» »

HTML 4.01 standard in NS-Mozilla ter težave

HTML 4.01 standard in NS-Mozilla ter težave

cahahopie ::

Torej v glavo sem vnesu
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd"&g...
in sem po tem tudi izoblikoval stran. V IE dela vse lepo in prav, le nekaj CSSjev noče delat kot recimo "overflow: scroll". No pa dober, to je pač standard. Drugo kar pa je res zoprn, pa je to, da se NS prav grdo vede, recimo zamike itd.. tore se NS prav nič ne drži tega standarda. Ko pa to odstranim iz glave, pa NS začne pravilno prikazovat stran, le da je align osrednje celice na levo, prav tako se tudi potem v IE pojavi. Stran je grafično zelo zahtevna, pikolovska (vsak pixel mora štimat) zato ne sme bit odstopanj takšnih ali drugačnih.
Veste kaj si žeilm, da enkrat propade ta NS in vsi ti njegovi kloni, ker je sama jebarija glede združljivosti. Se pa striktno držim standardov kot jih narekuje w3schools, w3c.
  • spremenilo: cahahopie ()

Gandalfar ::

kateri NS?

Si poskusil z zadnjo mozillo?
Kaj pa pravi opera?

A w3c validatorja si pognal cez stran?

cahahopie ::

Ma NS 7.0 in Mozilla 0.98. Pognal čez stran? Ne vem kaj ravno misliš s tem, toda na vrhu nad headerjem sem to noter fliknu, kakor je to na slo-techu in drugje.
No hec je da je stran v NS lepša brez valdejtorja kot pa z.

Lunik ::

cahahopie - ce res delas po standardih mora vse stimat.

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/

cahahopie ::

Ma dej no...tole pa je pretiravanje - tale Validator. Ne rečem, če ti javi, da ni ALT taga, al pa če si kak tag kje ponovil..toda, da mi javi, da ni taga oz., da mam samo closing tag, ko pa imam 100% tudi opening. Pa neki javla, da "no tag height" ipd.. ??
No sami se prepričite:
Tukaj

Ziga Dolhar ::

Pretiravanje?

Imaš 216 errorjev -- oz. 873, če bi stran deklariral za xhtml 1.1. Moja stran je po xhtml 1.1 lepo valid -- da ne govorim o xbiteovih izdelkih.
https://dolhar.si/

darh ::

jap... moji prstki majo native xhtml podporo :D

cahahopie... ko tale stran reče da je nekej Valid, pol je VALID.
Excuses are useless! Results are priceless!

glavic ::

bi lohk videl kaksen xbitov izdelek ?
Musselli bizi

darh ::

exonium.net

z referencami je pa tako... ali so bile delane en čas nazaj oziroma vsebujejo input strank ki pa je v večini primerov dizaster...

Novejše stvari pa pač niso public :)
Excuses are useless! Results are priceless!

cahahopie ::

Xbite.... zrihti preload slik v meniju pri Gorenjki.

[BISI] ::

Ahjaj...zdaj pa se vazimo ali kaj?! jao...

Atribut height ni vec standard, zato ti validator javi napako. Huh, preload slik? JavaScript...ni standard. :D ;)

darh ::

cahahopie: ko bodo še kej $$$ nakazal ;D

[BISI]... Jscript ni standard?... no, če ti tako praviš...
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

_Marko_ ::

Glupo se mi zdi pri tem validatorju da teži če nimaš v IMG ALT taga napisanega... ;(( Celo Slo-Tech ima nekaj napakic :D

Zzzzzzz ::

Če je ta validator.w3.org vsemogočen s svojim znanjem, kaj je narobe v spodnji vrstici? Dobim napako, da ni tistga atributa, čeprow kot jst vidm, je... Morde pa slabo vidm... :\

Line 17, column 111: there is no attribute "MARGINHEIGHT" (explain...).

...g.jpg" marginwidth="15" marginheight="15" topmargin="0" bgproperties="fixed">

darh ::

a pa si kliknu na "explain" ker ponavadi piše.


Mare-CARe, če se ti TO zdi glupo pač ne validirej... problem rešen (al pa si pejdi prebrat poglavje o slikah v HTML specifikacijah)
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

Ziga Dolhar ::

Zvonko: je, pa ga ne bi smelo biti.

Kliknu "explain"?
https://dolhar.si/

_Marko_ ::

si bom šu prebrat poglavje... ampak vseeno zakaj bi mogu vsaki sliki napisal ALT=""? Vem da če se slika ne prikaže napiše alt... :\

Gandalfar ::

da so tvoje strani prijazne uporabnikom, ki morda ne vidijo in uporabljajo screen readerje ali pa uporabnikom, ki imajo izklopljene slike ali pa da ti tekstovni brskalniki lahko napisejo kaj je vsebina slike..

_Marko_ ::

No ja, sej to sem reku... :))

Zzzzzzz ::

Mhm, kdr člouk misli, da vse ve in vse zna, se mu zdi čudno, če je kaj narobe...

Na koncu sm kliknu explain in mi je reklo, da tega atributa tam ni oz. da v tem tagu ne obstaja v HTML 4.01 Transitional... Damn...

Ne vem, ti standardi mi ne gredo glih dobro...
Kako npr. vi skombiniraste (X)HTML in kak jezik za izdelavo dinamičnih strani (PHP), da je vsa zadeva 100% po standardu? Košček po košček v validator al kako?

darh ::

Zvonko... PHP nima nič zraven HTMLja.. PHP ga je outputa... tko da ni važno spljoh..
Excuses are useless! Results are priceless!

