» »

zavarovanje brežičnega omrežja

zavarovanje brežičnega omrežja

ffka ::

Danes sem dobil nov modem z siola , ki ima tudi funkcijo brezicnega omrezja , ko se povezem z prenosnikom mi javi da je omrezje nezavarovano , kako naj ga zavarujem , zaklenem da drugi iz okolice nebojo mogli dostopati do mojega interneta.

lp

bluefish ::

kot prvo določi geslo za dostop do nastavitev (trenutno je verjetno v veljavi default geslo, ki ga ni problema najti na netu), nato pa uporabi WPA2-PSK AES zaščito (če je na voljo, drugače pa WPA) in spremeni SSID. V navodilih si preberi, ko dostopaš do nastavitev. Ponavadi v brskalnik vneseš 192.168.2.1 ali 192.168.2.2 .
Ko ti to uspe, lahko narediš še MAC filtriranje.
Skratka, vse je v navodilih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

kanzyani ::

up ime : user
geslo : user

tako je default geslo na mojem siolovem modemu , ni pa nov ... :) čene pa pokliči na 080 1000 in povprašaj za geslo. potem pa ga obvezno spremeni!

ffka ::

Navodil mi niso dali zravem modema , http://192.168.2.1/ na ta naslov pa me noce povezat.

kanzyani ::

naslov pri meni je bil 192.168.1.1 ali pa 192.168.1.2
probaj ta dva

ffka ::

sedaj ko dam povezi mi napise windows se povezuje z omrezjem , 5 min in potem nic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ffka ()

bluefish ::

pa si se ponovno povezal s tem geslo, ki si ga uporabil za WPA?
Drugače pa pač naredi hard-reset in bo vse na tovarniških nastavitvah.

ffka ::

sem probal tudi izključiti zaščito in nastaviti na določeno mac stevilko , vendar isto ni povezave.

bluefish ::

no, stvar delaš narobe in to je to. Dobi si navodila in delaj z njihovo pomočjo.

Skratka, najprej zamenjaj geslo za dostop do modema/routerja, nato spremeni SSID in ime povezave na njem. Poveži se znova in nastavi še WPA. Ko boš to uspešno naredil pa se ukvarjaj še z ostalim.

ffka ::

skratka , dela :D uspelo mi je da se ugasnil zascito in nastavil da lahko dostopajo samo doloceni racunalinik prek mac , SSID sem zamenjal , ko nastavim wpa stvar nedeluje , sem klical na siol in so rekli da mi bodo poslali navodila po emailu , ko nastavim pa WPA zahteva omrezni kljuc napisem notri kodo ki sem jo dolocil na modemu in spet nedela , hmm .

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ffka ()

bluefish ::

da se ugasnil zascito in nastavil da lahko dostopajo samo doloceni racunalinik prek mac

Z malo truda se da to zaobiti.
Res prava zaščita je WPA2 in še MAC blokiranje.

ffka ::

ja , vendar problem je v tem da prenosnik zahteva omrežni ključ ,sploh nevem kaj je to niti kje ga najdem .

bluefish ::

nimam slo win, vendar je to morda ravno WPA geslo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router Security

Oddelek: Pomoč in nasveti
368451 (7857) Route66
»

WiFi in android

Oddelek: Omrežja in internet
3212548 (9626) Anaa1
»

Kako naj zaščitim domače omrežje!

Oddelek: Omrežja in internet
133557 (3400) R-G
»

Wifi in prijavljanje v winXP

Oddelek: Omrežja in internet
231993 (1665) bluefish
»

Router in Wireless system?

Oddelek: Omrežja in internet
253636 (3396) ToJo

Več podobnih tem