» »

Električni sunek zbrisal podatke na disku!!!

Električni sunek zbrisal podatke na disku!!!

Andy22 ::

Ali je možno, da zaradi izpada električne energije na namiznem računalniku izgubim vse podatke na disku, namreč meni se je to pravkar zgodilo!

Hvala vsem za uporabne odgovore!

ModriN96 ::

Je možno ja...lahko se tudi zgodi da zgubiš celo particijo...

Uglavnem rešt se da vse in sicer men osebno en najbolših programov za to je GET DATA BACK!

Andy22 ::

aha, kako pa to naredim s tem programom?

Shark-357 ::

V tem primeru ne smeš nameščati in kopirati na poškodovani disk nič (ne programov in ne fajlov).
Odklopi in odstrani disk iz PC-ja, ter ga priklopi na drug Pc kjer imaš nameščen program get data back. Poženi scan na disku iz kjer bi rad reševal izgubljene podatke.

Zgodovina sprememb…

Andy22 ::

ja hvala, sam je pa problem, ker ima računalnik še enlo leto garancije, pa ga nesmem odpirati, kaj v tem primeru narediti?

blackbfm ::

Drugič kupi računalnik po komponentah, je ceneje (če ga sam sestaviš seveda) pa še garancija ti velja za vse posebi:D Drugače pa probaj s fenom segret nalepko in jo previdno odstranit. Ko končaš pa jo nalepiš nazaj gor. Včasih se je to dalo brez problema, zdaj pa nevem:D

bluefish ::

Lahko ga brez problema odpreš, saj garancija po zakonu velja na posamezne komponente in je tista nalepka zadaj brez pomena.

Andy22 ::

Ja hvala lepa, za vse nasvete, samo se vseeno bojim trgati nalepko, razen če res drži, da več nima pomena ta nalepka, zakaj bi jih pa potem sploh gor nameščali???

PacificBlue ::

Ja hvala lepa, za vse nasvete, samo se vseeno bojim trgati nalepko, razen če res drži, da več nima pomena ta nalepka, zakaj bi jih pa potem sploh gor nameščali???


Zaradi servisa.

Andy22 ::

Sepravi, če naprimer crkne grafična kartica, pa je računalnik v garanciji še, ma pa ftrgano nalepko, mi bo garancija vseeno priznana???

bluefish ::

garancijo na grafično ti morajo kljub odstranjeni nalepki priznati. Enako seveda za vse ostale komponente.

PacificBlue ::

Da. Čeprav bi ti znali mogoče težiti, ampak jih moraš seznaniti z zakonom. O tem so že tekle debate na tem forumu. Ti bo še verjetn ker drugi kaj več povedal o tem.

Andy22 ::

na nalepki piše sledeče, ker ni tista nalepka sive barve, na kateri piše POZOR!

ampak je bela nalepka na kateri piše:
GARANCIJA NE VELJA V PRIMERU POŠKODBE ALI ODSTRANITVE GARANCIJSKE NALEPKE!!!

Kaj pa zdaj?8-O

bluefish ::

Kot rečeno in debatirano že v mnogih temah je ta nalepka nična in garancija velja na vsako komponento posebej (disk recimo 3 leta, grafična eno,...). Če pa se ob uveljavljanju kaj zmrdujejo in ne popustijo od svojega pa jim pod nos pomoliš kakšen člen iz zakona o varstvu potrošnikov ali pa omeniš tržno inšpekcijo,...

blackbfm ::

Jaz bi odstranu. Ker tale nalepka je res nateg če malo pomisliš:P

Matek ::

Ta nalepka lahko velja samo za garancijo celotnega sistema (če ga kupiš kot zaključen izdelek). Ko jo raztrgaš, so veljavne samo še garancije posameznih komponent v računalniku, kar je lahko slabo v primeru, da ima celoten računalnik daljšo skupno garancijo. Ne moreš pa povsem izgubiti garancije na neko komponento, če jo proizvajalec nudi in če si z njo povsem pravilno ravnal.

Ampak kakorkoli - zakaj bi skrbel, ali bo res tako kot pravimo ali ne? Enostavno pojdi v trgovino, kjer si ga kupil, povej, kaj se je zgodilo, in jih prosi, da ti dajo disk ven in nalepijo novo nalepko.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Andy22 ::

sem jo s fenom segrel, pa je šla brez problema dol:D

Pa tudi podatke sem rešil in jih dobil nazaj, hvala vsem, ki ste sodelovali pri moji nalogi!;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Andy22 ()

Lynx ::

odlično!!

dukenukem ::

men je npr zbrisalo boot sector, ko je grmelo in je štrom zatrokiral 2x ,dal repair in delalo lepo naprej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancijska nalepka (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
828836 (6062) Invictus
»

varnostna nalepka

Oddelek: Loža
131647 (1148) connel
»

Garancija

Oddelek: Kaj kupiti
422919 (1386) darkolord
»

MLACOM!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
545636 (2841) Mr.B
»

OC in garancija!!

Oddelek: Navijanje
131430 (1152) Mate

Več podobnih tem