Zzzzzzz ::

Dooooooooooooh... Mislm, ej, to pa ja vem. (I work PHP with a year almost...:D

Jst sm mislu bl kako prakso uporabljaste pri izdelavi dinamičnih strani? HTML v svoje fajle (templates), PHP + HTML vse v istih fajlih, pomešano s ta veliko mamino žlico, vsa HTML v en fajl in organiziran v procedure, itd...

Jst sm probal vse zgoraj našete sisteme, pa se mi noben ne dopade glih preveč... :\ Sm zahtevn, a?

Kteri je še kak tak najboljši sistem razporejanja kode in HTML-ja, da imaš dober pregled nad "dogajanjem", v skripti?

darh ::

Moja koda je 99% ločena od HTMLja (templates), razen tisti 1%, ko je to resnično nemogoče - preveč kompleksen output.

V bistvu sem se telih predlog že tako navadu, da ne morem več delat brez.
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

Zzzzzzz ::

Ja, ko se človek nekej navadi...

Še tole: Kaj uporabljaš za povezavo predlog s PHP-jem? Mislm, si izumu kak svoj nov sistem kako vse skupaj povezat al uporabljaš kaj že narejenega (a la Smarty)?

darh ::

itak da svoje .... Smarty je IMHO neuporaben. preveč kompleksen za brez veze.. reče se mu pa ExoTemplate ;)

Zna pa loopat, podpira pogoje in seveda izpise, od "RAW" do takih z malo logike in formatiranjem datuma..
Zna cachat že sparsane skripte (parsanje kompleksnejših zadev traja tam okol 70ms (pII300), ko je pa enkrat keširano, pa init traja pod 5ms...

kevl ane :\
Excuses are useless! Results are priceless!

glavic ::

da ne odpiram nove teme:








CELL 1.

Text bla bla
bla bla
bla bla
bla bla
CELL 2.
CELL 2.


Kako bi naredil da bi imela celica CELL 2. konstantno višino (height) in da nebi bila odvisna od CELL 1.
Musselli bizi

cahahopie ::

Znotri cell2 daš še eno tabelo.

glavic ::

ja to vem. bi se dalo brez mogoce ?
Musselli bizi

cahahopie ::

Ne. Ne bi se dalo, ker se drugi dve celici avtomatsko navezujejo na drugo. Druga je v istem TRju kot prva, tak da bi bla druga nekako statična ni možno glede na prvo. Tretja pa se pač širi.. :)
Sicer kakšen problem pa je, da daš znotri še eno tabelo?? Nardiš itak lahko enak izgled kot pa da bi blo brez dodatne tabele.

glavic ::

no pa še mal css standrad-a da ne odpiram nove teme:

zakaj mi javi warning :=>

font-family: You are encouraged to offer a generic family as a last alternative
Musselli bizi

Ziga Dolhar ::

Na konc font-family ruknes 'serif' oz. 'sans-serif', ki oznacuje genericno skupino serifnih (z repki -- Times New Roman style) in neserifnih (brez repkov -- Arial style) pisav.

Sicer pa, a ti ob errorju ne ponudi tudi "KLIK!"-a na obrazlozitev?
https://dolhar.si/

glavic ::

kot sem zgoraj napisal to ni bil error temveč warning, kajti css je valid...

zanima me tudi kako narediti link, ko ga pritisneš da se ti odpre novo okno..

<a href="xx" target="_blank">ddjks</a> javi napako... kako bi se dalo brez targeta in js ?
Musselli bizi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glavic ()

glavic ::

alo ?
Musselli bizi

Loki ::

Se ne da.
target atribut ni vec veljaven v XHTML, zato lahko novo okno odpres samo z JS (ceprav ne delat tega, ce ni nujno)-

glavic ::

kako majo pa kle to uštiman ?
Musselli bizi

darh ::

Glavic, link nisi prov naredu (al je to namenoma in misliš slo-tech?)
Excuses are useless! Results are priceless!

glavic ::

ne mislim sem kako majo to zrihtan na slo-techu..
pa imajo target="_blank"

če že delam v xhtml 1.1 me zanima če je kakšna komanda za xml da odpre link v novem oknu ?
Musselli bizi

Loki ::

lahko se zmerej sprejmes kompromis in kodiras po XHTML Transitional.

glavic ::

a mi lohk kdo pove kako bi preko preko linka odprl novo okno brez js in da bo xhtml valid.
Musselli bizi

Zzzzzzz ::

Tku, BTW:

Ob validacij HTML-ja (4.01) dobim npr. N warningov. Zdej pa, koliko so ti warningi pomembni oz. ali lahko le-ti povzročijo, da se stran v današnjih brskalnikih (IE 4-6; NS 6.x, 7; Mozilla 1.x) ne prikazuje prav?

Zanima me tudi tisti warning, ki ima nekaj proti znaku "&" v naslovih povezav. In sicer, v katerem brskljalniku stran, ki bi imela povezavo narejeno npr.
a.php?b=1&c=2
namesto
a.php?b=1&amp;c=2
ne bi delala?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zzzzzzz ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doctype - kateri HTML doctype

Oddelek: Izdelava spletišč
172203 (1869) gregy
»

Internet Explorer 7 le za XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
12010826 (7895) Road Runner
»

SiOL-Tech

Oddelek: Slo-Tech
242396 (1744) AndrejS
»

XHTML

Oddelek: Izdelava spletišč
191507 (1156) darh
»

Validation Results

Oddelek: Izdelava spletišč
171388 (1173) R33D3M33R

Več podobnih tem