» »

Test MSI GX720X - prenosnik najvišjega razreda by M-XXXX

Test MSI GX720X - prenosnik najvišjega razreda by M-XXXX

M-XXXX ::

Test: Aleks Huč- a.k.a. Al3xy in Matej Novak- a.k.a. M-XXXX
Prenosni računalnik je priskrbelo podjetje: Acord 92, a.k.a. PC PLUS



Uvod:
Tokrat vam predstavljamo test prenosnega računalnika najvišjega razreda, giganta MSI, ki mu je nadel oznako GX720X. Če vas zanima, kako se je prenosnik odrezal, (naj vam namignem, da naravnost fenomenalno) le nadaljujte z branjem testa.


Specifikacije:

Procesor: Intel P8400, 2.26Ghz
Chipset: Intel®PM45+ICH9M
Grafika: nVIDIA Geforce 9600M GT 3D Graphic Card z 512MB rama
Zaslon: 17" /WXGA
Pomnilnik: 4GB DDR2 800mhz
Trdi disk: 320GB SATA (5400RPM)
Wireless: 802.11b/g/n
Bluetooth: V2.0+EDR
Baterija: 6-Cell 5200mAh
Masa: 3.2kg
DVD rom: DVD+/-RW Super multi (Blu ray pogon)
Ozvočenje: HD Audio, 4 zvočniki + 1 sub woofer
Dimenzije: 395 X 278 X 26.5~35mm


Priložena oprema:

Poleg samega prenosnika dobimo kar nekaj dodatkov, ki izboljšajo in olajšajo njegovo uporabo:
-Miška
-Nahrbtnik
-Rainbow Six Vegas 2
-Čistilni robčki za zaslon
-Vsi gonilniki ter knjižice z navodili








Zunanjost:

Msi GX720X izgleda naravnost odlično. Prvi vtis nam pove, da se gre za prenosnik najvišjega cenovnega razreda. Ker vsebuje 17'' zaslon, so seveda dimenzije večje od prenosnikov, ki smo jih navajeni, kar se pozna tudi na teži. MSI je uporabil najkvalitetnejše materiale kot je masivna plastika ter kovine, ki spominjajo na karbon. Prenosnik je prebarvan z elegantno črno barvo, kričečo rdečo ter odtenki sive, vse skupaj pa izgleda modno ter zelo estetsko.














]

Zaslon, tipkovnica, kamera, touchpad, ozvočenje, miška ter nahrbtnik:
Kot sem že omenil prenosnik vsebuje 17'' LCD zaslon z največjo podprto resolucijo 1680x1050, kar nam nudi ravno pravo velikost besedila, filmi ter igre pa izgledajo naravnost fantastično.



Tako kot vse ostalo, sta tudi tipkovnica ter drsnik odlična, nudita mehkobo pri pisanju, odličen odziv, nista ne pretrda, ne premehka, omeniti pa je tudi potrebno prisotnost številske tipkovnice. Tukaj bi omenil še prisotnost kamere, ki se pobaha z 2MP. Slike niso fenomenalne, vendar za webcam nadpovprečno dobre, kar je še en plus.









V prenosnih računalnikih proizvajalci pogosto zanemarijo ozvočenje, vendar je v GX720 situacija drugačna. Prenosnik ima vgrajene 4.1 zvočnike, ki se obnesejo odlično. Imajo dobro kvaliteto zvoka, poleg tega so tudi več kot dovolj glasni. Kot sem omenil, ima prenosnik 5 zvočnikov: 4x navadne ter 1x globokotonca, ki svoje delo opravlja odlično.







MSI je priložil tudi miško, ki je vse drugega kot nekvalitetna. Miška je naravnost odlična, tako iz stališča ergonomije, kot postavitve ter števila gumbov, poleg tega pa tudi stilska ter se odlično ujema s samim prenosnikom. Miška spominja na prilagojeno različico G5, saj je oblika zelo podobna, pa tudi priložene uteži so skoraj identične.







Nahrbtnik je tako kot vse ostalo kvalitetno izdelan in prav ste uganili- rdeče barve. V njem lahko varno prenašate prenosnik ter njegovo dodatno opremo, uporabite pa ga lahko tudi za kaj čisto tretjega.



Procesor, ram, grafična kartica ter zmogljivost le njih:
MSI GX720X je narejen z mislijo na zmogljivost, kar prenosnik tudi jasno pokaže. K temu pripomore P8400 procesor, ki tiktaka pri 2.26ghz, 4GB DDR2 rama s frekvenco 800mhz, ter grafična kartica nVidina 9600 GT z 512MB DDR3 rama. Da ne bom preveč besedičil, bom raje prešel kar na slike testov, omenil pa bi še možnost Turbo Mode, ki še dodatno poviša frekvence procesorja in s tem poveča zmogljivost












































Kot veste, večja zmogljivost ponavadi ne sovpada s porabo, kjer GX720 ponovno preseneti. Iz baterije boste iztržili med dvema in tremi urami delovanja, kar je za prenosnik take zmogljivosti naravnost odlično.



