» »

512Mb več?

512Mb več?

ReBi ::

Sestra ima računalnik, in jamra da ji počas dela, čeprav so ji dal na nov winse gor. ma pa celerona 2Ghz pa 256DDR-a. uporablja ga za net in word, TV in filme. vprašanje pa se glasi:
Bi ji delal hitrejš, če bi dokupila eno ploščico za 512Mb/1Gb? Bi se nakup splačal?

Sami ::

Bi ji delal hitrejš, če bi dokupila eno ploščico za 512Mb/1Gb? Bi se nakup splačal?

Za pisarniška opravila je idealno imeti 512MB RAM-a, čeprav ga je tudi 256MB dovolj za tole kar si naštel. Več kot 512MB RAM-a pa za tole ni smiselno.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

M323SBA ::

Se in se ne splača. Prej je že pred mano povedal kolega, da se za to namembnost ne rabi več kot 512.
Ampak drži tudi pravilo, da pomnilnika ni nikoli preveč. ;)

zuz3k ::

lj malo čudno je ker js sm meu 128 rama pa na XPjih pa sem lahko uporabljal word & office:)) ok pač zdj loh kupš 512 pa 256 prodaš za 4k pa je:D 768 rama je pomoje preveč za word ter internet:\
Life is a psychological game.

zvery1 ::

RAM-a mi nikoli preveč.
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

ReBi ::

hm, notr ma tv kartico. pa avast ful pobere. no, pr 256 se pošteno pozna.

Matev ::

katera b. ji je pa 256mega rama dala pri 2Giga mašini

kot da bi motor od kosilnice v tovornjak vgradil in se potem čudil da ne teče

jaz sem imel 380mega (128+256) rama na 466 megaherčnem mlinčku

vse kar je pod 512 mega je danes občutno premalu tudi za pasjanso

para! ::

Haha, Matev, kakšne ti neumnosti kvasiš. DANES je res standard 512MB RAMa (čeprav nikakor ne povsod), še NEDOLGO nazaj pa je bilo 256MB popolnoma dovolj. In je, za Office in WinXP še danes popolnoma dovolj. Seveda, če ne uporabljaš lame on-the-fly virus skeniranja pa kaj jaz vem še enih funkcij, ki jih ne rabiš.

Sam imam na drugem sistemu WinXP na P3 450MHz in 96MB RAMa, pa mi je uspelo zoptimizirat, da dela kolikor toliko solidno. Sicer je res, da je to internet browsing + office only, ampak ne kvasi neumnosti s 512 MB RAMa.

lp
Death before dishonor!

Matev ::

včasih je bilo za delo v wordu zadosti 1mega rama (286tke)
nato je bilo 4 mega standard (386tke)
nato 8 mega (še vedno 386tke in pojav 486tk)
in zatem si že z 16mega komaj delal v wordu (486 in prvi pentiumi)

32 in 64 je bilo zelo hitro (pentiumi in razni cirixi)

128 je bil standard pred leti za delo v wordu

sedaj pravite da je 256...

512?

hja - samo vprašanje časa je kdaj bo 2giga komaj za word primerno

zgodovina se namreč ponavlja

... 8 mega je bilo ja zadosti za vse nekoč - in za word in za autocad in za 3dstudio in vse skratka

para! ::

Pa ne me jebat. Matev, VSAK MICROSOFT WORD lahko poganjaš POPOLNOMA TEKOČE z 256MB RAMa.

lp
Death before dishonor!

ricola78 ::

Kaj pa za kakšen spyware & adware si pogledal. Sicer pa tudi SP2 potrebuje nekaj več pomnilnika. Se pa da zoptimizirat trenuten sistem, da lahko dobro deluje tudi na 256MB rama, vsekakor pa dodatnih 512 ali več nikakor nebi škodilo. Sam imam na primer 2G in moram rečt da se zelo pozna. Imel sem 512MB pa je postalo premalo...
Sedaj z lahkoto lahko pečem DVD in zraven še kej delam.

Svetujem da vseeno kupiš tisto palčko 512MB rama, le vprašanje je če bo plata sprejela 400MHz ram. Sicer boš moral pogledat na bolho ali kašne druge oglase za 333MHz(pc2700) palčko.

Matev ::

Pa ne me jebat. Matev, VSAK MICROSOFT WORD lahko poganjaš POPOLNOMA TEKOČE z 256MB RAMa.


jaz sem word tekoče poganjal z 4 mega rama nekoč

para! ::

Torej 256MB RAMa ni dovolj za ultra-požrešni Microsoft Word 2003?
Death before dishonor!

