» »

Problem z glasnostjo zvoka pri gledanju filmov

Problem z glasnostjo zvoka pri gledanju filmov

dreamlost ::

Vedno ko zadnje čase gledam kak film se mi zdi da je vse skupaj prepotihem (in ne, ne postajam naglušen), zato dam vse nastavitve za glasnost do konca (tudi zvočnike), ampak zvok pri filmih je še vedno pretih, pa še šumenje me moti, ker je zvočnik tolk naglas....
Zanima me če obstaja kak program, ki ful ojača zvok, da mi ne bo treba vrteti gumba do konca in s tem povzročati šumenja?
...aja, pa pri poslušanju muske (raznih mp3-jev) je pa zvok še preveč naglas - zato se mi vse skup zdi tolk čudno...:\

Za gledanje filmov uporabljam BSPlayer, nameščene mam win xp pro...hmmm, a morm še kej povedat?

iskra ::

Slučajno poslušaš mp3je skozi WinAmp? Navadno se vzrok za tvojo težavo skriva v nastavitvah glasnosti v raznih predvajalnikih! Poskusi zvišati glasnost v WinAmpu (ali kjerkoli pač poslušaš glasbo), zapri program in nato zavrti film.

V Windows nastavitvah glasnosti so tudi nekatere dodatne nastavitve, ki jih moraš sam izbrskati - če se ne motim, WinAmp in podobni programi šarijo po teh nastavitvah.

ElectricMan ::

hmm, tudi pri meni je čisto enak problem kot pri tebi. Moram dati zvočnike na full naglass, da kaj slišim. Drugače pa mam pri audio nastavitvah vse normalno. Druge muzke pa delajo normalno. Sumim, audio kodeke (ac3filter), ki ga predvajajo filmi. Preprosto nimam časa, da bi bolj podrobno pogledal kaj je narobe.

Cokolesnik ::

Lahko, da imaš same takšne filme s slabo (zvočno) kakovostjo. Poskusi si ogledati kakšen insert na Apple-ovi spletni strani, denimo UNDERWORLD. :)
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

ElectricMan ::

hehe, kakšno naključje, glih ta celovečerni film imam. Samo pretiho oddaja zvok. Ja mogoče pa je res slabo zvočno posnet.

Cokolesnik ::

Ja... Insert je dober (tudi zvočno), tisto kar dobite na t.i. Travniku pa je druga zgodba.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Caligula ::

A pa obstaja kaka softwerska ojacitev, ki bi lahko se bolj nasponala zvok v takih pretihih kopijah?

Da bi recimo lahko dal se bolj bolj naglas?

link_up ::

@juras

da se ... program sicer ni freeware je pa dobr :) aja... cool edit pro 2.0 ... odpres zvok iz avi fajla... das amplify ... in shranis v datoteko. Samo se multiplex na koncu :)

CaqKa ::

Full DVD Backup software page tukaj si dol cufni dedynamic 0.2 filter
druga možnost pa je da si namestite ac3 filter v katerem nato glasnost nastavite na več.




moderator ti pa prestavi temo v zvok in slika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AC3filter for dummies - nedelujoči center zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
3511217 (5025) Sarimner
»

Kaj je kodek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12412191 (10046) Jst
»

bs-player codec

Oddelek: Zvok in slika
913326 (13074) Jakka
»

Codec za Terminator3

Oddelek: Pomoč in nasveti
271675 (1293) SasoS

Več podobnih tem