Zaključek:
Do zdaj sem imel v uporabi že lepo število prenosnikov, od ultra lahke serije do najmočnejših zverin in pri vsakem sem našel kašne pomanjkljivosti, kar se je s testom MSI GX720X spremenilo. Prenosnik me je presenetil v vsem, kar sem z njim delal. Ima odličen design, odličen preformance, odlične zvočnike, odličen zaslon in velik disk.

Velik plus je tudi priložen nahrbtnik ter kvalitetna miš. V prenosniku je vgrajena tudi kamera, mikrofon, čitalec kartic, prav tako je odlično poskrbljeno za povezljivost. Pohvaliti moram tudi baterijo, ki pri tako velikem zaslonu ter vsej moči, ki jo prenosnik nudi, zdrži tudi do tri ure, pozabiti pa ne smemo tihosti in hladnosti pri delovanju. Poleg vsega tega tudi cena ni pretirana, oziroma bi lahko rekel, da je ugodna- 1350€ za top prenosnik definitivno ni veliko.

Moram pa priznati da sem imel z GX720X tudi eno težavo- namestitev Viste in njeno nedelovanje. Vista se je namestila brez problema, vendar po prvem restartu ne deluje več- nalaga se v neskončnost. Na internetu sem našel kar nekaj uporabnikov z podobnimi težavami, vendar rešitve ni bilo med njimi, je pa res da se kaj preveč nisem poglabljal v problem, vendar najbrž že poznate mojo vdanost XP-jem:).

+Zmogljivost
+Design
+Ozvočenje
+Kvaliteta izdelave
+Zmogljivost baterije
+Dodatna oprema
+Cena


-Problemi pri namestitvi Viste



Na koncu, bi se rad zahvalil podjetju Acord-92 d.o.o. aka PC Plus, ki mi je dotični prenosnik odstopilo na test. Vse informacije lahko dobite s klikom na povezavo, ki vsebuje tudi tel. številko: PC plus, PC plus, tel. 080 26 29 ali (01) 583 72 53

kmetek ::

predrago.

jest10 ::

Lep test. Le imenovanje malega zvočnika za globokotonec je rahlo zgrešeno;)

M-XXXX ::

Lep test. Le imenovanje malega zvočnika za globokotonec je rahlo zgrešeno;)

Hvala.

No definicija globokotonca je da oddaja globok ton, da bi pa pol hiše treslo pa res ni za pričakovat:D

Kmetek- potem ti pa 100% ne bo problem najti veliko boljšo konfiguracijo z nahrbtnikom/torbo ter mišjo....

Steinkauz ::

Mal prevečkrat beseda odlično :P

jimyboy ::

Veliko predraga zadeva. Za ta denar dobiš odličen namizni računalnik + dober prenosnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

mesoreznica ::

Veliko predraga zadeva. Za ta denar dobiš odličen namizni računalnik + dober prenosnik.


Odličen namizni računalnik + dober prenosnik?

Odličen namizni računalnik te pride cca 1000€ + monitor. In kje je sedaj še dober prenosnik?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

urbybaby ::

Lep je ni kaj, amapk za 400€ manj dobiš HP-ja z isto konfiguracijo.

Drugače pa pohvale za test.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urbybaby ()

tilinho20 ::

Odličen test!
urbybaby: Kje že?

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zheegec ::

Moram reči, da mi je ohišje pri teh MSI všeč. Tudi tipkovnica je dobra, sem bil kar presenečen ko sem ga dobil v roke.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BioTech ::

hud prenosnik, le grafična je za novejše igre malo švoh.
sori bula!

M-XXXX ::

Najprej hvala za pohvale:D


http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

pa se Visto ma.

Ni miške, ni ruzaka (100€)
Grafična je VELIKO slabša
Slabšo ozvočenje, slabši zaslon, slabša kamera, slabše ohišje
Nima Blu Ray pekača

BioTech ::

končno prenosnik, ki je vreden svoje cene8-)
sori bula!

mtosev ::

Najprej hvala za pohvale:D


http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

pa se Visto ma.

Ni miške, ni ruzaka (100€)
Grafična je VELIKO slabša
Slabšo ozvočenje, slabši zaslon, slabša kamera, slabše ohišje
Nima Blu Ray pekača

MSi tud nima BD pekaca.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zheegec ::

Hehe, M-XXXX, a si tale test kar lepo dobil od Acord PR-a :)

Hehe, drugače nima BD, spljoh.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

M-XXXX ::

Prenosnika je posodil Acord 92 oz., PC PLUS.

