» »

Izbira dobrega routerja

Izbira dobrega routerja

PerS ::

Zadeva je torej taka:
-telemach kabelski net (1mb povezava)
-3 računalniki
-konstantno obremenjena povezava, vsaj nekje 80% (torrenti, youtube, delo itd..)

Ker se internet sesuje tudi po večkrat na dan in ker pri telemachu pravijo, da za to niso krivi, ker net deluje, mislim da je kriv moj router. To je popolnoma logično, stal je 10€, mi pa ga obremenjujemo z 1mb linijo praktično cel dan.
Sedaj pa iščem kakšen bolši router, switch ne sme biti zaradi kabelskega interneta. Pomembno je, da se mi ne sesuje vsakič ko obremenim linijo, 4 porti pa mislim da so mi tudi dovolj. Po možnosti, če zadeva ni predraga bi bilo pa fajn tudi če bi imel kakšno antenco, saj je en računalnik prenosni in ima wireless, s časom bi pa potem lahko kupil še kartice za ostale računalnike in se znebil kablov. Imate kakšen predlog kaj bi bilo najbolj price/performance?

blackbfm ::

Linksys WRT54GL ali pa Buffalo WHR HP 54. Na oba naložiš tomato firmware, konfiguriraš in pozabiš na probleme8-)

ZGI ::

Linksys WRT54GL, 58€ mislim da ga cenijo v comtronu
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

netanyahu ::

Linksys WRT54GL + Tomato/DD-WRT firmware

PerS ::

aha, torej je Linksys WRT54GL edina prava izbira :)

Sicer se mi zdi drag, sem mislil da bo kakšna cenejša varianta, ampak če je res tako super, da se mi potem ne bo potrebno več ukvarjati s tem, bom že nabral denar... Kaj pa kartice za računalnike? Eno imam doma, pa ima v primerjavi s prenosnikom zelo slab signal. So se že kaj popravile v teh par letih, ali so tiste cenejše še vedno tak šrot. Zidova sta ubistva 2 vmes, stanovanje pa tudi ni veliko niti nima debelih sten. Mogoče vzamem potem še kar dve kartici in vse skupaj spravim na wireless...

luky ::

Linksys WRT54GL + Tomato in pozabi na težave .....
luky!

SasoS ::

Buffalo ima enak hardware kot Linksys in boljši wireless.

kumby ::

js sm linksysa kupo pa gor dau dd-wrt, pa dela tak kot je treba.Tomato pa mi ni prišo prav, ker mora moj linksys signal sprejet in ga repetirat naprej na več krajev.mislim pa da v tomatu gre pa sam na eno osebo, al pa js neznam nastavit prav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
879743 (6484) janezek67
»

Kateri usmerjevalnik izbrati?

Oddelek: Omrežja in internet
101753 (1211) Vanadium
»

Kateri usmerjevalnik (router) ?

Oddelek: Kaj kupiti
282586 (1877) blackbfm
»

Nakup Ruterja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12712675 (9273) Pyr0Beast
»

WRT54GL ali TL-WR642G

Oddelek: Omrežja in internet
132320 (2075) Tomay

Več podobnih tem