Sami ::

Torej 256MB RAMa ni dovolj za ultra-požrešni Microsoft Word 2003?

Seveda je, 256MB RAM-a je za tole še preveč.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Sami ::

katera b. ji je pa 256mega rama dala pri 2Giga mašini

Ja, pri 2Ghz celeronu...za pisarniško delo je čisto dovolj RAM-a.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

ReBi ::

pcplus je biu tista b. dve let nazaj...

c00L3r ::

RAM se definitivno splača dokupit. Jaz bi še na tvojem mestu pognal "msconfig" in pogledal če se kakšne čudne stvari zaganjajo na sistemu. Neverjetno kaj vse najdeš, ko folk en čas uporablja PC.

Grey ::

Kupi ji še 256MB. Bo vsaj brez skrbi lahko surfala...pa občasno defragmentiraj disk. :D

iso2000 ::

Ma 512 Mb je čisto dovolj. Jaz imam 2.5 Bartona pa 512Mb rama in mi je to popolnoma ok. Pa ne delam kaj dosti v wordu. Veliko pa urejam fotografije in to naj bi bile za ram požrešne operacije. Res pa je, da sem si sistem nastavil tako, da tečejo samo pomembni procesi v ozadju, XPje imam nastavljene na tisto sivo ala Win2000 temo, uporabljam Nod32, ker ni požrešen in precej poceni itd... Pa tudi kakšno igro lahko še igram na tej mašini - ne v najvišji resoluciji ampak za vsake toliko je popolnoma ok.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iso2000 ()

Volk| ::

Dajte sploh pojasnit nekaterim zakaj sploh je RAM!
Eni očitno ne vejo!:D
Tisti ki ne vejo naj pogledajo in sledijo porabo rama v win task manager!

Jaz mam 512 RAm, pa imam tv kartico, razne programe(ja, tudi office 2003 pro), pa mi laufa vse ok brez problema. Tudi pri kodiranju filmov.Seveda mariskaj laufa istočasno. zato mi ne govorit da je 512 premalo. No, igric pa res ne špilam in za igrice ne vem kelko porabijo. Samo tisti, ki je to temo odprl ni omenil igirc.

Aja, še to. Kaj vam pomaga P4 3200Mhz ali več računalnik, če imate pol ATA disk 7200 Rpm?!
Poglejte si pol kaj dela procesor! Čaka na kurčeve podatke z diska, ker disk ni sposoben dovolj hitro posredovat podatke procesorju! Procesor nad 3.0 je pri naših diskih metanje dnarja stran.

Sicer pa eni so pametni bolj kot dejstva...pa naj bojo....

para! ::

Jaz s 512MB RAMa igram tudi igre. Čeprav je za igre 1GB res dosti boljše, kot 512. Ampak za Word, internet...lepo vas prosim.

lp
Death before dishonor!

ricola78 ::

@volk| še dobro da si nas razsvetlil s svojim veleumom. Dejstvo je, da bo računalnik normalno delal z 512MB rama, kar se tiče office uporabe. Če pa na računalniku poganjaš še kakšen p2p program, ali imaš odprtih več aplikacij, bo začel sistem uporabljati swap disk. Pri novejših špilih pa se zelo pozna če imaš več rama in to predvsem pri nalaganju iger, kot tudi med samim igranjem.

Sedaj pišem na notebooku z 256MB rama, od tega je 64MB namnjeno grafiki(žal se tega v biosu ne da spremenit).
Pa procesor je PIII 850. Windowsi nimajo SP2 in je sistem glede na karakteristike salamensko hiter, vsaj kar se tiče office aplikacij.

@ReBi
Poglej da ni slučajno tudi hladilnik na cpu ful prašen (zabasan), ker se potem lahko zgodi, da začne procesor "throtlat" (zmanjšuje frekvenco), kar se pozna na performancah.

Sicer bi pomagala tudi nadgradnja procesorja recimo na P4 2.4Ghz, če paše na socket. Poglej tudi če ni disk čist poln, ker tudi pri prepolnem disku padajo performance.

Nisi nič sporočil, ali si počistil sistem raznega spywera.

wechta ::

Volk| :

Glede 3200 procesorjev, pa diskov: obstajajo I/O procesi in procesorki procesi ane ;)

Drugač pa zvežeš diske v SATA0, pa se ful pozna.

