» »

XP x86 - Vista x64

XP x86 - Vista x64

Anxiic ::

Alo folk:D

Pred nekaj dnevi sem se odločil, da bom iz 32-bitnega XP PRO prešaltal na Visto x64. Pričakoval sem, da bo vsa zadeva delala hitreje, igre in to, ugotovil pa, da se je vse, vsaj kar se iger tiče poslabšalo za okoli 100%. COD4 na XP, grafika našopana na full, tam okoli 120FPS, zdaj zgolj 60FPS. Pa GTA4, zdej full šteka. Je to normalno? Zakaj? Zaradi x64 ali je Vista tisto, ki je tako požrešna? Torej zdej bom šel nazaj na stare Winse, samo ne vem, ali bi vzel Visto x86, ali XPe spet. Se kdo kej bolj spozna na te zadeve? Dolgujem vam še najosnovnejše specifikacije ...

Intel Core 2 Quad, 2.66GHz
4GB RAM
Nvidia GeForce GTX 260

Papa, hvala za vsakršen nasvet:P

krneki0001 ::

Malo preberi temo o visti. Tam je kr nekaj rešitev za pohitriti visto. Malo preveri kako je z indeksiranjem, superfetch-om, pagefile malo zmanjšaj, izklopi servise za katere veš, da jih ne boš rabil, preveri še kaj in kako z ostalimi nastavitvami. Potegni najnovejše driverje za grafično, plato, zvočno.

Stvari je dost za poštimat in vista "out of the box" ni ravno zgled za hitrost, ko pa nastaviš kar nekaj zadev, pa deluje odlično.

deadbeef ::

a si updejtal na SP1 ? jaz mam Visto x64 SP1 nameščeno pa mi deluje brez problema oz. ne opažam nobenih performančnnih problemov.

c00L3r ::

To so gonilniki, če ti FPS tako drastično pada.

Indexiranje, superfetch, pagefile pa je že vredu nastavljen. Večina ljudi, ki to izklaplja potem sprašuje "zakaj mi javlja da mam premalo pomnilnika" ali pa "zakaj se mi programi dlje zaganjajo". Eni pa na pamet izklapljajo service, potem pa sledijo pripombe "program xyz mi ne dela Visti, čeprav bi naj delal...".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

jype ::

Zakaj pa rabte x64 sisteme?

A mate softver, ki zna alocirat več kot 2 giga rama?

ModriN96 ::

Znano je da x64 os zaznajo celotn ram k ga maš u kompu ;) medtem ko 32bitni pa zaznajo mislm da max 3,25(saj pr men je tko)

misek ::

ModriN96, kako pa je s kompatibilnostjo 32 bitnih programov tako na splošno? Večina dela BP? Razen morda kakšnih posebnih, ki imajo svoje gonilnike, ampah teh je itak manj.

jype ::

Znano je, da če nimaš programja, ki zna naslavljati več kot 2 gigabajta pomnilnika, ti 64 bitni operacijski sistem bore malo koristi.

Malo upočasni zadeve in ti omogoči, da hkrati poganjaš več programov - ampak igre (ki so 32 bitne) običajno igrate v celozaslonskem načinu, zato dvomim, da potrebujete še več kot dva gigabajta ekstra pomnilnika.

opeter ::

Zakaj pa rabte x64 sisteme?
A mate softver, ki zna alocirat več kot 2 giga rama?


Ja, jaz mam.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ModriN96 ::

Mislm d skor usak program na 32 sistemu dela brez problema, nejde se itak kakšna izjema ampak več al manj delajo vsi ker so podprti.

Tut na 64 je zmer več takih programov ki delajo brez problema vendar je še dost takih ko majo še kakšne napake pa se zna obest.

Tr0n ::

Pri 4 in 8 GB sistemih, ki so trenutno aktualni, nimas kaj dosti izbire. 64 all teh way!

ModriN96 ::

jype...meu sm jst konkretn primer. Fear igro, pa meu najprej sam 2gb rama. Med špilanjem je blo dost primerov ko je mleu umes in se je zatikal, ko je blo dodanih še 2gb(dual channel) so se zatiki in mletje izničl in je špil gladko teku.

Kljub temu da mi vinsi vidjo samo 3,25 je velika razlika med 2 in 4 gb rama.

jype ::

ModriN96> Kljub temu da mi vinsi vidjo samo 3,25 je velika razlika med 2 in 4 gb rama.

Ampak med 4 in 8 pa take razlike ne bo, sem tudi povedal, zakaj.

opeter> Ja, jaz mam.

Katera igra pa je to?

Tr0n ::

Zdaj je mogoce se ni, razlike. Bo pa naslednjo generacijo. :)

opeter ::

ModriN96> Kljub temu da mi vinsi vidjo samo 3,25 je velika razlika med 2 in 4 gb rama.

Ampak med 4 in 8 pa take razlike ne bo, sem tudi povedal, zakaj.

opeter> Ja, jaz mam.

Katera igra pa je to?


Ni igra, ampak je Photoshop. V Photoshop CS3 lahko (končno) nastavim maksimalno 3072 MB RAMa. Sicer je na Macu to še vedno bolje rešeno. Sploh če imaš kakšen Mac Pro. Še več RAMa pa lahko dodeliš (baje) v Photoshop CS4 in sploh v vseh CS4 aplikacijah, ki imajo to možnost (npr. After Effects).

Vendar sedaj nimam ne volje, ne denarja, da bi nadgradil svoj CS3 Design Standard paket na CS4. Sicer pa niti ni potrebe.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ModriN96 ::

jype... to ti dam pa prou ja ker itak k maš 1x 4gb notr ja za1x kr z vrham dost ker. Ker tut če ga maš 6, 8 ni razlike ker ni nikol zasedenga tok še manj pa iskoriščenga.

jst pa svojih 4gb mam zmer še 2,8gb frej na xp-jih


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj imam samo 3GB namesto 4GB rama? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8919826 (9911) bobi1992
»

ECS H55H-M - poceni plošča za Clarkdale

Oddelek: Novice / Matične plošče
213350 (2688) Ales
»

Zazanavanje rama problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
181380 (1255) StratOS
»

4GB rama na operacijskem sistemu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1008612 (7421) opeter
»

Čez kake 3 mesece si bom kupu rač... pa me zanima že zdaj

Oddelek: Pomoč in nasveti
201635 (1061) krneki0001

Več podobnih tem