» »

Zakaj imam samo 3GB namesto 4GB rama?

Zakaj imam samo 3GB namesto 4GB rama?

1
2
»

Avenger ::

Mavrik; kam, v 32 bit sistemu s 4 gb RAMa, boš pa zatlačil dodaten RAM?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

misek ::

@lynn_beat: a nisi uspel prebrati teme, da še enkrat sprašuješ?

NazgulRR ::

Mam eno vprašanje. Imam 4GB in 32bit Visto. Seveda mi zazna samo 3GB. Grafično pa mam integrirano 512MB (Geforce 9200m gs), z možnostjo shared system memory do 1774MB. Zanima me če ta dodaten 1GB RAM za grafično gre ven iz 3GB, ki jih prepozna windows vista, ali gre ta dodaten ram ven iz tistih 1GB, ki jih vista ne prepozna? Upam da sem zadosti jasno napisal vprašanje :).

amigo_no1 ::

Poglej v Task manager/ performance -> physical memory -> total

NazgulRR ::

Piše 3038.

ekseR ::

Zlo zanimiva tema. In sicer mam js tud eno vprašanje. Imam win7 64 bit in 6Gb rama. V task manegerju mi piše 4094 total rama. Kam za vraga gre tiste 2 Gb rama? Sem kupil 1 palčko rama za brez veze?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

ender ::

Preveri, da imaš v BIOSu vklopljen Memory Remap (pa poglej, koliko RAMa ti vidi BIOS).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

ekseR ::

Bom resetirov ko naredim nekaj. Za enkrat pa lohk povem da imam v system information napisan intalled psychical memory 6gb in virtual 8gb. A bo to vredu?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

ekseR ::

In kje točno je memory remap? Bios mi tud vid sam 4gb :S
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

ender ::

Če ti BIOS vidi samo 4GB, je nekaj narobe z RAMom. Za začetek preveri, da si ga vstavil v pravilne slote.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

ekseR ::

sm updatov bios pa pozabu it v bios dat load optimazed defaults... zdj mi ga je prepoznov. Tiste funkcije memory remap pa ne najdem.
Da obremeniš celih 6gb rama rabš prime95 pa bleend test 8 delovcev + 3x SP2004 bleend test, da mi ga sprav do 100% obremeni. A je to solidno?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

ender ::

Če hočeš testirat RAM, uporabi MemTest86+.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

;-) ::

Živjo!

Naložil sem win xp sp2, imam prenosnik z 4gb rama, vendar mi v windowsih kaže samo 3gb. Kaj je narobe? A ne podpira več? A dejansko deluje z 4gb in kaže samo 3gb?


hvala in lp!


Men pa so razložili tako, da mi to piše zato ker 1gb uporablja grafična shared

matejfk ::

sem že odprl novo temo pa nobenga pravega odg.
Nov comp z Zotac itx ION D plato, Atom 330(dvojederni), 2x2G ddr2. Nameščene imam 64 bitne Win 7 prav zato da mi bo prepoznalo ves ram, in ker naj bi imel Atom 330 64 bitno podporo. Na nadzorni plošči mi piše da zazna 4g rama, potem pa spodaj da ga uporablja 3,25. 0,25 ga je rezerviranega za onboard grafiko. Torej 500M ga ne uporablja kdo ve zakaj je tko..
Preveril v biosu, isto. Če ga rezerviram 500m za grafiko, ga potem uporablja 3G. Sej vse deluje ok sam zanima me zakaj je tako.

Hvala, MFK
mfk

ender ::

Zato, ker imaš Intel 945GM chipset, ki ne podpira premapiranja RAMa.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

matejfk ::

Mislim da odg ni točen, plata ima Nvidia ion chipset, plata podpira 4g rama, ne vem kaj ima s tem premapiranje RAMa
mfk

ender ::

Če je Ion, poglej v BIOSu, če imaš možnost premapiranja. Če je nimaš, potem tudi Ion ne podpira 4GB.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

matejfk ::

Kaj naj točno iščem, kako je to napisano v angl. in kje približno to najdem.
http://www.zotac.com/index.php?option=c...

Hvala
mfk

matejfk ::

V bistvu v nadzorni plošči piše 4G rama, takoj spodaj pa da uporablja 3G+ 500M za grafično on board
mfk

hypee ::

Nisem vedu kje vprašat bom pa kr tuki.
Kupil sem nov komp:
-Grafična kartica Sapphire ATI Radeon HD5770
-Procesor INTEL Core i5 - 750, 2,66GHz,
-Napajalnik LC Power GREEN POWER
-SAMSUNG 500GB SATA2
-Matična plošča Gigabyte P55A-UD3
-Mushkin 996585 - 4GB (2x2GB) DDR3 PC3-10666 9-9-9-24 Silverline

Inštaliral sem win7 64bit in mi piše pod sistem instaled RAM 4gb (usable 2gb), kaj mi je storiti da bo uporabljen ves ram.


sem že probu tist z run pa max memory pa to in ni pomagal. Memory remap pa tud ni v biosih=/

cucolino ::

