» »

navijanje amd athlon x2 3600+,2.1

navijanje amd athlon x2 3600+,2.1

denso26 ::

rad bi malo navil amd athlon x2 3600+,2.1 z winsdor jedrom Za navijanje bi uporabil program aibooster,ki sem ga dobil skupaj z mojo plato.Zdaj me zanima če je kakšna možnost da bi ga navil z stock coolerjem na 2.4?če ne,koliko sploh lahko?
Hvala

x45 ::

2,4 bi moralo it takoj. navij raje v biosu.

denso26 ::

ok.pa procesor imam na 2.1 in ima okoli 22°C.Če navijem je to stabilno v igrah?

x45 ::

do nekje 2,8 ghz bi moralo bit stabilno, z malim v-core dodatkom. na 2,4 ghz z default verjetno. malo pa poglej temeperature ko boš navil in obremenil če maš box cooler.

jest10 ::

ok.pa procesor imam na 2.1 in ima okoli 22°C.Če navijem je to stabilno v igrah?

Tukaj takoj dodaj 10-15 stopinj, ker 22 je napačna vrednost. Vsaj predvidevam, da računalnika nimaš na balkonu;)

Koliko ti bo šlo stabilno ti nihče ne more reči. Lahko da ne dosežeš niti 2,2GHz, lahko pa da se približaš 2,8GHz. Preden greš navijati, nastavi množilnik za HT link iz 5x na 4x in navijaj brez dviganja napetosti kolikor bo pač šlo. Ko igre ne bodo več delovale stabilno malenkost dvigni voltažo rama in procesorja in nadaljuj.
Za temperaturo pa uporabljaj programček CoreTemp-le ta v večini primerov kaže pravilne vrednosti(razen pri Brisbane procih). Ko dosežeš okoli 60 stopinj pri obremenjenem procesorju, prenehaj z navijanjem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

denso26 ::

očitno se nisem zmotil glede temperatur :| .Tudi v coretemp mi kaže okoli 22°C,računalnik imam brez dvoma v sobi:)).Mogoče pomaga en 80mm stranski ventilator ki je usmerjen proti ventilatorju na procesorju,kakorkoli...glede voltaž pa tega mi matična avtomatsko spreminja ko navijam,kar se mi zdi dobro.Torej bi verjetno lahko navil na 2.4?,ker pravijo da se baje 90 nm procesorji ne navijajo ne vem koliko?Je to prenevarno za procesor,ker ne bi rad videl da mi čez kakšen mesec crkne :( ?


Se opravičujem če težim.:P
LP in hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denso26 ()

x45 ::

2,4 ghz brez kakega koli straha.... kr navij.

jest10 ::

očitno se nisem zmotil glede temperatur :| .Tudi v coretemp mi kaže okoli 22°C,računalnik imam brez dvoma v sobi:)).Mogoče pomaga en 80mm stranski ventilator ki je usmerjen proti ventilatorju na procesorju,

Torej imaš fuč temperaturni senzor. 22 stopinj ne moreš imeti v nobenem primeru. 20-25 stopinj je ponavadi temperatura v stanovanju. Procesor ima vsej 15 stopinj nad to temperaturo, ker imaš BOX hladilnik pa še več.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje E8400 E0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
706205 (4031) tinlad3n
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728749 (6148) Vuli
»

Navijanje Q6600 - Pregrevanje?

Oddelek: Navijanje
213254 (2088) Vuli
»

Zima se bliža in rekordi tudi (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
714532 (2850) TribesMan
»

Kako vroč je vaš CPU ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411830 (1330) abcde7

Več podobnih tem