» »

Navodila za Proklik preko ADSL

Navodila za Proklik preko ADSL

kurdl2001 ::

Navodila za Proklik preko ADSL

Domov - mesec.biz
8-O




[popravil link da dela -- moderator]
Area 51
  • spremenil: CaqKa ()

Bakunin ::

Klemenn ::

meni stvar na navadnem prokliku ne dela :\

Matko ::

Preveri, ce ti se velja certifikat,
ker preko klicne povezave se lahko povezes tudi s pretecenim certifikatom.
Preko interneta pa ne.


PS: Strosek novega certifikata je 18.000 SIT

Klemenn ::

hm..da rečem tako;

če proklik dela, potem velja certifikat? :\

oz kje to prevert?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

Matko ::

informacije o cerftifikatu najlazje najdes:
IE / tools / internet options / content /certificates... / (izberes kateri te zanima) view

kadar se PROKLIK uporablja preko klicne linije (ce klices direktno na NLB)
je certifikat lahko ze pretecen, pogoj je samo kartica.

V primeru delovanja preko interneta pa mora biti obvezno veljaven,

darh ::

Pa sej nimajo proklikovi certifikati kaj z IE... certifikat je na kartici... or am i way off?
Excuses are useless! Results are priceless!

Matko ::

A tukaj vsi govorite samo na pamet ?
Bilo bi dobro, da kdo svojo trditev tudi argumentira,
drugace smo na nivoju "Baba cula, baba rekla" !

darh ::

@Matko -- v IE nimam nobenega certifikata, v FF pa enega in ta je ta Klik (navaden, ne pro). Ko se povežem na Proklik morm imet v readerju kartico, kar me pripelje do zaključka da je certifikat NA kartici, da?
Excuses are useless! Results are priceless!

SavoS ::

Kako ugotoviš. če je certifikat veljaven, ja enostavno pogledaš na kartico, do kdaj ti velja kartica, če ti je potekla pač zaprosiš za novo!
Če pa se z staro kartico povežeš preko adsl linije se ti kartica zaklene in moraš naročiti vse komplet novo - 18.000 sit!!
To seveda ne velja za dial up userje, kajti, tam se preverja le pin koda !!!! uporabljaš lahko še staro kartico.....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Pouh ::

Oprostite za obuditev teme...

Torej: prešaltali smo iz dial-up na adsl. Kartici je potekel rok 07, certifikatu pa poteče 2011. Se pravi, da moram zdj to komplet naročat (cca 80€?)?
Muči me tudi to, da nova plata nima com priključka...obstaja COM to usb?(Oberthur čitalec ima namreč com in ps2 priključek obenem?)
3. Foter, ko je posodabljal certifikat ni naredil back-up a. Certifikat se nahaja samo v internet explorerju, iz katerega, ga ne morem izvoziti, saj mi javi napako... (predlogi kje bi dobil certifikat).

Hvala za pomoč.

Klemenn ::

ja, rabiš novo kartico
ja, najceneje te pride če :
KUPIŠ tule, ker v BB je nekaj čez 30 i think?
certifikat pa ne vem kakšen imaš pri tem, sej rabiš samo kartico za certificiranje in tega certifikata k je gor niti ne moreš prenest

če si pa zgubu kakšen certifikat od klika/podobnega in se ti ne da izvoziti...potem pa dvomim da ti ostane kaj drugega kot preklic pa naročilo novega...pa backup naslednjič

Pouh ::

Slabše zame ne bi mogel napisat:)
En človek (po telefonu) mi je sicer rekel, da ne bo treba nič menjavat...
Koliko stane nova kartica?

Klemenn ::

če imaš potečeno kartico potem se preko adsla ne moreš povezati, to je zaradi nekega buga ki dovoli potečenim karticam da vseeno delajo, možno le preko dial up.
za kartico ne vem, ne delam na banki

za čitalec, te bo ceneje prišlo da kupiš novega na usb, ki bo obenem še nov, kot pa pretvornik iz serijskega na usb

z certifikati pa ne vem če ti bo kdo lahk povedal kaj lepšega

Duhec ::

Kot je že povedal @lemenn, rabiš Pametno kartico - "ena za vse" in nek nek USB čitalec teh kartic, ki ga dobiš v prosti prodaji.
Tisti digitalni certifikat do katerega ne moreš v IEju lahko pozabiš, saj je bil za dial-up povezavo v povezavi s COM čitalcem.

Pouh ::

Zgleda, da se nismo razumeli, oz. mi je po telefonu (na prokliku) narobe povedal.
Kot sem zgoraj povedal, certifikat (kvalificirano digitalno potrdilo) velja do 2011 (na kartici je sicer datum 2007, vendar je podaljšana).
Telefonist mi je rekel, da bo vse delalo, samo novi čitalnik moram nabavit...

Tisti digitalni certifikat do katerega ne moreš v IEju lahko pozabiš, saj je bil za dial-up povezavo v povezavi s COM čitalcem.


Potem moram zdaj zaprositi za nov certifikat? To pomeni, da moram spet podaljšati certifikat (50€), ali mi dajo zastonj novega.

Malo sem zmeden glede tega, hvala za pomoč.

Duhec ::

Če je certifikat na sami pametni kartici podaljšan potem rabiš samo še USB čitalec za to pametno kartico.Inštaliraš ga po navodilih proizvajalca.
Nastavitve v Prokliku za dostop preko ADSL pa imaš na spletni strani NLB, konkretno tukaj., kot tudi vsa ostala vprašanja in odgovore okoli Proklika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Proklik pomoc - pokvarjen disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
152600 (2270) MIHAc27
»

Programje za poslovno E-bančništvo (Halcom & stuff) - nejasnosti

Oddelek: Programska oprema
125026 (4359) aigmt
»

Internetno bančništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7419170 (14856) Tilen
»

širokopasovni net (T2 -10/10) in dial-up težava

Oddelek: Omrežja in internet
182038 (1562) globoko grlo
»

Proklik . geslo za povezavo z banko

Oddelek: Programska oprema
81427 (1261) ToniT

Več podobnih tem