» »

Divx predvajalnik ... HD ?

Divx predvajalnik ... HD ?

Suly ::

Pravkar kupujem dvd/divx predvajalnik in mislim da bo philipsov dvp5990 pravilna izbira (cena/formati predvajanja + usb/kvaliteta), vendar pa me tudi mika nakup predvajalnika ki predvaja visokoločljivost HD ...

Če bi dal HD film na usb ključ ga DVP5990 nebi znal predvajat, če se ne motim, zato me zanima katera je najcenejša in še dovolj dobra varjanta, če se bi slučajno odločil za HD predvajalnik ?

Morda to:
http://www.mimovrste.com/artikel/217007...

Ali raje kak predvajalnik ?

Vsak nasvet bo dobrodošel :)

diative ::

Kupi tak Divx predvajalnik ki ima dobro podporo za Divx update software. Namreč kmalu izide nov kodek Divx 7, ki bo imel full podporo za HD, se pravi tudi za najbol razširnjen HD Rip standard *.mkv (matroska)

Suly ::

diative, kdaj natančno to pride ? Se splača počakat ali bo dvp5990 imel tako firmwire podporo ?

djordjevic ::

Pismo, jaz sem dal takrat še 121 za njega. ;) Nič hudega sicer, je vreden vsakega centa.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Suly ::

Je teh 72 eu kar primerna cena ja :) Ga ima punca in še njen brat, pa je super ... Samo, če pride divx7 kmalu na divx playerje, bi prosil, da mi nekdo odgovori na zgornji moj post, ker potem je HD oz. .mkv res zaželjen.

kmetek ::

Je že tema o tem playerju.

Suly ::

Vem da je tema in sem tudi že rekel, da ga bom kupil, če nebo kakšnega z možnostjo .mkv v tem cenovnem rangu, tako da mislim da je nova tema ustravjena upravičeno.

Torej, bi lepo prosil za odgovor:
" kdaj natančno to pride (divx 7) ? Se splača počakat ali bo dvp5990 imel tako firmwire podporo ? "

diative ::

Divx 7 so izdali danes. Ga imaš na netu (Za PC). Za vgradnjo v DVD predvajalnike se pa razvijalci Divx kodekov pogovarjajo z proizvajalci DVD predvajalnikov.
Mislim da je trenutno Playstation 3 idealna izbira za predvajalnik. Ima bluray, ter podporo za Divx. Tukaj nimaš nič za zgrešit. Samo malo več pa stane to je pa res

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: diative ()

djordjevic ::

Malo več je hud understatement.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Suly ::

diative, to sem prebral da se dogovarjajo na uradni strani ja ... Playstation 3 je pa kar dosti dražji od dvp5990, tak da ta opcija ne pride v poštev.

djordjevic ::

Aja, da ne bo kdo narobe razumel. Moj prvi post je letel na WD HD player.
No grave is deep enough to keep us in chains.

gregyk ::

Ne verjamem da bo na teh 'navadnih' dvd predvajalnikih (Philips DVP-xxxx) možna podpora za HD video (ala h264, x264), ker je tu problem procesor in ne programska nadgradnja ...

Suly ::

pol bo pa res WD HD najboljša izbira za tak denar ...

Boitch1985 ::

Mene pa zanima kakšne so kaj vaše izkušnje z tem dvp5990 predvajalnikom. Mika me da bi si ga nabavil pa me zanima če imate kaj za pokomentirat :)
Zanima me predvsem kak je kaj z USB podporo.. delajo vsi USB ključi npr. tudi 8gb in tako dalje. Kako je kaj če se gor priklopi trdi disk zunanji?

Lp,Bojan

Zgodovina sprememb…

Suly ::

Boitch1985, glede teh vprašanj, je pa tako kot je kmetek rekel, že ustvarjena tema o tem predvajalniku.

KiNgKoNgX ::

Mene pa zanima kaj bo razlika pri DVP5990 predvajalniku, če ga priklopim na TV preko HDMI kabla, namesto scart. Razlike v kvaliteti tako ali tako ne bo, saj to ni HD predvajalnik. V čem je razlika? Samo v priklopu?
Stay True 2 the Scene, Stay Loyal 2 the Game

Okapi ::

Je razlika. DVD in divx (v navadni ločljivosti) gledaš v neprepleteni obliki (non-interlaced) in razlika je opazna. Pa upscale (če je pri tem modelu) se tudi pozna.

O.

KiNgKoNgX ::

Uf, hvala za hiter odgovor. Že eno leto imam ta TV in predvajalnik, pa sem se šele danes spomnil da imam HDMI priklop odveč.

Hvala, jutri skočim po kabel. :)
Stay True 2 the Scene, Stay Loyal 2 the Game

nokaut240 ::

Jaz sem lastnik dvd predvajalnika Philips DVP5990. Pred dvema tednoma sem kupil nov televizor (Samsung LE-32C530), ki je seveda Full HD. Predvajalnik in televizor imam povezan preko HDMI kabla. Iz neta sem si potegnil torrent The Book of Eli 2010 SLOSubs 720p BRRip XviD-BLiNK. Format filma je avi, kodek xvid, ločljivost pa je 1280x536. Film sem zapekel na DVD, ga vstavil v predvajalnik, na tv-ju pa se izpiše "resolution not supported". Je problem v tem, da predvajalnik ne zna predvajati videa v hd ločljivosti ? V čem pa je potem fora upscaling-a ?

Okapi ::

Upscaling dela samo na navadnih devedejih. HD videa tvoja zadeva ne zna predvajati, boš moral nekaj drugega kupit.

O.

Klemenn ::

mislim da 5990 ni več moč dobiti. kateri je njegov naslednik?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] Philips predvajalniki (strani: 1 2 3 457 58 59 60 )

Oddelek: Zvok in slika
2954393129 (49625) NejcSSD
»

Nakup dvd

Oddelek: Zvok in slika
71866 (1643) Alamar
»

WD TV HD Media Player + 5.1 Surround zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
113895 (3638) Okapi
»

DVD player Firmware upgrade

Oddelek: Programska oprema
71964 (1921) racunalnicar
»

Kako povezati star TV z novim HTPC (maticno)

Oddelek: Zvok in slika
61044 (945) OmaDesala

Več podobnih tem