Aha- sem se malo zafrknil glede BR:|

Fr33man ::

Če je tole prenosnik najvišjega ranga potem sem jst jabolčni zavitek :D

Bi predvideval da so kaki elitebooki ali IBM Z serija laptopi najvišjega ranga, tole je pa zgolj malo nadpovprečna konfiguracija. Linkana Toshiba tudi ni slaba, sploh pa je daleč od tega da bi mela slabo ohišje in zvočnike.

Zheegec ::

V rokah sem imel že oba - ekran in ohišje ima MSI boljše, zvočniki so nekje na istem kot v Toshibi.

Drugače pa Elitebook na primer pomete s tem MSI kar se tiče kvalitete izdelave, ekrana, baterija,...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

M-XXXX ::

Če je tole prenosnik najvišjega ranga potem sem jst jabolčni zavitek :D

Ni bilo mišljeno iz denarnega vidika...

Primer spodaj je definitivno najvišji razred (5000€)
http://www.mimovrste.com/artikel/275013...

3700€ več za 500mhz več na procesorju, 120GB manjši disk, enako rama, in malo večjo resolucijo na zaslonu, brez miške, brez torbe, brez HDMI priključka, je pa res da je grafična boljša. V končni fazi recimo da je prenosnik s 3x večjo ceno 15-20% hitrejši in po osebnem mnenju lahko brez problema vse skupaj "pospravimo" v najvišji razred.

mtosev ::

haha zdaj primerjas gaming notebook z enim kateri je za profi risanje? primerjava je res na mestu. :))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zheegec ::

Profi prenosnik s profi ekranom, hitrejšim diskom, boljšim procom, boljšim ohišjem, boljšo grafiko primerjaš s tem MSI? Ni preveč pametno...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

M-XXXX ::

Profi prenosnik s profi ekranom, hitrejšim diskom, boljšim procom, boljšim ohišjem, boljšo grafiko primerjaš s tem MSI? Ni preveč pametno...

Kot sem rekel: Hitrejši procesor (za pol ghz= 20%)
320GB disk z 5400 obrati ina isto ceno kot 200GB z 7200 obrati
Za grafiko pa sem omenil da je boljša, pa nevem kašne razlike ni (da bi bil nevem kašen waw:D, je pa še en zelo pomemben razlog, oziroma kar 3500 jih je:D

Ne in ni bilo za primerjavo- le zagovarjal sem zakaj sem prenosnik postavil v najvišji razred. Tako kot so 4870X2, 4850X2 in 295 GTX najvišji razred pa je razlika med njimi več kot 25%, kar je več kot v primeru zmogljivosti prej omenjenih prenosnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Fr33man ::

Zate k si gejmer je res mogoče 25% razlike v zmoglivostih, za kazga profesionalca pa je tistle MSI bolj kot ne neprimeren. In tut ohišje dvomim da je tako kot pri MSI >:D

Nasploh je ta primerjava smešna, kot bi primerjal golfa s ferrarijem, seveda na makedamu (igre) ga bo golf šišnu na stezi (prof programi)... no ni treba niti razlagat.

tilinho20 ::

haha, gamerji da bi imeli za gaming prenosnike. :D

M-XXXX ::

Ste me narobe razumel, oziroma tudi nisem dobro napisal. To ni primerjava kot laptop vs laptop, ampak le da razložim zakaj sem uvrstil tega laptopa v najvišji razred...

Valvoline ::

CooL miška :)
Za gejming je laptop brezveze zmetan dnar.
Raje PSP :) Kolk pa spoh zdrži baterija če zalaufaš npr crysis ali gta4 ?? 15 minut?? :)

IVo ::

Jao kaki komentarji... Dokler ne preživite vsaj 5 min za tem prenosnikom nimate pojma o čem govorite.

Zheegec ::

Jao kaki komentarji... Dokler ne preživite vsaj 5 min za tem prenosnikom nimate pojma o čem govorite.

Sem kar dosti več preživel... Kaj boš pa sedaj rekel :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

IVo ::

Ok nisem mislil nate... ;)

opeter ::

ekran je mat?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

ups napaka
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

IVo ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokažite svoje namizje! (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
710215444 (43763) nergac
»

Problemi z prenosnikom TOSHIBA Satellite M100-165

Oddelek: Operacijski sistemi
111747 (1555) Scorpia
»

AMD Dragon: HD5850 X-fire & 955BE

Oddelek: Navijanje
51320 (1126) eDDi
»

Nasvet pri nakupu projektorja in platna na podlagi slik in opisa prostora (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5211571 (10399) urosbe
»

Mobilni telefon z optičnim zoomom

Oddelek: Mobilne tehnologije
282242 (1670) V-i-p

Več podobnih tem