» »

Popravilo SATA konektorja

Popravilo SATA konektorja

Mertelj Pero ::

Lep pozdrav!

Zaradi neprevidnosti sem si na SATA disku zlomil konektorček oz. tisto plastiko okoli njega. Plastika je ostala v kablu, torej če previdno natakneš kabel, še disk v bistvu deluje. Ampak sedaj bi rad to popravil...

Dobil sem idejo, da bi to sata plastiko odlomil od starejše plošče in jo prilepil (ali kako drugače?!) na disk.
Rabil bi pa nasvete na kaj paziti? Lahko pride lepilo na konektorčke ?
Kakšen boljši predlog ? Ali poznate koga, ki bi za € znal to popraviti ?

Slike:










Hvala in lep pozdrav!
Pero

M323SBA ::

Fantje, zakaj si nikoli ne greste pogledat ISO standarda za elektronske naprave? SATA konektorji so certificirani za povprečno 50 odklapljanj/vklapljanj. Če je 50 uradni limit, zna biti v praksi še manj.

Priklopiš in ne diraš več kot 2x letno.
Druge izbire nimaš, kot da kupiš nov disk ali pa nucaš tako, kot je. Saj škode mu s tem ne delaš, samo fiksiraj ga malo bolj očitno.
Akasa dela malo smešne SATA kable z zatičem. Če nisi precizen, ti okruši plastiko okrog konektorja.

Shark-357 ::

Pusti tako kot je, se je tudi meni že zgodilo... lahko ga za silo zrihtaš in sicer tako da ga na konec plastike od diska, katera ti je ostala v kablu namažeš sekundno lepilo in ga s kablom vred natakneš na disk (fajn pritisni da bo dober stik, počakaj kako minuto in potegni kabel ven... sem zrihtal eno plato in dva diska na isti način)

profii ::

M323SBA ker standard pa je to?

Mertelj Pero ::

Shark-357: dober nasvet, hvala.

ender ::

Haha, pred kakšnima dvema mesecema sem dobil računalnik, v katerem je crknil disk, in je bilo potrebno rešiti podatke. Notri sem našel dva SATA diska, eden je imel na tak način odlomljen konektor, in potem pritrjen kabel z lepilnim trakom. Začuda, to ni bil disk, ki je crknil (in je očitno na tak način delal več let).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

GrimReaper ::

Men se je tut odlomila ta plastika na konektorju starejšega diska. Jest sem samo namazal spodnji del plastike (ven iz konektorja je pomoje sama šla, al pa sem jo s ščipalkami potegnil) s sekundarcem pa jo pritrdil nazaj. Disk zdej lepo počiva v zunanjem USB ohišju.
Zdej tvoja ideja da bi odlomil od druge plate pa ni najboljša, ker se utori nebi ujemali.

Drgač pa kot si že sam rekel, disk vseeno deluje, jest sm samo plastiko gor na pine od konektorja diska nataknil, pa dal kabel not.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lastniki poceni LCDjev- pozor na slabe kondije ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9710615 (5226) Pyr0Beast
»

NMT Egreat EG-M31C: stabilno, tiho in hladno

Oddelek: Zvok in slika
384149 (2384) Bellzmet
»

Problem z diskom

Oddelek: Strojna oprema
91123 (814) wishmaster
»

Opozorilo o napajanju ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
795098 (4007) Duhec
»

Test MSI GX720X - prenosnik najvišjega razreda by M-XXXX

Oddelek: Strojna oprema
333842 (3239) IVo

Več podobnih tem