» »

domače omrežje

domače omrežje

peter24 ::

Živjo!
Videl sem že kar nekaj takšnih tem vendar v nobeni nisem dobil poštenih odgovorov, zato sem odprl novo.

Lepo bi prosil če mi lahko nekdo opiše celoten postopek od začetka do konca na obeh PC-jih, vzpostavitve domačega omrežja med dvema računalnikoma. Matram se že 3 dni in sem že skoraj obupal. Na hišnem računalniku imam nameščeno visto ultimate 64 bitno, na prenosniku pa xp (sp3). Lepo prosim če lahko upoštevate dejstvo da ne znam pič angleško ter da imam oba operacijska sistema slovenska. (ne mi pisat angleških izrazov, ker jih ne bom znal prevesti v slovenščino ter najti na pc)

Že vnaprej hvala za kakršenkoli nasvet!

ZGI ::

ker jih ne bom znal prevesti v slovenščino ter najti na pc


1. "ne bom" ???? potrudi se, ni težko.

2. Nisi podal informacije kako misliš povezati 2 računalnika. Preko routerja, brez routerja, switch? pardon, stikalo, ali samo z ethernet kablom.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

peter24 ::

Povezana sta preko routerja (brezžičnega)

ZGI ::

Se pravi da si kupil router in nisi bil še nikoli povezan preko tega?

Potem boš moral preko mrežnega kabla se z enim računalnikom povezati na router, odpreš brskljalnik in vpišeš 192.168.0.1 ali 192.168.1.1, odvistno od routerja do routerja, vprašalo te bo za uporabniško ime in geslo katero bi moralo biti napisano v navodilih od routerja. Če ti uspeta ta 2 koraka potem se ti bo odprla stran v brskalniku kjer imaš nastavitve routerja. Tu si vklopiš brezžično povezavo, vpišeš SSID in izbereš zaščito za brezžično povezavo.

Za nastavitve brezžične povezave v windowsu pa nebi vedel z glave ker sam le te ne koristim.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

KoMar- ::

Glede na to, da je vmesnik za nastavljanje v angleščini, bo treba na kakšen tečaj ali pa vsaj na http://translate.google.si/translate_t?...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776549885 (716) d4vid
»

Prosim za pomoč kako povezati modem/router/3 računalnike

Oddelek: Omrežja in internet
3013260 (2606) verto
»

sinope568+in linksys WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
175683 (5373) dreamtheater
»

Prosim za pomoč - router

Oddelek: Omrežja in internet
211788 (1553) lali12
»

Router in Wireless system?

Oddelek: Omrežja in internet
253641 (3401) ToJo

Več podobnih tem