» »

grafična: softmod vs. original

grafična: softmod vs. original

mkaž ::

Zdravo,
zanima me ena stvar glede softmoda grafične GF 8800 gts --> quadro FX 4600.
www.techarp.com/showarticle.aspx?artno=...
Namreč ali so zmogljivosti softmodane primerljive z originalom FX 4600?
oz.ali so boljše kot original quadro FX 570(cca.200€)? www.mlacom.si/article.aspx?docid=36570


Vem da je bilo že kar nekaj govora o teh stvareh, vendar odgovora na ta vprašanja (še) nisem zasledil.

ModriN96 ::

Seveda da ni primerljovo. Osnova 8800gts je igračarska grafa in je zasnovana na čisto drugač kot pa quadro serije.

Z modanjem se sicer pridobi nekaj ampak primerjave z original fx4600 ni primerjave sploh...

bluefish ::

gre za za popolnoma drugačen namen uporabe kartic. Da, s softmodano boš nekaj malega % pridobil v določenih namenskih programih, zgubil pa boš malenkost fps pri igrah. Seveda pa je še večja razlika, če uporabljaš pravi quadro.

mkaž ::

Ja tud men se je zdelo da ne gre pričakovat enakih zmogljivosti.
Bom reskiral tistih 200€ za original quadro FX 570, al pa FireGL 3600.

Hvala vama za odgovora.

bluefish ::

seveda pa povej, katere programe uporabljaš. Bo padel kak bolj konkreten odgovor.

dzinks63 ::

Poglej si, koliko je pridobil po softmodanju 8800 GTX v FX 4600 suntrace1 (v zadnjem postu),pri: 3dsmax-04 61,23 %, catia-02 86,71 %, sw-01 134,50 %, tcvis-01 64,25 %, se zelo pozna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

mkaž ::

seveda pa povej, katere programe uporabljaš. Bo padel kak bolj konkreten odgovor.

Uporabljam Rhinoceros, 3dMAX, SolidWorks, pa pol še grafične.

bluefish ::

hja, za te bi pa res bilo dobro raje kot o nakupu razmisliti o softmodu. Najbolje je, da narediš meritve (tako sintetične teste kot realno uporabo) sedaj, opraviš mod in meritve ponoviš. Nato pa boš na podlagi primerjave videl, ali je quadro sploh smiseln.

bibip ::

Poleg tega, da so tele profesionalne kartice 5x dražje od ekvivalentnih za igre... Kakšno prednost sploh imajo?

Dr_M ::

Gre za popolnoma identicne graficne procesorje, razlika je samo v optimizaciji gonilnikov.
Sicer se tudi same kartice in bios razlikujejo, ampak samo toliko, da ne mores kar tako nalozit gonilnikov za profi uporabo.
Nekatere se da modificirat, nekatere imajio dobre zascite in se jih ne da.

Drugace pa ze od zacetka Quadro in FireGL (ATI) modelov, po zmogljivosti kraljuje Nvidia. Temu primerna je tudi cena.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mkaž ::

Malo googlam zadnje dni pa sem zasledil primerjavo zmogljivosti med modoano gf8800 gts v primerjavi z ostalimi original profi karticami.
Npr:gf 8800 -> FX4600
http://www.techarp.com/showarticle.aspx...

pa ostale:http://www.xbitlabs.com/articles/video/...

Gledal sem benchmark SPECviewperf 10

suntrace1 ::

Še enkrat hvala za link do softmoda dzinks63 :D Rezultate moda so objavili tudi na koncu te strani v grafih link. Za 3Dmax je potrebno naložiti še nek nVidiin driver - pozabil točno za kaj se je šlo, je pa omenjen v forumu dotične strani.

mkaž ::

@suntrace1 praviš, da so softmodane primerljivih zmoglivsti originalom? Sem opazil, da si že modal X1900XT v FireGL V7350 in pa 8800 gtx v FX 4600, zgleda zelo dobro.

