» »

[C++] povezava

[C++] povezava

techfreak :) ::

Pozdravljeni,

V C++ izdelujem program, ki mora komunicirati med strojno opremo (nekaj naprav je povezano preko COM porta, nekaj preko USB) in me zanima, kako bi lahko naredil, da mi program ne bi zaštekal, kadar je kakšna napaka na tej opremi ali pa se izklopi.

Ker bi program in vse skupaj moralo delovati 24/7 brez težav, saj so v nasprotnem primeru lahko zelo velike težave.

Glede na to, da mi je kdaj že cel OS zaštekal zaradi pomotnega izklopa strojne opreme ali pri zmanjkanju elektrike, iščem nasvete kako bi čimbolj preprečil te težave.

Hvala že vnaprej.

P.S.: OS bo zelo verjetno Windows XP (ali pa 2k).

Tutankhamun ::

Maš par možnosti
recimo da se ti aplikacija zaradi tega trenutno usuje:
- lahko kreiraš client proces, in če client proces odleti pač, kreiraš novega.
- lahko uporabš try-catch-finaly exception handling
- mal bol preverjaš return vrednosti

Če ti pa zašteka, ker neki čaka.
- Spet lahko kreiraš client proces pa nj dela kar hoče. Če se pa ne odziva ga pa sam usuješ po določenem času.
- namest da kreiraš client proces kreiraj thread, sam mal grdo je thread na silo ubit

- vrjetn se pa da za tvoj primer bol enostavn narest, če spremeniš mal kodo. Uporabljaš asimetrično branje pisanje... In če pisanje/branje traja zapreš port.

USB vrjetn zazna izklop pa te obvesti. Nevem pa zakaj bi ceu OS zašteku zaradi izklopa naprave. Driverjev pa vrjetn ne pišeš...
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

techfreak :) ::

Hvala za nasvete.

Se mi je pa že zgodilo, da mi je COM port zaštekal. Modul priključen preko tega porta je še kar naprej deloval, računalnik pa je popolnoma zaštekal. Edina rešitev je bila restart.

Tudi z USB sem imel podobno težave, ampak tisto se ponavadi reši, če jo izklopiš in nazaj vklopiš (med tem časom pa nobena USB naprava ni delovala).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB preko omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
131045 (685) Invictus
»

Windows 10 še ni prehitel XP-jev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9739967 (35717) zmaugy
»

Nakup ups (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23628834 (13116) ender
»

Windovs 7 in disketnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
322619 (1719) staher
»

Nova zmaga za Apple v pravni bitki s Samsungom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
5529832 (26595) bluefish

Več podobnih tem