Na vprašanje: jaz bi kupil 265MB memorija. Računalnik si itak sformatiral, tko da raznih bedar (spyware..) verjetno še nimaš gor. Pa sestrca verjetno ne zna glih optimirano delat s compom - torej ne nalagat kakega sranja. Tko da bi 265 ram 100% pomagal. 512 pa je mal preveč (čeprav ga ni nkol preveč :)

mblazi22 ::

Živjo
K vidim da je tle tako vneta debata bi pa se js mal prasu.
Imam 1.8 GHz procesor pa samo 256MB DDR 333MHZ, maticna ECS . Rad bi kupu mal vec rama. V trgovini imajo le 400MHz rame. Zanima me ali bi maticna sprejela drugacne rame ker ni lih dobra znamka( ECS ):\ in ali bi se rama razumla.
:\

Matev ::

prodaj ledvico in vrzi stran obstoječe rame ter nadgradi z enim 512 mega čipom

drejc ::

Rec sestri, nej pogleda naslednje po intenzivni uporabi peca:

Windows task manager->Performance->Commit Charge(K)->Peak

Dobro je imeti več fizičnega rama kot peak, za udobno delo.

Meni na w2k3, z odprtim maxthonom, nekaj tabov, BSplayerjem, mulo, total comanderjem, bitcometom zavzame peak 470MB, če pa vklopim VS.net,Photoshop, ali Dreamweaver, pa hitro skoči čez 700mb, tako da rabm kr 1GB za kolikortoliko spodobno delo.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Sami ::

Rad bi kupu mal vec rama. V trgovini imajo le 400MHz rame. Zanima me ali bi maticna sprejela drugacne rame ker ni lih dobra znamka( ECS )

Seveda bi na plati delovali tudi hitrejši rami, vendar na frekvenci najpočasnejšega, pri tebi torej na 333Mhz.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Volk| ::

Prodaj 256 pa kupi 512 in je zadeva rešena.

AngelOfDeath ::

Se strinjam prodaj 256 in kupi 512 če plata podpira

Rama ni nikoli zadost (velja do 3GB za winxp ?)

ricola78 ::

Obdrži 256MB in kupi 512MB, lahko tisti 256MB pride prav bolj kot ušivih 3k SIT, kar bi dubu zanje.

jest10 ::

Zdej naj pa en zagovornik velike količine rama pove v čem bo razlika v wordu med 256 in 512MB. Bo hitreje pisala?:\ Se ji bo 0.002s hitreje naložil program?:D Ja res zelo vredno nadgradnje...

Naj se raje optimizira obstoječo konfiguracijo in izklopi vse nepotrebne servise. Za našteta opravila je 256MB čez glavo dovolj!

Imam 2GHz Semprona z 256MB rama in 1980MHz Durona z 512MB rama in razen pri igrah NI opazne kake konkretne razlike v delovanju. Gor imam vržene oskubljene Win2000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

tiborrr ::

Pravkar sem sestavil racunalo za kolega, ki ga bom prodal za 39 jurjev. Potrebuje ga za med vikendom, ko ga bo uporabil namesto TV, med tednom pa bo gnal server (pac, glasbena skupina - In-Sane heartcore) na 1.5/384kbps kablu. Sestava je sledeca:

- ATX kutija + tih noname 400W PSU (2x80mm temp. kontroliran)
- Matsonic MS8137C maticna (VIA KT266A, SB, DDR in SDR ram support)
- AMD Duron 1600MHz Tbred-A @ AthlonXP Tbred-A 1600MHz, Vcore=1.47V (full load ~ 34°C)
- Zalman CNPS-6000AlCu + 120mm @ 5V, se dva 80mm venta na 5V za intake/outtake
- 512MB PC2700 DDR @ 133MHz 2-2-2-5
- HDD Maxtor 40GB 7200rpm, 2MB cache (HDTach pravi 52.3MB/s), tih
- CDRW Quietrack ASUS 52/32/52
- VGA ATi Rage128 VR 8MB RAM AGP2x
- LevelOne 100Mbit mrezna
- LifeView FlyVideo 2000+
- disketar

Vtis? Zadeva laufa kot namazana, je tiha in ucinkovito opravlja svoje delo. Procesor je dobesedno 'cool'. Cistega profita imam 33 jurjev, ker sem dal 6 jurjev za procesor (vse ostale dele sem imel doma). Kolega je torej dobil dobro skatlico za 40kSIT (iger ne igra, je izrecno rekel, drugace bi mu za pet jurjev vec podtaknil GF4 Ti4200), na kateri laufa vse... Mocnejsi masin bi bil ze preseravanje.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

ricola78 ::

@Jest10 sej si napisal. da imaš oskubljene win2000, ki so precej manj požrešni glede rama. Predlagal sem sam naj dokupi 512MB rama, ker ni vredno prodajat starga.

