj časa je priporočjivo in dobra praksa, da uporabljaš CSS za te stvari.

Potem pa sem opazil, da tudi uporabljaš določene atribute, ki za pripadajoči html tag ne obstajajo. Recimo embed tag ne pozna atributa bgcolor. Če ne gre drugače obdaj embed z div tagom in v njem preko CSS določi barvo ozadja.

EDIT: Sicer pa nevem, zakaj bi hotel embed tagu določiti ozadje. Imaš to kak poseben namen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Atos ()

snoopy20 ::

Atos najlepša hvala!

sem spremenil določene stvari, koledar, ki sem ga vstavil sem izdelal z CoffeeCup Web Calendar, ki je generiral potem .swf, ki sem ga nato z dreamweaverjem samo vstavil in mi je on kreiral to kodo, tako da nevem zakaj je polek bgcolor?

snoopy20 ::

hy

zdaj sem popravil vse napake! validator mi pokaže da je vse ok, v dreamweaverju tudi,.. :)

upam da nebo več javljalo tiste napake v IE? kaj je možno da je še kaj drugega krivo? server al pa kaj drugega?

bluefish ::

pa si nastavil preverjanje na strict :).

snoopy20 ::

ja sem nastavil na strict.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1298341931 (1068) sunniegoldie
»

Internet Explorer 7 le za XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
12011171 (8240) Road Runner
»

w3 validator, mi lahko kdo razloži kaj je narobe

Oddelek: Izdelava spletišč
51441 (1324) njok
»

HTML 4.01 standard in NS-Mozilla ter težave

Oddelek: Izdelava spletišč
401586 (1120) Zzzzzzz
»

CSS

Oddelek: Programiranje
211060 (868) darh

Več podobnih tem