» »

Win98SE več kot 512RAM-a?

Win98SE več kot 512RAM-a?

bozicm92 ::

Ali se da Win98SE prepričati da uporabljajo več rama kot 512MB
saj ko vstavim not 786MB, računalnik enostavno zmrzne in naredi modro okno da ima premalo pomnilnika
hvala za vase ogovore!
Lp

AngelOfDeath ::

omejitev os-a nastavi mu uporabo 500MB rama :)

al pa po win XP :D

zakaj sploh rabiš tolk rama ?

bozicm92 ::

kje pa nastavis tale os?:(

ChiefThunder ::

... po liniji najmanjšega odpora. ;)

jRk0 ::

za win98 je se 512 prevec. daj rajsi xpje gor. pa mislim ,da nobeni winsi ne delajo z vec kot 512 rama.
You fuck up once, you loose two teeth.

ChiefThunder ::

narobe misliš. ;)

vseeno je pa res, da znajo win2000 in XP veliko bolje izkoristit večje količine pomnilnika. pri win98 in me je uporaba več kot 256mb pomnilnika brezvezna, saj ga sistem ne zna izkoristit...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

jRk0 ::

hm, nisem mislo sem da ne znajo uporabljat vec kot 512 rama, ne de sploh ne delajo, oz. se ne zazenejo...
You fuck up once, you loose two teeth.

BigHugo ::

jRk0: "hm, nisem mislo sem da ne znajo uporabljat vec kot 512 rama, ne de sploh ne delajo, oz. se ne zazenejo...". A mi lahko poveš, kakšen jezik uporabljaš. Jaz (verjetno tudi ostali) te sploh ne razumem, kaj hočeš povedati. Eno izmed pravil lepega obnašanja na forumih, kjer sodeluješ, je tudi uporaba razumljivega jezika, ne pa takega skrpucala, ki ga uporabljaš.
BTW: Kakšno oceni si imel (imaš) pri slovenščini? Predvidevam, da čisto enico.

Pa lep pozdrav,
BigHugo
LP BigHugo

perci ::

jRko: če bi te andrej slišal bi ti že povedal svoje ;)

Samo za primer: windows 2000 datacenter server znajo uporabljati do 64GB rama

jRk0 ::

BigHugo: Hodim v 2. letnik Gimnazije Ptuj, slovenski jezik pa imam ocenjen z oceno 4 (štiri). Ko hitro pišem, nerad uporabljam popolnoma slovnične izraze in rad spuščam šumnike in sičnike, saj zaradi le-teh tipkam dosti počasneje. Zaradi tega morem biti v medmrežje bolj dolgo priklopljen, to pa se pozna na našen telefonskem računu, ki se mojemu očetu zdi nekoliko previsok.

Kar sem hotel povedati pa je:

Okna se seveda zaženejo s 512 (in več) megazlogi pomnilnika, a nobena Okna (niti XP) ne znajo uporabljati oziroma izkoristiti toliko pomnilnika. Okna XP bi naj uporabljala največ 512 megazlogov pomnilnika, stara Okna 98 druge izdaje pa še dosti manj, torej je nesmiselno imeti v svojem predragem računalniku kaj več kot 512 megazlogov pomnilnika.

Upam, da ste sedaj vsi razumeli, kar sem hotel povedati že prej, a mi zaradi očetovega priganjanja ni uspelo bolj razločno povedati.

p.s.: Če najdete slovnično napako v zgoraj zapisanem besedilu, mi le povejte da jo nemudoma odstranim.
You fuck up once, you loose two teeth.

ChiefThunder ::

jRko: preberi še enkrat zadnji stavek, ki ga je napisal Perci... seveda pa "navadni" uporabnik res ne rabi več, kot si napisal.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

jRk0 ::

Jaz ne razumem kaj bi vi radi, ko pa celi cas hocem povedat, da za win98 ne rabis dosti rama in da s 512MB rama si ne mores nic zacet, s kaj vec pa se manj. za win98 je dovolj 256, ce igras igre pa to. 768 rama je nesmiselno met v kakeh win osu, ker je itak omejeno na 512.
You fuck up once, you loose two teeth.

ToniT ::

Jrko ne pričaj gluposti, če nimaš pojma.

Windows XP in win2000 lahko delajo z 4GB RAM. Kake posebne verzije pa še z več.

perci ::

bolj mu dopoveduješ, bolj on tupi svoje

Mr.B ::

V win.ini ali system.ini datoteki si moraš vpisati koliko bo sistem porabil za cach na disku.
Vse je na MS-ju , tako da si malo poglejte.
W98 delujejo tudi z več kot 512MB , samo je MS na to pozabil , oziroma ni niti planeral da bo kdo dal toliko rama notri.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MadMax ::

jRk0:
... Zaradi tega morem biti v medmrežje bolj dolgo priklopljen, to pa se pozna na našen telefonskem računu, ki se mojemu očetu zdi nekoliko previsok...

morem ali moram??;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

MadMax ::

Se tega sem spregledal: (pa je v istem stavku kot morem;( )

...pozna na našen telefonskem računu...

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

ToniT ::

MadMax:
našen
To je pa po Haloško! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

Krofojed ::

Kar sem hotel povedati, pa je (vejica za povedati)
p. s. (presledek za p.)
mi le povejte, da jo nemudoma odstranim (vejica za povejte)

Saj si dokaj pravilno napisal, ampak ce nas gres izzivat, naj najdemo napake, se moras pa se malo bolj potruditi.>:D

jRk0 ::

v bistvu vas nisem izzval, da najdete napako, ampak da mi poveste, ce je kje kaksna, da jo popravim.

Ok, ne bom vec prical gluposti glede rama:)

MadMax: našen : ok, priznam napako, pa ono vejico tudi.

Ampak! Če sam ne ločiš razlike med morem in moram pa le malo poglej v SSKJ.
You fuck up once, you loose two teeth.

jRk0 ::

Ok, zdaj še sam nisem prepričan več. Ampak če je moreš in moraš nekaj čisto drugega, je potem morem in moram tudi.

Sicer pa:
moreš pomeni da pac nekaj bi naj naredil, ampak ni tako zelo nujno in tudi ne rabis.

moraš pa pač pomeni da nekaj podnujno moraš narediti in se tega ne moreš rešiti.

tako se mi vsaj zdi...
You fuck up once, you loose two teeth.

MadMax ::

Tvoja definicija moraš je enaka moji.

Tvoja moreš pa bi bila bolj blizu zmoreš, mar ne?

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

MTB ::

Ne hvali se pretirano s štirico, ker bomo imeli še slabo mnenje o tvoji gimnaziji. Če bi tvoj profesor / profesorica videl(a), da moraš biti "bolj dolgo" priklopljen, bi ti verjetno oceno zmanjšala.

RS


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

512Mb več?

Oddelek: Strojna oprema
442145 (1275) para!
»

Koliko Ram-a=? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1196003 (4174) [SkA]
»

1GB ram-a in windowsi XP??? Gre to sploh skupaj?

Oddelek: Operacijski sistemi
382312 (1562) R33D3M33R
»

tezava z rami (novimi)

Oddelek: Pomoč in nasveti
9888 (714) WhiteWolf
»

Pomnilniške omejitve Winsov

Oddelek: Novice / Pomnilnik
71372 (1372) kuntek

Več podobnih tem