1. star->run->msconfig->Boot->Advanced options->Maximum memory - ne sme bit kljukce, Ok-reboot (to si baje ze probu?)
2. Ce je to ok, napisi, mors pa naredit nasledne:
Odpri skatlo, izklopi seveda, procesor naj bo hladen, ti pa brez statike (s prsti poslataj ozemljitev v vticnici). Snemi dol procesor, daj pod luc in preveri popolnoma vsako nogco (valda ne ene po eno... lej ozmenicno vodoravno in navpicno skozi ravno linijo, da vidis ce je kasna zamaknjena), in ce najdes zmaknjeno nogco, jo z pinceto! (ce je le mozno, tako da ne delas stikov med nogcami) poravnaj. Ce so vse ravne, zalaufaj skatlo brez proca, nazaj sklopi, ga vtakni not,(hladilnik itd.), in zalaufaj.
V vec kot 90% so ti problemi z usable of ram zarad zvite nogce procesorja, ker se ga ne vstavlja dovolj previdno, ceni zvitih nogc, je mogoce le slabo prijelo na slot na maticni.

Upam, da bo tud tebi pomagalo. Seveda javi rezultate...

L.p. Marc

_:mactron:_ ::

joj ljudje, me prav zanima če imate legalne windowse, 32bitni operacijski sisitem porabi 3 gb ram največ, 64bitni pa štiri giga ali več, seveda nelegalni so lahko nafrizirani in samo bog ve kaj vse jim dajejo notri, ¸moram pa priznati da imam sam tudi nelegalnega in deluje odlično(windows 7 ultimate 64bit) 8 bg rama mi melje kot ferrari.

bluefish ::

Ne. 32-bitni sistem ne porabi 3GB, tako kot ne 64-bitni 4GB in več. Malo si razjasni pojem o tem, kaj pomeni porabiti in zaznati.

ender ::

32-bitni sistem brez problema uporablja do 64GB RAMa, samo večina gonilnikov ne deluje pravilno če je v uporabi PAE.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

_:mactron:_ ::

bluefish je izjavil:

Ne. 32-bitni sistem ne porabi 3GB, tako kot ne 64-bitni 4GB in več. Malo si razjasni pojem o tem, kaj pomeni porabiti in zaznati.


hm hm hm, Ja v redu sem se zmotil mislil se reči (napisati) zaznati, samo odvisno kaj počneš na 32 bitnem windowsu z 3 gb rama, lahko ga porabi v celoti ali samo polovico, 64bitni pa pokuri toliko rama kolikor imaš nameščenega. Uglavnem nočem se prepirati kaj je res ali kaj ni.

Meizu ::

_:mactron:_ je izjavil:

bluefish je izjavil:

Ne. 32-bitni sistem ne porabi 3GB, tako kot ne 64-bitni 4GB in več. Malo si razjasni pojem o tem, kaj pomeni porabiti in zaznati.


hm hm hm, Ja v redu sem se zmotil mislil se reči (napisati) zaznati, samo odvisno kaj počneš na 32 bitnem windowsu z 3 gb rama, lahko ga porabi v celoti ali samo polovico, 64bitni pa pokuri toliko rama kolikor imaš nameščenega. Uglavnem nočem se prepirati kaj je res ali kaj ni.


am...what? :)

_:mactron:_ ::

Meizu je izjavil:

_:mactron:_ je izjavil:

bluefish je izjavil:

Ne. 32-bitni sistem ne porabi 3GB, tako kot ne 64-bitni 4GB in več. Malo si razjasni pojem o tem, kaj pomeni porabiti in zaznati.


hm hm hm, Ja v redu sem se zmotil mislil se reči (napisati) zaznati, samo odvisno kaj počneš na 32 bitnem windowsu z 3 gb rama, lahko ga porabi v celoti ali samo polovico, 64bitni pa pokuri toliko rama kolikor imaš nameščenega. Uglavnem nočem se prepirati kaj je res ali kaj ni.


am...what? :)


vzemi slovar slovenskega knjižnega jezika(sskj) in se zjasni

bluefish ::

Poglej, saj najbrž imaš v glavi pravilno zamišljeno, samo opisati ne znaš.

Lonsarg ::

_:mactron:_ je izjavil:

bluefish je izjavil:

Ne. 32-bitni sistem ne porabi 3GB, tako kot ne 64-bitni 4GB in več. Malo si razjasni pojem o tem, kaj pomeni porabiti in zaznati.


hm hm hm, Ja v redu sem se zmotil mislil se reči (napisati) zaznati, samo odvisno kaj počneš na 32 bitnem windowsu z 3 gb rama, lahko ga porabi v celoti ali samo polovico, 64bitni pa pokuri toliko rama kolikor imaš nameščenega. Uglavnem nočem se prepirati kaj je res ali kaj ni.


Tudi 64bitni ga porabi lahko sam polovico, čisto odvisno od operacijskega sistema, aplikacij, ki uporablaš itd.