Sam tko na uč mi povej, a sta te dve varjanti boljš kot original FireGL V3600, al pa quadro FX 570? Ker denarja za novi V3750 in FX 4600 itak ni(press: študent)

suntrace1 ::

Te razumem - kar me moti pri predlaganih karticah je 128bitni pomnilnik, kar je zelo ozko grlo. V službi imam FX570 in bi rekel da je zelo počasnejša tudi od stock 8800GTX v ProEngineerju. Žal je nisem še benchal, da bi ti lahko podal trdne številke, lahko pa poskusim najti čas v petek, ko se projekti zaključijo in naredim še test.

Ne maram preveč svetovati ali je sofmod zate prava stvar ali ne. Sam uporabljam samo en program, tako da ne vem, kakšni/če sploh so problemi v različnih programih. Meni dela doma v ProE vse OK, za ostale programe pa bo treba prebrati vtise uporabnikov drugih forumov. Vem da je kar nekaj problemov pri uporabi modanih ATI kartic, na katerih lahko uporabljaš samo določene gonilnike, medtem ko so se nVidia modi izkazali za mnogo manj bugaste in kar je velika prednost, lahko nanje naložiš tudi najnovejše uradne gonilnike.

Sam osebno sem tvegal in kupil za 100€ 8800GTX namesto V7350 z 1GB za 250€ na Ebayu link primera. Odločitev sem utemeljil s tem, da bom profi-kartico kupoval s službenim denarjem in ne lastnim. Morda lahko rečeš temu tudi nasvet.

Če se boš odločil za softmod, potem pazi, da ne vzameš serije 9800, saj so te bile kasneje lasersko rezane, da so jim onemogočili modanje, pravtako pa nimajo enakega pomnilnika (256bit vs. 384 bit). Prve 8800GTX so prihajale dejansko iz iste linije, tako da z njimi ne moreš zgrešiti, cena pa so, kot sem že omenil povsem dostopne. Še ne boš zadovoljen, pa jo lahko še vedno prodaš in si omisliš pravo profi grafično.

mkaž ::

@suntrance1 - hvala za info!

Em je pa vedno tko, da ni noben problem kadar rišem 2d(Acad, razni Adobi, Corel,...), v teh programih običajno ni problemov z zmoglivostimi.
Problem nastane v Rhinocerosu al pa Maxu (3D programi), kjer se modelira, in izrisuje slike - render, tle so pa skoz težave, šteka pri modeliranju, izrisuje 4,5 ur en švoh render, ali pa ga sploh noče,...itd.(res da mam zdej ful švoh PC)

Če boš slučajno banchmarkov, a maš kakšno možnost to storit na Maxu?

Je pa tale tvoj link za FireGL V7350 kr dobra opcija, saj stane "samo" cca. 50 € več kot FX 570. Je dost zmogljiva - http://www.xbitlabs.com/articles/video/...

Dr_M ::

Verjetno ti bo tale test dal kasno uporabno informacijo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

x45 ::

se da tudi atijeve grafe modat v fire GL in katere?

Dr_M ::

Da se, ampak ponavadi ne tiste, ki jo imas v racunalniku. Jest mam zdele ze drugo ATI graficno, ki se je ne da modificirat.
Drugac pa ksne 2900 in podobne se skoraj sigurno da, mogoce tudi novejse.
Najbols, da si pogledas kateri firegl modeli obstajajo in kater je njihov gamerski ekvivalent. Tako imas najvec moznosti za modifikacijo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

x45 ::

kr nekaj jih je oz skor vse... thnx.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pro grafična kartica - entry level

Oddelek: Zvok in slika
182163 (1710) ferdo
»

Razlika med grafično za igrice in 3D modeliranje?

Oddelek: Strojna oprema
141470 (1191) Isotropic
»

Kaj za CATIA : Nvidia Quadro FX1700 ali ATI Radeon HD 4870 X2

Oddelek: Kaj kupiti
112426 (2086) Vlad Tepeš
»

Računalnik za arhitekta

Oddelek: Kaj kupiti
252695 (1976) suntrace1
»

546476678tič kero grafo?

Oddelek: Kaj kupiti
201460 (984) clovk

Več podobnih tem