» »

Problem z diskom

Problem z diskom

wishmaster ::

V računalniku imam dva diska enega 200 Giga in enega 500 giga. Včeraj sem opazil, da windowsi 7 niso nekako odzivni in nonstop sveti lučka za disk. To se je začelo naenkrat dogajat. In sem se tolažil da je pač to MS. Danes namestim program HDTACH. Graf zgleda nekako tako:


Predvidevam, da bo potrebno zamenjati hard disk, a ne ?
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

jest10 ::

Najprej s kakim programčkom preglej smart podatke (recimo CrystalDiskInfo), če je kaj narobe.

wishmaster ::



Trenutno dela vredu tudi HDtach je sedaj normalen. Malo prej sem gledal film in je čez čas začelo štekat. Potem sem v Windowsih nastavil, da se disk samodejno izklopi po 20 minutah nedejavnosti. Ko se disk izklopi in ko se ponovno vklopi, dela normalno nekaj časa. Na Debianu se isto dogaja.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

g. Oden ::



Trenutno dela vredu tudi HDtach je sedaj normalen. Malo prej sem gledal film in je čez čas začelo štekat. Potem sem v Windowsih nastavil, da se disk samodejno izklopi po 20 minutah nedejavnosti. Ko se disk izklopi in ko se ponovno vklopi, dela normalno nekaj časa. Na Debianu se isto dogaja.


Jah, vse kaže na to, da disk počasi umira. Meni je crknilo že več diskov in niti enkrat me uradno orodje in smart ni opozorilo na to, da zadeva gre v večna lovišča.

jest10 ::

Da nimaš kakšno avtomatsko indeksiranje ali pa defragmentacijo v ozadju. Ali pa da se spravi antivirus kaj pregledovati

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

wishmaster ::

Sem danes podatke prenesel na drug disk. Ima čas da crkne do avgusta 2010, ker je še v garanciji :) :).
Zanimivo je to, da vse skupaj šteka. Pa pritisnem reset tipko, pa se potem windows po polžje nalaga.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Pyr0Beast ::

PIO način ? Vsekakor bi osumil disk. Probaj brez njega.

Lahko je tudi napajalnik, nekateri diski so bili izredno občutljivi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Duhec ::

Tole je slika mojega diska, če ti kaj pomaga:



Duhec ::

Aja, preveri še, če imaš zadnjo verzijo biosa za tvojo plato, ker sem imel primer, ko je sata disk 160GB štekal po nekaj minut, nato deloval nekaj časa povsem normalno in hitro, nato spet štekal in tako v nedogled. Zamenjal sem dva nova diska različne kapacitete, sata kable, do večkratnih pregledov proti spywareu in virusom, do nove in sveže inštalacije XPjev, dokler nisem poflešal biosa in od takrat že eno leto deluje tip tip. Se zgodi tudi to. :D

wishmaster ::

Zopet obujam temo: Disk mi je deloval vredu, dokler se mi ni vsul Windows. Pa se jaz spravim nalagati windowse 7. Pa ni nikamor šlo. Pa sem najprej obsodil DVD enoto. Branje iz diska je OK, za pisanje pa nisem čisto prepričan, ker 1,5 MB/s mi je pa mal čudno. Disk je očitno zrel za servis. Samo takšna "okvara" diska mi je pa malo čudna oz. je še nisem zasledil, ker pri disku niso prisotni čudni zvoki
 Pisanje na disk

Pisanje na disk


 Branje iz diska

Branje iz diska

GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Caviar Black umira (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
757411 (5547) filip007
»

NMT Egreat EG-M31C: stabilno, tiho in hladno

Oddelek: Zvok in slika
384148 (2383) Bellzmet
»

Problemi z prenosnikom TOSHIBA Satellite M100-165

Oddelek: Operacijski sistemi
111744 (1552) Scorpia
»

Izkušnje z WD6400AAKS / WD6401AALS

Oddelek: Kaj kupiti
121421 (1174) amigo_no1
»

Popravilo SATA konektorja

Oddelek: Strojna oprema
61049 (875) GrimReaper

Več podobnih tem