Berserker ::

Mene zanima slednje, kje v BIOS si nastavim da mi bo pc prepoznal 4 gb rama in ne 3gb. Namreč prešel sem iz 32bit sistema na 64bit in mi dodatnega rama ne zapisuje v tas managerju, čeprav računalnik zazna 4gb.

OttoParts ::

Mislim, da se v BIOSU tega ne da nastavljat. Ali računalnik najde vseh 4 Gb ali pa je z ramom nekaj narobe, to pa bi ti računalnik že javil ob zagonu. Ker računalnik najde 4 Gb je za Ramon vse v redu.

Če imaš integrirano grafično kartcio poglej koliko rama ima rezerviranega. Integrirane grafične kartice uporabljajo sistemski ram in ne svojega lastnga.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

V BIOS-u poišči opcijo Memory Remap ali nekaj sličnega.

domacica93 ::

A ni vseeno ali imaš 32-bitni ali 64-bitni Win XP, če imaš 4GB rama? Glede na to da so zahteve za XP x64 1GB rama, potem ti ostane samo še 3GB in si na istem ko da bi mel 32-bitni. A jaz zahteve narobe razumem in sploh ni važno za delovanje računalnika koliko rama porabi windows?

opeter ::

Seveda je pomembno. Čim več RAMa se porabi, tem bolje je. Zakaj pa imaš neponucan RAM? Za razstavo?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mavrik ::

domacica93 je izjavil:

A ni vseeno ali imaš 32-bitni ali 64-bitni Win XP, če imaš 4GB rama? Glede na to da so zahteve za XP x64 1GB rama, potem ti ostane samo še 3GB in si na istem ko da bi mel 32-bitni. A jaz zahteve narobe razumem in sploh ni važno za delovanje računalnika koliko rama porabi windows?


Narobe predpostavljaš da XP x64 porabi 1GB rama za svoje delovanje. Te zahteve pomenijo to, da lahko sistem normalno uporabljaš z aplikacijami, ne govorijo ti o tem koliko rama porablja.
The truth is rarely pure and never simple.

domacica93 ::

Mavrik je izjavil:


Narobe predpostavljaš da XP x64 porabi 1GB rama za svoje delovanje. Te zahteve pomenijo to, da lahko sistem normalno uporabljaš z aplikacijami, ne govorijo ti o tem koliko rama porablja.

Se mi je zdelo, hvala ;)

hojnikb ::

Sam uporablat Windows XP 64b tud ni smiselno na današnjem hardwareu...
#brezpodpisa

bobi1992 ::

domacica93 je izjavil:

A ni vseeno ali imaš 32-bitni ali 64-bitni Win XP, če imaš 4GB rama? Glede na to da so zahteve za XP x64 1GB rama, potem ti ostane samo še 3GB in si na istem ko da bi mel 32-bitni. A jaz zahteve narobe razumem in sploh ni važno za delovanje računalnika koliko rama porabi windows?


Mene tud to moti z Ramom ampak učitno more v eno režo dati 4GB ponilnika v drugo pa 2GB pa bo to pol mogoce kazalo vredu! To se nisem probal bom pa v kratkem!

- Ma kdo kšen predlog drugi?

Lonsarg ::

Nima veze kok Windows porabi... 32bitni procesor pač lahko mapira samo 4GB rama, ker pa del mapiranja porabi že za grafični ram in kake druge zadeve ti ostane ponavadi okoli 3GB za RAM.

bobi1992 ::

Naj vam povem da na prenosniku k sem probal na WIndows7 Ultimate 32bit v eno režo ustavil 4GB rama v drugo pa 2GB rama mi je prenosnik zelo hitro delal in še zdaj dela! Računalnik ma del ponilnik 4GB za uporabo grafična kartica pa ma na razpolago 2GB rama in mi vse bol dela in naj povem kdor ma težave lahko to naredi in deluje! Pred tem k sem mel sam 4GB notri sem mel 2GB +2GB=4GB uceno 4,5 povprečje k sem pa 4GB +2GB= 6GB dal noter pa mi je dal oceno na 6,5 in mi dela vse! Tud najbol zahtevne igre kar pa mi je najbolše! Windows 7 Ultimate 32bit ma na DDR3 narjeno da ma eno režo za ponilnik drugo pa za grefično na prenosnikih!

- Če kdo hoče postopek naj pove pa mu ga poven! mores pa pravino narediti drugace zajebes sistem! :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vista in 2GB po aplikaciji

Oddelek: Operacijski sistemi
191854 (1564) r0b3rt
»

Pomnilnik v Windows: 1. del (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
509348 (6932) Jst
»

ne zazna 3 G ramov ampak 2558 zakaj ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
282869 (2331) Zheegec
»

4GB rama na operacijskem sistemu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1008587 (7396) opeter
»

Dell za 4.600 evrov nudi računalnik za (interaktivno) zabavo - XPS 720 H2C

Oddelek: Novice / Modifikacije
365217 (3794) MrStein

Več podobnih tem