Ena varianta pa je, naj ji naloži XP-je brez SP2, se bo zihr poznalo (Bosta Office in internet dovolj odzivna).

ganzi ::

@Matev kaj tebi ni jasno? Če nimaš kej pametnega povedati bod raj tih..

256Mb bi moralo bit dovolj.Samo glede tv kartice, če npr kej snema je pa dobro da je računalnik ful zmogljiv.:\

Azrael ::

Za take enostavne stvari (office in net) je kišta čez glavo dovolj zmogljiva. Najprej bi bilo za pregledati, kaj vse lavfa gor (tudi spy in ad-ware) in odvečne stvari počistiti. Sploh, če "vse dela", samo malo bolj počasi.

Naprej, kakšen Norton AV zelo zabremza računalnik, včasih tudi kakšen drug SW (npr. dodatni programčki za HP tiskalnike), zato malo pozornosti vrži tudi na te stvari. Kar ne rabi, vrži dol, kar je preveč pozrešno in mora biti, zamenjaj z light alternativami, ki so navadno boljše.

Če jaz nimam problemov na C366@550MHz z 256MB RAM in lahko snemam filme s TV kartico (v poloviočni ločljivosti PAL), imam sicer Win98, bi take stvari morale delovati tudi na 2GHz Celeonu, kljub XP SP2, je ves HW toliko bolj zmogljiv.
Nekoč je bil Slo-tech.

SaXsIm ::

para! pa kaj bluziš? Človek hoče samo povedati, da je blo včasih z veliko manj rama možno ustvarjati dokumente v wordu kot sedaj...
SaXsIm

ReBi ::

kupu 512mb, dela k navit :D

Matev ::

no zdej naj se pa javjo tisti ki so trdili da je 256 rama več kot preveč in da več rama pomeni slabše

kar nekaj takih je bilo ki so tupili in vztrajali da ne rabiš (in ne smeš) imeti več kot 256
ker je več kot tok čista bedarija

jest10 ::

Ne pravim, da ne smeš imeti več rama in da je to slabše(le od kje si to pobral).
Pravim pa, da se za taka opravila NE SPLAČA nabavtit novega rama.
Če se ti kje valja ali pa ga dobiš poceni ok, nakup novega pa ne.

Matev ::

ja rebiju ki mu je komp deloval počasi pred nabavo (in hitreje po nabavi) bi s takim odgovorom res zelo pomagal

najbrž bi on kupil celo kišto novo

ker dodaten ram je res traparija ... ane?

ReBi ::

eh, kje d bi novo kišto nabavu. sej čist fajn... zdej k ma 700mb rama. nakup rama se je defenitivno splačal. neverjetno kaj nardi preprosta 512mb palčka rama.

ricola78 ::

Told you so :D

ganzi ::

Dej matev tih bod k si pravi pacijent..
K takih pacijentov k izjavljajo take ne prebavljam.. (ledvice, izginule tipke.. primitivne izjave...).

Offici majo, da delajo na 256mb rama pa da se ti na trpalnce postavš a boš dojel?? Konc debate.

tiborrr ::

Z zgoraj omenjenim racunalom se da snemati filme v polni PAL locljivosti (s strojem z 1.2GHz+ AMD procesorjem in 512MB+ pomnilnika je ze macji kaselj), za neposredno kodiranje v DivX pa pride prav kak AXP ~ 2.2GHz+ oz. Pentium4 ~ 2.6GHz+
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

para! ::

No, lahko bi samo optimiziral sistem in prišparal nekaj denarja.

Vsakemu svoje.

lp
Death before dishonor!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj kupiti da bo računalnik hitreje "mlel"

Oddelek: Kaj kupiti
141732 (1292) DJ MartiNi
»

Windows Vista Get Ready (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10411450 (8536) Jaka83
»

Računalnik za šolo

Oddelek: Kaj kupiti
321384 (1093) T0RN4D0
»

A se splaca 1gb rama?

Oddelek: Strojna oprema
292214 (1571) San
»

Kolko RAMa na matični plošči je dovolj?

Oddelek: Strojna oprema
371980 (1201) frenk

Več podobnih tem