» »

Brenčanje novih zvočnikov

Brenčanje novih zvočnikov

HIP_HOP ::

Pred kakim letom sem nabavil slavne Genius sw 5000 zvočnike. Bili so poceni, gredo naglas. Vglavnem imajo vse za nezahtevnega uporabnika.
Po selitvi v novo sobo me pa je zelo začelo motiti brenčanje iz wooferja. Menil sem, da so zvočniki potrebni menjave in sem jih včeraj zamenjal z novimi Logitech z4.
Po zagotovilih prodajalca bi zvočniki v pripravljenosti morali biti čisto tiho. A ko sem jih priklopil doma se sliši brnenje iz wooferja tudi, ko so zvočniki izklopljeni.

Zanima pa me če lahko kaj naredim, da bi to preprečil. Obstaja kakšna naprava, ki to preprečuje ali je možna samo menjava zvočnikov.

Že v naprej hvala za odgovore

NavadniNimda ::

Obrni šteker za elektriko, morebiti bo pomagalo.

tempoFlow ::

Lahko pa poskusiš priklopiti na drugo vtičnico kot računalnik, saj ti motnje najbrž povzroča prav računalnik.

HIP_HOP ::

Računalnik ni kriv, ker če vse odklopim iz wooferja. Vseeno brenči. To s štekerjem bom pa probal.

Probu sm šteker pa ni nič bolje. Sej če logično gledaš, tk nima veze. A še ma kdo kakšno idejo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HIP_HOP ()

ben-cc ::

@ HIP HOP... MA VEZE...

HIP_HOP ::

@ben-cc
Sm probu, sam v mojem primeru ni blo nič boljše.

Trancedeejay ::

Pomeri voltažo v vtičnici. Če je prenizka aktivni sub brni. Ali je sub vklopljen v isti razdelilec kot racunalnik?
Have a nice Day

Matt
Music is the key

jest10 ::

Sub bo vedno malo brnel, ker glajenje napetosti nikoli ni popolno. Kako glasno bo brnel je pa odvisno od proizvajalca, koliko se je potrudil pri izdelavi:P
Dodatno pa lahko brnenje povzroča še napetost na vhodih za zvok ali kakšna napaka v samem vezju.

shark_nm ::

Brnenje lahko prihaja tudi znotraj ojačevalca... npr ozemljitev ali pa slabi stiki na napajalniku.

grex ::

Jaz sem zadevo delno rešil s tistim razdelilcem proti streli, ki ima še Netzfilter (!pomembno) noter, da gladi manjše preskoke napetosti.
Nisem električar pa se ne spoznam sicer, ampak ta šum (oz. brum v tvojem primeru) naj bi bil zaradi prebijanja elektrike do zvočnikov (=slaba ozemljitev) in nestabilne napetosti.

Naj raje kak električar kaj več pove o tem.

mrdaco ::

Meni brni woofer, ki je malo višjega cenovnega razreda. V bistvu v naši bajti marsikatera naprava brni, s tem da je pri wooferju to najbolj opazno. Še bolj se opazi recimo če se v bajti vklopi kaki fen ali kaj podebnega. Zgleda je slaba ozemljitev ali kaj podobnega. Enkrat bom probal menjat fazo, da vidim če bo kaj razlike.

bibip ::

HIP_HOP, imel sem isti problem.

Rešitev: vse napajalne kable ( 230V omrežje) daj čim dlje vstran od signalnega kabla (računalnik - zvočnik). Sliši se brum 50Hz. Zvočnike daj naglas čez polovico, da boš vedel v katerem položaju nehajo brnet.

Čisto tišino pa tudi ne vem če boš dosegel, ker ko kabel priklopiš na računalnik še vedno slišiš razne motnje. Brum bi pa moral odpraviti.

Če bi bil ojačevalec, bi samo odklopil signalni kabel, pa bi bil brum še vedno prisoten. Če pa bi ti to naredil, pa bi moral brum izginiti.

Naredi, kot sem ti zgoraj napisal, pa bo.

HIP_HOP ::

Razdelilec imam zelo dober je tudi zavarovan proti streli. Woofer sem pa priklopil že samo v vtičnico brez signalnega kabla in vseeno brni.
Moti me to, da ko grem spat ali se učim moram vedno vse izklopit iz vtičnice. Po zagotovilu prodajalca zvočniki naj nebi brenčali ampak zgleda, da reče tako samo da proda.

kitewing ::

Odgovor si napisal v drugem stavku. "Bili so zelo poceni". "Vedno" se držim reka: Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni. Genius slovi po ugodni ceni, kvaliteta pa ....jo slišiš.

Revenant ::

Če tolk brni da se ne morš učit; jaz bi na tvojem mestu vrgel vse iz sobe s pojslo zraven v smeti. Garancija, ni druge.
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

bibip ::

Potem pa je nekaj z ojačevalcem narobe. Nesi nazaj. Pri meni tega ni. Če pri meni izklopim signalne kable, je tišina, pa tudi, če dam zvočnike do konca na glas.

HIP_HOP ::

Popolnoma se strinjam s tem rekom, da ne kupujem poceni. Zaradi tega sem tudi prodal Genius zvočnike in nabavil Logitech, ki so bolj kvalitetni.

Zelo pa moram pohvaliti Eventus, ki je pooblaščen serviser Logitech izdelkov, ker mi ne odpišejo na mail po enem tednu.

kitewing ::

Popolnoma se strinjam s tem rekom, da ne kupujem poceni. Zaradi tega sem tudi prodal Genius zvočnike in nabavil Logitech, ki so bolj kvalitetni.

Zelo pa moram pohvaliti Eventus, ki je pooblaščen serviser Logitech izdelkov, ker mi ne odpišejo na mail po enem tednu.

Ali si poslal mail na servis(na)eventus.si ?

HIP_HOP ::

Danes sem le dobil odgovor od Eventus. Zgleda, da zvočniki lahko malo brenčijo, kot so mi napisali v mailu.

Kaj je malo je pa zelo relativno. Mene osebno zelo moti, ker uporabljam prenosnik in je skoraj neslišen.Pred tem sem uporabljal PC z glasnim ventilatorjem in me brenčanje res ni motilo. Če bo kdo malo poguglal pa tako ali tako za vsake zvočnike piše, da brenčijo npr. Logitech Z4 hum.

Ob takšni ceni, kot jo imajo zvočniki bi se lahko proizvajalec potrudil in uredil takšne osnovne stvari, kot je brenčanje.
Brenčanje bi pričakoval od enega X podjetja, kateri zvočniki bi stali npr. 10€ ne pa od podjetja kot je Logitech.

bibip ::

Poceni logitech zvočniki niso ravno neka roba. So bili Genius sw 5000 presneto boljši.

Imaš ti kakšen mikrofon vklopljen?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako rešit brnenje v zvočniku?

Oddelek: Pomoč in nasveti
232753 (1873) neverjetni99
»

brum v zvočnikih kriv je štrom!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
418400 (5621) settler
»

brnenje v zvočnikih

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
497295 (5071) bullet321
»

Kakovost zvočnikov Logitech Z506, 5.1

Oddelek: Zvok in slika
172670 (2279) fireX88
»

Brum pri PC--->Hi-Fi

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
182740 (2251) Moravče

Več podobnih tem